Reklama

Bakteriální a kvasinkové záněty - jsem už zoufalá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.18 09:41
Bakteriální a kvasinkove záněty - sem už zoufalá

Vím že je už tady toho hodně na téma zánětu, popisu vám co se děje mě, nevím už jak dál. Mám 7 měsíců po porodu, zdravé mimčo (díky bohu) od porodu sem měla záněty prsů, zubů angíny, chřipky, dutiny… Brala sem asi 8 antibiotik a ty dle mého mi zničili úplně střeva a spodek. Mám neustále ve sterech kvasinky, bakterie e coli, klebsielu, pokaždé když přijdu na gyndu už se hrozim, pan doktor mě prohlídne a dá mi další globule a masticky, a takhle už je to téměř půl roku, ve sterech mám vždy zánět, a zánět mi začíná svědění a pálením ale nikdy nemám ani výtok, snažila jsem se koupit něco v lékárně ale nic nepomáhá, vždy se to rozjede tak že už nemůžu ani spát, když přijdu na gyndu vyslechnu si péči a hygienu.. Což mě už začíná i urážet, sprchuji se ráno a večer, ráno jen vodou a večer s intim mýdlem, po zánětech sem se sprchovala i víckrát denně, globule a masticky nepomáhají, pan doktor mi tuhle řekl že bych neměla dělat anální styk… Který sem nikdy nedělala, jak si mám mýt ruce, přijdu si jak špína.. Ruce mám sedrene z dezinfekce, nestačí mi je jen umýt mýdlem, měním si i spodní prádlo několikrát denně, vyvaruji ho a zehlim… A dál beru probiotika, nejím sladké už několik měsíců, beru i vitamíny na imunitu, teď jsem koupila wobenzym a nic.. Prostě nic.. Můj sexuální život je v troskách, a pan doktor mě jako vždy poučí o hygieně, dá mi globule a nazdar. Teď ještě řeknu jobovku, moje mami volala mým jménem na hygienu že mám bakterie z vody a ty volali hned lékaři o výsledky… Vůbec nic sem nevěděla.. Teď se nedivím že si myslí že sem špína… A vůbec se mi za ním nechce, dost se stydím… Aby jste pochopili vše si vyrizuji sama, ale prostě moje matka je doma a nudí se a docela mi tím ničí život.. Myslí si že vše zná a vše ví nejlépe.. Takže teď už na gyndu se mi vůbec nechce, samozřejmě hygiena nic nezjistila… Vím že je to nepřehledné ale potřebuji se vypsat už nevím jak to řešit dál, čím si pomoct, myslím že to je imunitou ale nikdo mi nepomůže, vždy mi strčí léky a nashle a takhle už to funguje půl roku.. Předtím sem měla 7 let klid ani jeden zánět, mívala sem je kdysi v 16 a to už nevím co mi pomohlo :( :,(

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Paola21
Závislačka 3402 příspěvků 27.03.18 09:46

Co začít změnou doktora?

Jančakecalka
Generální žvanilka 21932 příspěvků 27.03.18 09:49

S těmahle obtížema mi velice dobře pomohla homeopatie ;) Ale ne jen tak něco z lékárny, jezdím přímo k homeopatovi, ten semnou vždy probere vše podrobně a pak teprv něco dá.

Verun83
Echt Kelišová 8615 příspěvků 33 inzerátů 27.03.18 10:01

Zkus fungilen, nebo tinkuturu grep od nadeje. Vse je to na dlouho. Kdyz neco zacnes brat, je to minimalne na 3 mesice, kdy je neco znat. Lehke zlepseni. Spis az po 6m. Dale bych doporucila coriolus a cordyceps. Wobenzyn je drahej a slabej. Dal se zdr cukru a bile mouky. To je asi nejhorsi. Hodne zelene zeleniny. No a ty dobry probiotika biopron9 premium. A vydrzet.

Verun83
Echt Kelišová 8615 příspěvků 33 inzerátů 27.03.18 10:03

A jeste me napadaji jecmen, chlorela, spirulina. Doda ziviny, vycisti strevo a co hlavne, podpori imunitu. Tohle je hlavne o imunite. Kdyz je oslabena, tak se tohle chno premnozi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.18 10:15

Chápu tvoji zoufalost, mám až extrémní hygienu, po velké se hned myji a používám ještě ty vlhčený ubrousky. I přesto stále nálezy e coli v pochvě, zřejmě je to dané tím, že téměř nemám žádnou hráz, tudíž si to tam lehko přeskáče, doktorka mi řekla, že problém je sex.. U mě asi ano, protože když ho nemám, tak jsem bez obtíží, když ho mám, hned se zánět rozjede, je to boj, doktor říkal, že pokud to nezpůsobuje pálení atd., tak at to neřeším, narážku na to ať nepraktikuji anální sex jsem už také zažila, je mi hamba, přitom opravdu hygienu mám fakt přehnanou a anál neprovozuji. Taky nevím, co dál, nejvíce se bojím, že mi to bude dělat problémy v těhotenství.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.18 10:19

Děkuji zkusím to, no člověk už je bezradny, nejhorší je že sem od lékaře utekla v 16 právě kvůli stejným problémum a vrátila se předloni protože mi nešlo otěhotnět, a on je jeden z výborných gyndaru a povedlo se po pár měsících u něj ale zase mám tyto obtíže… Nechápu proč zrovna u něj mám pořád záněty, u nikoho jiného jsem je neměla a když tak mi hned pomohli a měla sem dlouho klid :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.18 10:22

V těhotenství sem neměla vůbec nic, to bylo nejlepší období v životě, kazila to jen cukrovka ale ta se dá dodržovat, já se taky citim jako špína, možná to opravdu přeháníme s hygienou ale to nikdo neřekne, většinou si myslí že ji nedodrzuji, já se také myji po wc

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.18 10:31

No právě, většina lidí to hned odsoudí a myslí si, že jsme špíny. Já už se s tím smířila, žádné pálení mi to nedělá. Ale přijde mi divný, že popisuješ, že tě trápí záněty hlavně u nynějšího doktora a u ostatních si je neměla. Snad vůbec dezinfikuje přístroje atd. Já už vystřídala x gynekologů a některý tu hygienu dost zanedbávali, jeden nedával vůbec na gynekologické křeslo žádný ubrousek, druhý zase nepoužíval jednorázová zrcadla. Většina si ani nemyla ruce po vyšetření, nebo jsem je alespon neviděla. Ted mám gynekologa konečně hodného, co mi neříká, že jsem špína, ale s jeho hygienou v ordinaci mám také jisté pochybnosti.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.18 10:58

Ahoj, tyto obtíže jsou hrozný. Vím, o čem mluvíš.
Od ranného věku, puberty jsem na to také trpěla.
Chodila jsem na gyndu co měsíc :,( až jsem změnila Dr.
Nová mi tehdy napsala tu mini tabletku mycomax a klid!!! Několik let. Teď už se mi to zase vrací. Ale jsem zrovna těhotná a tak teď mi psala jen jamazol. Úleva jen částečná.
Ale prý s tím teď nic neudělá.
Je to pořád dokola. Jo a taky se to vždycky zhoršuje, pokud se vykoupu. A pokud do mě chlap ejakuluje :oops:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.18 12:20

Doporučila bych celkový detox těla, změnu stravy a sport.

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 27.03.18 14:54

1. přestaňte se mýt dvakrát denně, zejména pokud používáte sprchu tak, aby voda šla přímo do vaginy. Tím jednoznačně ničíte už tak poničenou mikrofloru. Vagina je samočistící - stačí omývat vuvlu - tedy jen zvenčí.

Okamžitě vyhoďte vlhčené ubrousky - než to uděláte, tak si přečtěte čím vším jsou napuštěné - není divu, že vám to opakovaně ničí jakž takž nastolenou stabilitu mikroflory vašeho klínu.

A přestaňte si dezinfikovat ruce, jen ničíte přirozenou ochranou mikrofloru.

To co popisujete a utkvělou představu že jste „špína“, nebo že si to o vás někdo myslí spíš ukazuje na trable s úzkostí a sebevědomím - konrétně nějaké neurotické problémy. čím více se budete poddávat nutkání se vydrhnout, tím horší problémy vám to bude působit, protože prostě narušíte přirozenou, samočistící funkci vaší vaginy a ochrané vrstvy na kůži. to co vám na tohle pomůže je psychoterapie, ne dezinfekční prostředky.

Jinak ještě k té léčbě vaginálních zánětů- stejným antimykotikem, kterým se léčíte i vy musíte přeléčit partnera - může docela dobře být přenašeč, pokud se nemaže něčím ntimykotickým/an­tibakteriálním. Je potřeba aby zaléčil alespoň tři, čtyři týdny a do té doby je potřeba používat kondom.

Co vám může pomoci obnovit tu chtěnou mikrofloru?

1. neničit ji věčným sprchováním, chemikáliemi z vlhčených ubrouskou a vůbec přehnanou hygenou. https://www.ellen-tampony.cz/
  1. sedací koupele z „chytré houby“, případně probitoické tampony mohou pomoci s osídlením těmi přátelskými mikroby. https://www.chytra-houba.eu/…koupele.html
  1. lyzáty mohou pomoci přirozené imunitě bojovat s konkrétními padouchy co ty záněty působí- třeba femivaxum, zeptejte se v lékárně.
  1. pokud neužíváte hormonální antikoncepci a/nebo nějaká antidepresiva, tak zkuste pít čaj kde bude třezalka a kontryhel - třeba tenhle od Grešíka nevypadá zle https://www.bylinkuj.cz/…ypany-gresik?…
  1. určitě při takovýchhle vleklých obtížích není marné začít cvičit něco, co pomůže srovnat oblast pánve - je jedno, jeslti je to cvičení podle mojžíšové, hormonální jóga, mohenodžáro či jiné systémy inspirované tantrou, nebo třeba dobře vedené orientální tance. Práce s tělem a srovnání svalových dysbalancí v oblasti pánve umí docela zajímavé věci i právě s chronickými záněty.

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 27.03.18 15:01
@Anonymní píše:
Doporučila bych celkový detox těla, změnu stravy a sport.

Detox je procedura pro lidi závislé na návykových látkách. Nic takového jako usazené toxiny, které se vyplaví pomocí podivných kůr a procedur neexistuje, kdo mluví o detoxu ukazuje že buď nerozumí základům fyziologie lidského těla (a tedy by vážně neměl radit dalším lidem ohledně jejich těla) a nebo ví že plácá voloviny, ale je mu to jedno, protože těmi volovinami něco získá - pozornost, uznání, prachy - cokoliv.

jinak i to omezení sladkého je spíš pověra - respektive určitě není na škodu nepřecpávat se sladkým a jednoduchými škroby, ale…

Spojení cukru a vaginálních mykoz je klasická chyba v úsudku vedená nedostatečným porozuměním biologii.

Předtím, než se rozšířilo spodní prádlo z umělých vláken a nošení těsných kalhot, tedy než taková moda dost proměnila mikroklima ženského klínu, byly vaginální mykozy záležitostí téměř výhradně diabetiček.

A ty mají přece vysoké hladiny cukru, ne? A kvasinky žerou cukr, ne? Takže je to jasné - stačí nejíst cukr a kvasinky vyhladoví…

No - ne.

1. Cukrovka je systémové onemocnění a jedním z jeho projevů je zhoršený stav tělních periferií - tedy i vaginální sliznice.

b) candida albicans, která je nejčastějím pachatelem mykoz žere všechno - nejen cukr, ale i tuky a bílkoviny.
c) mikrobi ve vagině nemají přístup ke krevnímu řečišti, je jim úplně jedno, jakou hladinu cukru v krvi máte. Hladina cukru v poševním sekretu je nezávislá na hladině cukru v těle.
d) pokud nemáte cukrovku, tak nikdy nebudete mít tak vysoké hladiny cukru v těle, jako neléčný cukrovkář.

spojení kvasinky a cukr je neplaté - jde o nesmyslnou chybu v úsudku, která se ovšem radostně šíří. Jak je vidět i na zakladatelce, která trpí už docela dlouho a sladké už dlouho nejí, tak to prostě nefunguje.

Verun83
Echt Kelišová 8615 příspěvků 33 inzerátů 27.03.18 15:12

@Ou muzete mi prosim vysvetlit, jak je mozne, ze kdyz snim cokoladu nebo cokoli sladkeho, treba zakusek, ze hned druhy den mam vytok, svedeni a paleni a dle steru kvasinku v pochve? Cukrovku nemam!

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 27.03.18 15:21

@Verun83 vy si pokažém kousku čokolády běžíte dělat stěry a mirobiologický rozbor? Asi, ne že. Teda určitě ne.

Protože tedy výzkumy na to, jestli změna hladiny cukru v krvi ovlivňuje hladinu cukru v poševní plazmě se pochopitelně dělaly a prostě se to nemění.

Takže to nejlichotivější vysvětlení toho co píšete je, že pod vlivem omylu o sladkém si spojujete případné problémy - klaická záměna korelace a falešné příčiny s realitou.

Respektive vždy když máte obtíže tak si vzpomenete že jste něco takového jedla.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama