Bakterie v moči v těhotenství - jak se řeší?Zkušenosti?

170
23.11.15 20:31

Bakterie v moči v těhotenství - jak se řeší?Zkušenosti?

Ahoj všem! Dneska mi na gyndě oznámili zvýšené bakterie v moči (kterou jsem tam nesla v ledu a posílala se do laborky). Prý běžné je do 130, já mám 460. Sestra na gyndě mě podezírala, jestli jsem byla dobře umytá apod, což byla na 100%, neboť jsem odebírala vzorek přímo po důkladné sprše - tohle bylo i v pokynech, tak nejsem vůl, abych dělala něco jinak. Prý to není nic hrozného, jen mě pro jistotu poslali na urologii, ať mi zkontrolují ledviny sonem a moč ještě jednou, zdali nemám zánět močových cest. Což ale vylučuji, neboť na tohle celý život opravdu netrpím a žádné příznaky nemám. Máte některá zkušenost s postupem dále???Děsím se, že mě nechají přeléčit antibiotiky, což fakt nechci a nevím, jestli to neodmítnu, pokud nebude zánět opravdu ohrožující mimi…Jsem na konci 13týdne. Děkuji moc za odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9423
23.11.15 20:51

Fakt, že jsi zánět močových cest v životě neměla není podstatný, v těhotenství je k němu tělo daleko náchylnější. A pokud se zánět potvrdí, tak bych nad antibiotiky nevahala ani chvíli. Zánět močového měchýře se v těhotenství snadno zvrtne do zánětu ledvin a ten může způsobit i potrat.
Takže já doporučuju, určitě nepodceňovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
23.11.15 20:54

U těhotných by se měla přeléčit i tzv. asymptomatická bakteriurie (nic ti není a bakterie jsou v moči v nadlimitním množství), protože je vysoké riziko zánětu ledvin.
Atb se vybírají tak, aby byla v těhu bezpečná.
Jen ty tvoje hodnoty mi přijdou divné, v kultivaci je nadlimitní množství 10 na 5 bakterií a více.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Republic
23.11.15 21:02

Ja antibiotika na to same brala jeste vcera a jsem 20tt. Jenze se to zvrtlo v dramaticky strevni potize, takze doktorka doporocila vysadit. trosku jsem se ted lekla, jak pise @ivašot. ze se muze zvrtnout v zanet ledvin. Tak snad uz to mam prelecene:-( Takze antibiotika problem nejsou, ale nasadit k nim lactobacila, abys nedopadla stejne…

• Nahlásit
  • Citovat
zoy
1498
23.11.15 21:06

@KayaRepublic Pro klid duše si můžeš u dr. nechat znovu zkontrolovat moč. Lactobacil u antibiotik každopádně ano :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12127
23.11.15 21:20

Měla jsem zanet močových cest, dostala jsem penicilin a bylo. Lékař mluvil jasně, atb v tu chvili bylo mnohem menší zlo než nepřeléčený zanět. Byla jsem na začátku 2.trimestru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
23.11.15 23:17

Holky, ale já myslím, že opravdu zánět nemám, pokud mi potvrdí zánět močových cest tak ok, v tom případě co se dá dělat…Ale protože nemám sebemenší příznak, tak tomu moc nevěřím…Na urologii budou chtít moč určitě znova vyšetřit doufám, jestli nedošlo k omylu, nebo nějakému vniku bakterií třeba z kůže byť jsem byla po sprše…ale podle mě o ten zánět jít nemusí a můžou ty hodnoty být zvýšené kdoví proč…a bojím se přeléčování jen tak no…snaha o mimi trvala přes dva roky, a ivf- ka atd…pocit, že do mimíšů rvu antibiotika jen tak, nevím jak ustojím no :/ Uvidíme…ale asi se jim nevyhnu co :( Mamka od přítele má z antibiotik v těhu postiženou ruku..resp. její máma je brala, ale bylo to v prvním trimestru no…narodila se s chybějícími třemi prostředními prsty na jedné ruce. Všichni v rodině zdraví, a má další tři zdravé, dnes už dospělé děti. Prostě, asi je to blbost, ale chtěla jsem v těhu nebrat žádné léky :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
23.11.15 23:19

Ps. probiotika musím v atb jíst vždy, neboť jakmile vezmu atb, okamžitě mám mykozu :(((a někdy ani probiotika nepomůžou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
24.11.15 09:42

Myslím, že na urologii ti kontrolu udělají. Je určité procento žen, které má v moči zvýšený počet bakterií a nic jim to nedělá, neřeší se to, pokud nejsou těhotné. Zjistilo se totiž, že právě takovéto těhotné často dostanou zánět ledvin, který je, jak už bylo psáno, pro miminka daleko rizikovější než atb.
Někdo mykózu nedostane, i když probiotika nebere, ale o moc lidech, co by dostali mykózu či průjem přes probiotika jsem neslyšela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
24.11.15 14:33

O průjmu jsem taky neslyšela, ale mykózy z atb dostávám téměř pokaždé i přes probiotika..No, každopádně jsem si zkusila koupit Uroval manosa akut, který je vhodný pro těhotné ženy a má vysoký obsah z brusinek apod…tak než půjdu na urolku, třeba se mi to ještě poupraví, nějaké mírné nachlazení nebo něco =o) Za zkoušku to stojí:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
24.11.15 14:50

Třeba ta moč byla jen nějak kontaminovaná a druhá bude v pohodě a nebudeš to muset řešit. Jinak mě gynekoložka doporučovala zkusit Lactofeel, je to takový gel, obsahuje k. mléčnou, nevyšel mi úplně dobře MOP na začátku prvního těhotenství, a tohle pomáhá právě dobře růst lactobacilům v pochvě, aby se tam blbě množily ostatní breberky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Republic
24.11.15 14:52

@zoy Dekuju za reakci :) :mavam: :srdce: urcite ji reknu, myslim, ze by to mela navrhnout sama, aspon si ji proverim:-) Docela me prekvapilo, ze me ten laktobacil nedoporucila rovnou :-(

• Nahlásit
  • Citovat
Republic
24.11.15 14:56

@EvaEve jinak kocko, ja taky zadne priznaky nemela a nalez mam. a to jsem zanety mela pred tehotenstvim vicemene bolestive zanety porad, fakt problem, porad posilali na laborku moc a nikdy tam nic v moci nenasli. Az si mysleli, ze si vymyslim. A ted me v tehotenstvi kontrolovali jenom proto, ze jsem si namohla bricho pri uklidu…aby si byli jisti, ze ta bolest neni z mocaku…

• Nahlásit
  • Citovat
170
25.11.15 12:21

Tak mi dneska řekl Dr. že tu urolku nemám odkládat a mám řešit hned, tak jsem tam teda jela a byl tam super doktor, řekl, že běžně se to přeléčuje atb hned, ale že můj nález je opravdu velmi nízký, takže mě nebude atb ládovat hned, ale pošle moč na kultivaci znova…takže příští týden mám přijít a uvidí se podle výsledků, tak jsem ráda..že aspon tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12127
25.11.15 21:21

Tak to jsou dobré zprávy, třeba na podruhé bude moč čistá :palec: držím ať to dopadne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama