BabyCalm - není návykový???

105
11.6.09 18:54

BabyCalm - není návykový???

Ahoj,
od 3 týdnů měl Martínek bolení. Brala jsem to jako „normální“, že to po 3 měsících přejde, ale cca ve 2,5 měsících mi kamarádka poradila kapky BabyCaml. Vyzkoušeli jsme je a musím říct, že zabral - malej už tak neplakal, opravdu se to sklidnilo.

Chtěla jsem je ale po třetím měsíci vy:,–(it (vždyť se říká 3měsíční kolika) a malej začal brečet nanovo. Teď je mu 5 měsíců a stále užíváme 10 kapek před kojením. Docela se bojím, jestli si na to neudělal návyk. Od kamarádky, co mi ho doproučila jsem slyšela, že ho svýmu malýmu dávala až do roku! /sice ne už tak pravidelně, ale dávala/.

Nemáte s tím někdo zkušenost? Třeba když kapky vy:,–(ím, že třeba bude plakat 3-4 dny a pak se třeba uklidní a „znormalizuje“ přirozeně?

Moc díky za Vaše zkušenosti!!!

Elissa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2753
11.6.09 19:14

tak nevysazuj hned, ale postupne. ja vysazovala ob kojeni napred, pak po treba tydnu jsem davala pri kazdem tretim kojeni… a uvidis, jak bude reagovat, jestli si zvykne nebo se zhorsi i to brisko. a podle toho postupuj dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
11.6.09 20:57

Bohužel to, že se tomu říká tříměsíční kolika neznamená, že každému v těch třech měsících skončí :( Někde jsem četla, že to může trvat i půl roku a pokud má někdo blbý zažívání, tak i dýl.
Neřekla bych, že jsou návykový. Je to přírodní, ekvivalent bylinkovýho čajíku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5784
11.6.09 21:19

Ahoj, taky bych neřekla, že je návykový. prostě tvého syna stále to bříško trápí a proto bez něj brečí. Já ho taky dávala skoro do 5tého měsíce a pak jsem začala vynechávat a tím jsem zkoušela jak bude reagovat a když si nestěžoval tak jsem je vy:,–(ila úplně :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
11.6.09 21:44

nevím, ale nám po velice krátké době přestal fungovat, takže jsm přestala dávat a problém to nedělalo. Návykový není:)

Ale líp nám zabral kmíňák

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
11.6.09 21:59

Ahoj mi jsme ho dávali do půl roku a pak jsme to postupně ubírali a bylo to bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
11.6.09 22:00

Ahoj mi jsme ho dávali do půl roku a pak jsme to postupně ubírali a bylo to bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
12.6.09 20:18

ahoj, my jsme dávali taky ne pravidelně, ale při potížích až do 4 měsíců, pak potíže přestaly, čili jsme vy:,–(ili a žádný problém nebyl. Návyk taky vylučuju, je to jen rostlinný olej, max. návyk ve smyslu, že mu to chutná, ale to bys spíš poznala, že by se vztekal, než že by plakal bolestí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
22.6.09 07:40

Nejsou navykove!!!!!!!a jsou uplne bomba!takovy zazrak jsem jeste nevidela.sab simplex se muze zahrabat....................

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
23.6.09 07:23

Postupně už jsem vysazovat zkoušela - vždycky každé druhé kojení jsem nedávala, pak jsem dávala snad už jen 2× denně - ráno a večer - a připadá mi, že to tak 3-4 dny nějak jde, už si říkám, že budeme bez kapiček a ten čtvtý den se to zlomí a začne plakat - zase k večeru, jak to bylo dřív, když ho trápili koliky… Tak pak zase najedu na celou dávku…

Tím slovem „návykový“ jsem myslela, že bez těch kapiček střeva nefungují jak mají… že si prostě zvykla na „pomoc z venčí“ a samy prostě dobře fungovat neumějí…

Marťa je zatím kojený, ale jsem zvědavá, co udělá tuhá strava… Švagrová dávala podobné kapky až do roka, což mi přijde až moc, ale když budu muset, tak mu je budu taky dávat - plakat ho nenechám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
23.6.09 07:25

… jo, a slyšela jsem názor, že ty kapičky se mají používat stále, když občas vynecháváš, tak prý nemají účinek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4197
23.6.09 07:32

Elisso … no, návykový není … ale chápu, cos tím myslela … naše princezna měla problémy až do půl roku a nepomáhalo nic ani Baby Calm ani Probiotické kapky (brečela i několik hodin denně)… a víš co nakonec pomohlo? … přidání příkrmů a bílý jogurt s živou kulturou … sice to byl zase boj se zácpou, ale koliky se ze dne na den (doslova a dopísmene!) vytratili … přeju ti, aby i tvůj brouček byl co nejdřív v pohodě :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
23.6.09 09:09

Elliso,ja ji ty kapky davam jen kdyz je to nutne.mleko ji dam a kdyz se pak zacne kroutit plakat atd.,dam ji je na lzicce a ve vterine je klidna.jsou to fakt zazracne kapky.takze se stane ze je za den dostane dvakrat anebo treba vubec jako ted za posl.dva dny jsem ji je nedala vubec-......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.10 13:56

Prosím vás, dostala jsem od doktorky kapky Sab Simplex, ale moc nám nezabírají. Mám 2 měsíční miminko. Malý dost trpí na prdíky a koliky ho trápí hlavně navečer. Nekojím, dávám mu Nutrilon 1. Koupila jsem na doporučení kapky Baby Calm, které jsem samozřejmě doplnila kojeneckou vodou - jak stojí na obale. Jen nevím - není to na těch kapkách napsané: dávají se na lžičku a miminko je spolkne, anebo je můžu nakapat normálně do láhve s Nutrilonem nebo s čajem??? Ze lžičky mám strach, ať se mi neudusí! Nevím, zda by takové množství spolknul. Jak to děláte vy??? Děkuji moc za jakoukoli odpověď!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
veverttka
7.6.10 21:33

Ahojky, já to kapu rovnou do pusinky na několikrát. Pošimrám bradičku, kápnu tak tři kapky, holčička mlaskne - chuutná jí to a když polkne tak dám ještě.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama