Bakalářská práce (speciální pedagogika)

Anonymní
4.1.21 18:54

Bakalářská práce (speciální pedagogika)

Zdravím,
najde se tu nějaká hodná duše, která umí psát bakalářské práce, nebo ví, co a jak? Hledám někoho, kdo by mi pomohl s moji bakalářskou práci, už jsem bezradná a nevím jak začít. Nechci aby ji někdo psal za mě, ale potřebovala bych „mentora“, na kterého bych se mohla obrátit a který by mi dával rady, co tam třeba napsat, a která by mi ukázal jak začít. Samozřejmě to nechci zadarmo a nechci aby za mě psal práci. Jen aby mi pomohl nasměrovat a provedl mě psaním bakalářské práce, která se týká speciální pedagogiky. (Ano, vím že s tím mi má pomoc vedoucí práce, jenomže s tím se nemůžu spojit, protože neodpovídá na emaily ani telefony.)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
321
4.1.21 19:25

Kontaktovala bych studijní oddělení, ať ti zkusí dát ještě jiný kontakt na vedoucího. Pokud se neozve, tak požádat o změnu vedoucího. Jaké máš téma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 19:32
@LadyLaggg píše:
Kontaktovala bych studijní oddělení, ať ti zkusí dát ještě jiný kontakt na vedoucího. Pokud se neozve, tak požádat o změnu vedoucího. Jaké máš téma?

Hmm mm, to je super nápad… Stěžovat si na vedoucího práce… Takový vlastňák bych řekla, jak neprojit statnicemi či obhajobou… Vedoucí práce většinou bývá vyučující na konkrétní VŠ a tam mají mimořádně rádi kritiku toho, kdo nedělá co má.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 19:33

Nejsi zakladatelko čirou náhodou na Zlínské UTB?

• Citovat
  • Nahlásit
1828
4.1.21 19:37

Bože, bože. Když „nevíš, jak začít“, tak raději nezačínej. To je součást vysokoškolského vzdělání a jeden z hlavních předpokladů tohoto stupně vzdělání. Prostě tam asi nepatříš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 19:42

Nebo z UJAKu, to by tak sedělo.. studovala jsem tam specku kombinovaně (2012) a absolutně žádná podpora ze strany vyučujících, tisíce studentů a snaha o kvalitní vyučování minimální, ani bych se nedivila, že zakladatelka neví, jak se píše bakalářská práce.. rozum do hrsti a víc samostatné práce, bakalářku v tomto oboru z fleku napíše a zdroje si najde rozumně uvažující středoškolák..
No, zakladatelce hodně štěstí, snad jí praxe dá víc, než škola, která si raději řekne o spoustu nadstandartních poplatků, než aby se studentům věnovala. Zkušenosti spolužáků a kolegyň byli podobné.. :?

• Citovat
  • Nahlásit
5764
4.1.21 19:42

Ten princip je ten, že by ses to právě měla naučit tím, jak to budeš psát. Learning by doing. Má smysl se pak radit o tom, jestli je to tak ideálně rozvržené, nebo by bylo lepší něco nějak přhodit, zkrátit, upřesnit, rozšířit…atd. Prostě editovat něco, co už je existuje. Ale pokec nad „prázdným papírem“? To nemá smysl. To se ti prostě nechce ani nad tím začít přemýšlet :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2900
4.1.21 19:49

Řeš se studijním, že s tebou vedoucí práce nekomunikuje. Najdi si práce nebo knihy na podobné téma, třeba pak uvidíš jak jsou strukturovány a napadne tě kde začít. Mimochodem já třeba s vedoucí práce nic nekonzultovala, až když jsem měla napsanou celou teorii, tak jsem jí to poslala. Pak jsme doladily detaily. Pak jsem jí poslala celou praktickou část a zase se ladily detaily. Pak jsem to přepisovala skoro celé, protože se to nelíbilo mně :nevim: on ten tvůrčí proces není úplně jednoduchý, ale když se do toho ponoříš, tak to pak jde samo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32843
4.1.21 20:06
@vulpes píše:
Ten princip je ten, že by ses to právě měla naučit tím, jak to budeš psát. Learning by doing. Má smysl se pak radit o tom, jestli je to tak ideálně rozvržené, nebo by bylo lepší něco nějak přhodit, zkrátit, upřesnit, rozšířit…atd. Prostě editovat něco, co už je existuje. Ale pokec nad „prázdným papírem“? To nemá smysl. To se ti prostě nechce ani nad tím začít přemýšlet :nevim:

Souhlas. Podle mě se jí to moc psát nechce. Nehledě na to, měla by mít za sebou seminář, jak se ty práce píší.

Zakladatelko. Každé téma jde zpracovat více způsoby. Teoretická část musí být tematicky propojena s praktickou částí.
Pokud je tam definice diagnózy, což ve specce často bývá, tak definice MNK, teď od ledna, ale přesné datum nevím, by měla vstoupit v platnost MNK 11,dále definice WHO a nejlíp ještě definice americké DMS-5. Taky musí člověk vědět zda chce dělat výzkum, u nás u bakule nemusí být(až u diplomky), pokud ano, jaký a jak. A celou práci je vhodné okorenit nějakým aktuálním, nejlépe zahraničním výzkumem.

Zakladatelko, mám státnice ze specky v červnu. Klidně mi napiš SZ, mohu jednorázově zdarma poradit, jak bych propojila teoretickou část s praktickou, jaký bych udělala výzkum, jaké bych volila zdroje. Ale prostor a čas na nějakou dlouhodobější pomoc nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 20:10

Je spousty studentů, kteří neumí začít a já osobně se tomuto vůbec nedivím. V prubehu studia se sice píší seminární práce, na kterých se dá trénovat. Jenže je kolem toho velký humbuk a skutek utek. Vyučující to kolikrát ani neotevřou. Spolužačka omylem poslala seminární práce jiným učitelům jiných oborů. Prostě ten den posílala dvě a zaměnila to. Zjistila to až potom, co dostala zápočet na oba předměty. Vyjádření alespoň dobrá práce, nebo tohle je špatně a určitě to blbě bylo jsem nedostala k jediné práci. Jakýkoliv náznak stížnosti třebaže v hodnocení na konci semestru byl poslední hrdinský čin toho, kdo si to dovolil. Pak už bylo studiu konec. Na vyhotovení bakalářské práce by měla být metodika. Nějaká VŠ ji má jiná na to kálí. Ne, není to jen o neschopnosti studenta, prostě někdo to tak prostě potřebuje, jak zakladatelka popisujete. Jinak zakladatelko, v průběhu prosince na řadě škol běžela on-line přednáška jak na bakalářku. Teď už jaksi smůla, prostě sedni a piš. Důležité je i téma.

• Citovat
  • Nahlásit
32843
4.1.21 20:13
@Serpentini píše: Řeš se studijním, že s tebou vedoucí práce nekomunikuje. Najdi si práce nebo knihy na podobné téma, třeba pak uvidíš jak jsou strukturovány a napadne tě kde začít. Mimochodem já třeba s vedoucí práce nic nekonzultovala, až když jsem měla napsanou celou teorii, tak jsem jí to poslala. Pak jsme doladily detaily. Pak jsem jí poslala celou praktickou část a zase se ladily detaily. Pak jsem to přepisovala skoro celé, protože se to nelíbilo mně :nevim: on ten tvůrčí proces není úplně jednoduchý, ale když se do toho ponoříš, tak to pak jde samo ;)

Taky to tak máme, vedoucí pouze připomínkuje to, co už bylo napsáno. Je desítky způsobů, jak to napsat.
Já jsem vloni celou bakuli prepisovala včetně teorie, protože mi zavřeli školu, nemohla jsem udělat výzkum. Musela jsem dělat doma s vlastními dětmi a tu teorii jsem musela koncipovat jinak.
Vedoucí jasně řekl, že to je naše práce, ne jeho :mrgreen: Nad prázdným papírem nikdo nikoho vodit za ručičku nebude.

Výzkum trval měsíc, denní práce s dětmi, ale teorii jsem přepsala za pár dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
4.1.21 20:15
@Anonymní píše:
Hmm mm, to je super nápad… Stěžovat si na vedoucího práce… Takový vlastňák bych řekla, jak neprojit statnicemi či obhajobou… Vedoucí práce většinou bývá vyučující na konkrétní VŠ a tam mají mimořádně rádi kritiku toho, kdo nedělá co má.

Přímo tento postup doporučoval náš vedoucí katedry. :nevim: Ikdyž je veškerá práce na studentovi, tak ten vedoucí tam není jen pro srandu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32843
4.1.21 20:17
@Anonymní píše:
Je spousty studentů, kteří neumí začít a já osobně se tomuto vůbec nedivím. V prubehu studia se sice píší seminární práce, na kterých se dá trénovat. Jenže je kolem toho velký humbuk a skutek utek. Vyučující to kolikrát ani neotevřou. Spolužačka omylem poslala seminární práce jiným učitelům jiných oborů. Prostě ten den posílala dvě a zaměnila to. Zjistila to až potom, co dostala zápočet na oba předměty. Vyjádření alespoň dobrá práce, nebo tohle je špatně a určitě to blbě bylo jsem nedostala k jediné práci. Jakýkoliv náznak stížnosti třebaže v hodnocení na konci semestru byl poslední hrdinský čin toho, kdo si to dovolil. Pak už bylo studiu konec. Na vyhotovení bakalářské práce by měla být metodika. Nějaká VŠ ji má jiná na to kálí. Ne, není to jen o neschopnosti studenta, prostě někdo to tak prostě potřebuje, jak zakladatelka popisujete. Jinak zakladatelko, v průběhu prosince na řadě škol běžela on-line přednáška jak na bakalářku. Teď už jaksi smůla, prostě sedni a piš. Důležité je i téma.

Metodiku máme. A těch prací vzniká tolik, že je jasné, že to přečte vedoucí, oponent a potom zmizí v propadlišti dějin. Ale je veřejná databáze a slouží studentům, čtení těch prací by mělo studentům ukázat, jak to psát a dohledavat zdroje k tématu.

A k bakalářku jsem měla podrobný posudek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 20:17
@LadyLaggg píše:
Přímo tento postup doporučoval náš vedoucí katedry. :nevim: Ikdyž je veškerá práce na studentovi, tak ten vedoucí tam není jen pro srandu.

Není, ale znám bohužel hodně případu, kdy to tak je.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 20:20

@Pears206 ale já psala i o seminárnich prací, na kterých se to dá solidně trénovat. Jsi hodná, že nabíziš zakladatelce alespoň takto pomoc.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat