Bakalářská práce - Rodičovský příspěvek

3
30.5.21 18:18

Bakalářská práce - Rodičovský příspěvek

Zdravím všechny maminky :)

Jsem studentkou VŠ a má Bc práce bude na téma rodičovský příspěvek.
Je mi 21, osobní zkušenosti tak nemám a zajímaly by mě ty Vaše :)

Je něco, co byste na něm změnily?
Samozřejmě, každému by se líbilo, aby byl vyšší… Ale spíše, zda byste nebyly třeba pro to, aby na něj například musel vzniknout nějaký nárok jako na mateřskou. Dnes rodičák dostane každý.
Nebo zda by se jeho výše neměla vypočítat z výše platu za nějaké dané období. :)
Nebo aby nepropadala nevybraná částka při brzkém narození dalšího dítěte.
Zkrátka zda Vy, co už s ním máte osobní zkušenost, nevidíte nějaké jiné řešení, apod, které bych mohla v druhé části práce rozebrat, a snad třeba i někoho „nahoře“ inspirovat? :)

Předem mockrát děkuji za Vaše odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16885
30.5.21 18:26

A tohle jako má být výzkum? Konzultovala si tuhle metodologii se svým vedoucím práce?

Protože takhle nestruktourovanou plácaninu na internetu ti při obhajobě hodí na hlavu.

Pokud chceš z nějakeho duvodu začít s nestrukturovanými dotazy, tak si domluv online setkání, nahraj to a pak to kotuj, ale teda položit volný dotaz na foru, s návodnými otázkami je něco, co by neprošlo ani ve středoškolske seminárce.

Jinak tedy diplomove práce neslouží k tomu, aby si někoho inspirovala, od toho je občanský aktivismus, ale aby si dokázala, že si porozuměla tomu, jak funguje vědecká metodoloigie a že umíš sepsat odbornou práci. A v tom teda zřejmě dost plaveš.

Tohle je WTF i kdyby to bylo nějaký základní pruzkum pro hledání toho jak výzkum řešit kvalitativně.

Forma je skutečně duležitější, než impakt.

Příspěvek upraven 30.05.21 v 18:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9010
30.5.21 18:26

Já si myslím, že to je nastaveny celkem dobře, kromě toho nedovybrani, coz teď snad projde. Spíš bych byla pro větší úlevy na daních pro pracující rodiče. A zrušila bych porodne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
30.5.21 18:30

@Ou Úvodní konzultaci s vedoucím teprve mít budu, na ni si mám přinést, co vše chci zmínit v první teoretické části a jaké problematice se budu věnovat v té druhé.
Proto se zde ptám těch, kterých se to týká, co oni osobně by změnili, apod., abych nepřišla na konzultaci s nějakým vlastním návrhem, který by nemusel být ani v reálu problémem pro maminky nebo důvodem k řešení :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
30.5.21 18:31

Tak zrovna rodicak je dávka, co je fer ke všem :nevim: nedávno ho zvysovali, takže další plus a to dovybrani při narození dalšího dítěte se teď projednává, takže tím taky nikoho neinspirujes :nevim: jako tema k bakaláře je to zvláštní :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2584
30.5.21 18:31

Nastavené mi to přijde dobře. Porodné bych zavedla pro každou rodičku..a souhlasím s větší úlevou na daních. Nebo sníženou sazbu DPH potřeby pro dítě. A taky podporu zkrácených úvazků/mini jobs.
No, ale jak tak přemýšlím.. proč by si rodič nemohl RP vybrat jednorázově, nebo zvolit částku podle sebe bez omezení..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
30.5.21 18:33

@Petula306 s tím vybranim jednorázově by byl dost problém, ti co nejsou finančně moc gramotní, by ho vybrali hned a pak další 3 roky breceli, ze nemaj peníze a natahovali ruce na další dávky :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16701
30.5.21 18:34

Rp je nastaven dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
30.5.21 18:35

Osobně bych dala nějaký hrubý základ, který by dostal každý (placnu napr. 100tis.) a na vyšší příspěvek by měl vznikat nárok až podle odpracovaných let (případně odstudovanych). A taky bych dala rodicak max. na tři děti, na čtvrté už žádný rodicak, aby si z dětí jistá skupina občanů nedělala výdělečnou činnost. Takhle nemakacenka akorát rodí a plodí další nemakacenka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2584
30.5.21 18:37

@Kriss Tina ti méně gramotní si to nějak vyřeší :mrgreen: to se nebojím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34545
30.5.21 18:47
@Petula306 píše:
Nastavené mi to přijde dobře. Porodné bych zavedla pro každou rodičku..a souhlasím s větší úlevou na daních. Nebo sníženou sazbu DPH potřeby pro dítě. A taky podporu zkrácených úvazků/mini jobs.
No, ale jak tak přemýšlím.. proč by si rodič nemohl RP vybrat jednorázově, nebo zvolit částku podle sebe bez omezení..

To jednorázové vybrání před narozením druhého dítěte je teď ve hře pro pracující rodiny. Myslím, že to prošlo s úpravami prvním čtením, ale senát to dle mého vrátí.

Ale co ta rodina bude dělat, když to druhé dítě zemře, stává se to, SIDS, onkologická onemocnění, tragédie. Matka rodičák vybraný, dítě ještě ne ve skolkovem věku.. V takových případech, pokud je to starší do 4 let a jsou ještě nějaké peníze, zažádat o to starší zpět RP, že je znovu nejmladší v rodině.
Co když prachy budou vybrané?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76771
30.5.21 18:49
@Petula306 píše:

Protože určitá skupina spoluobčanů… a na barvě pleti fakt nezáleží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
30.5.21 18:50

@Pears206 tak ty vybrané peníze das bokem a neutratis hned a kdyby se něco stalo, tak proste budeš brát z těch vybraných peněz, dyt je jedno jestli ti měsíčně posila stat par tisíc, nebo jestli tu stejnou částku tahas z obálky/ účtu co mas doma :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76771
30.5.21 18:50

@Pears206 Tak budou prostě vybrané a budou se muset obejít bez nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6371
30.5.21 18:51

Porodne pro vsechny rodicky, nebo pro zadnou.
Vyse prispevku by se mela odvijet od vyse prijmu.
Pri vicecetnem rodicovstvi by mel byt nasobek celkove castky umerny poctu deti, nyni je 1,5 a drive byl 1.
Delka je az nadstandardni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat