Balancovaná translokace - nevím si rady

53
23.4.17 18:34

Balancovaná translokace - nevím si rady

Ahoj holky určitě je tu někdo kdo má stejný problém jako já :( mám za sebou 2 potraty. Navštivily jsme s přítelem genetiku :) přítel je zdravý ale já mám Translokaci 13 a 14 chromozomu bohužel to máme i v rodině nosičem je můj otec. Jsem ze 4 sourozenců a u mamky se problém s potraty nikdy neobjevil až u mě :( bylo nám doporučeno umělý otěhotnění ale já ještě nechci házet flintu do žíta a chci to zkusit do 3 :) do 3 všeho dobrého :) kyselinu listovou beru :) holky jaké bylo vaše těhotenství a problémy s potraty? jak jste s s tím dokazáli vypořádat? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

9
5.5.17 19:14

Ahojky, mam podobný problém a příběh jako ty.. po dvou samovolných potratech (cca kolem 6.tt) mi na genetice zjistili balancovanou chromozomovou translokaci. :zed:.. ještě v podobě, se kterou se nesetkala ani genetička, ani můj dr z CAR (s hořkým úsměvem nad mou zprávou pronesl, že jsem nějaká hříčka přírody). Nevím, jestli jsem to po někom zdedila..uprimne ani nevím, jestli to chci vědět. Nikdo v blízké rodině tyto problémy nemel. Dlouho jsem tomu taky nemohla uvěřit a chlacholila se, že se třeba genetici spletli. :nevim: Po roce půl stráveném na vyšetřeních, čekáním na výsledky a chráněném sexu, jsme si řekli, že to zkusíme do třetice přirozenou cestou.. (přesně jak říkáš ty, do třetice všeho dobrého..). V 8.tt nastal ale stejný scénář a nas třetí pokus skončil minulý týden revizí :,( vypadá to, že IVF s PGD bude naše jediná šance k miminku. :think: Je ale strasne bolestive se s tou zprávou vůbec srovnat, že to přirozenou cestou nepujde.. :( pořád ale nějaká naděje je.. i když u mě hrozně malá (30-20%). Pokud by ivf nebylo úspěšné, zvažovala jsem nad darovaným vajíčkem. Budu ti držet palečky, ať máš třetí pokus skutečně dobrý. Máš stale 50 % šanci, že to vyjde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
12.5.17 10:28

Ahoj :) už jsem to nak nervově nevydržela a objednala nás s přítelem na IVF s PGD :) první pohovor máme už 23 května tak doufam že se to už konečně povede a já už budu koněčně štastná :) další čekání bych asi už nezvládla. My to doma máme bohužel dědičně :( ale s potraty jsem měla problém jenom jáá chjoo :( drž se!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
12.5.17 20:04

Páni, tak to je rychlý obrat :palec: budu moc držet palce, ať se podaří vybrat co nejvíc zdravých embryjek!! A aby se pokud možno hned chytlo!! Pak už to bude dobré ;) Tyjo budu zvědavá jak celý ten ivf kolotoč probíhá podle tvých dojmu, abych věděla, co očekávat :think: musis mě informovat (klidně soukromne do zpráv) My to plánujeme po těch doporučovaných 3 měsících klidu po revizi. Tzn někdy na srpen, září.. uvidime. Doktor nám už udělal úvodní přednášku o IVF loni. Tak mě vystrašil, že jsem se rozhodla radši počkat a zkusit to potřetí. Můžu se zeptat jestli ti dělali vyšetření hormonálního profilu (AMH atd?).. mne vyšlo AMH hrozně vysoke.. na jednu stranu jsem byla ráda, že mám asi slušnou zásobu vajíček, ale pak mě dr srazil možným strašákem - hyperstimulakem 8o :oops: tak si začínám říkat a vnutit si, že pro mimco musím vydržet vše..ale nějak mi to nejde :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
13.5.17 22:19

Ahoj určitě te budu informovat :) Nene toto mi ještě nedělali :) a ani nevím jestli dělat budou nějak jsem to zatím netěšila a ani nevím jestli mám je to na mě moc informací :D budu doufat že embryek bude hodně! Mám s toho docela nerva jak to všechno bude probíhat :) a jestli všechno půjde tak jak má ;) zavidim těm co nemají žádné problémy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
14.5.17 21:07

Ani nemluv.. máme to holt trochu těžší než ostatní.. zase si říkám, že nás to hodně vnitřně posílí a budeme si více vážit věcí, které mají jiní lusknutím prstů. Věřím, že to zvládneme a miminka se taky dočkáme :potlesk: Ale bude to boj :pocitac: který nebude zadarmo. Moc na tebe budu myslet a doufat že se dozvím pozitivní zprávy ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
15.5.17 21:10

Jsem s toho uplně hotová :( ještě že něco proplácí pojištovna jinak nevím jak by jsme to dávali :( už aby to bylo zamnou to umělý oplodnění už si to taky nějak řešila? kde si byla na genetice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
16.5.17 09:27

IVF ještě úplně rozplánované nemáme. Jen jsme si od doktora na podzim vyslechli, o čem to vlastně je a co od toho máme cekat. Dal nám ceník úkonů s tím, že záleží na nás, jak si to rozvrhneme. Byla jsem z toho tak zdeptaná, že jsem si rekla, že chci ještě počkat a zkusit to přirozeně. Manžela jsem musela hodně přesvedcovat abychom do ivf ještě nešli.. on totiž pojal IVF jako samospasnou metodu, ktera už musí vyjít. Snáší opakovane potraty mnohem hůř než já :,( Jenže po třetím nezdaru už opravdu riskovat nebudeme a půjdeme na IVF s PGD. Jinak mám za sebou docela dost vyšetření.. krev na trombofilni mutace, nemoci, hormonální profil, hysteroskopie, spermiogram, imunologie v Praze (já i manžel) a ta nešťastná genetika. Všechna vyšetření (krom genetiky) byla v poradku.. jeste imunologie byla trochu hraniční, ale po půl roce užívání kortikoidů se to stabilizovalo. Genetiku jsme si nechali vyšetřit na zadost naseho dr z CAR zdarma tady u nás. Zpráva o mém patologickém karyotypu nás úplně rozdrtila a převrátila nám život :? No a tebe teďka čeká koncem května už přímo stimulace podle plánu nebo se teprve jdete domluvit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
18.5.17 12:42

Teprve se jedeme domluvit takže vůbec nevím jak to bude probíhat :) doufám že to pujde rychle a nebudu muset na nic čekat s ničím jiným problém nemám :( :) jak to? že si musela podstoupit tolik vyšetření?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
18.5.17 17:57

No můj doktor z CAR takhle postupuje bezne u tech, kdo se na něj obrátí s neplodnosti..ať už opakovaným potracenim nebo nemozností vůbec otěhotnět. Musi vyloučit nejčastější příčiny neplodnosti. Bohuzel genetika šla u nás v pořadníku jako poslední, proto toho máme tolik za sebou. Ale minimálně hladinu hormonů ti vyšetřit před ivf musí, aby věděli jak tě stimulovat a nereagovala si prehnane nadprodukcí vajíček nebo naopak abys jich nevytvorila málo. Jsem zvědavá jak ti sezení dopadne. Já byla včera na porevizní kontrole.. vše v pořádku.. dokonce jsem už řekla, že od srpna chci zahájit ivf cyklus. Odešla jsem s receptem na antikoncepci :lol: (koukala jsem na něj jak blázen.. už jsem nevěděla jak se to po těch skoro 3 letech bere) :lol: :lol: a prednison (kvůli zvýšené imunitě která by mohla prehnane reagovat na vložené embryjko). Antinu mám nasadit první den červencových měsíčků.. bere se 4 týdny a pak někdy (?? Ještě nevím který den presne :think: ) se zahájí stimulace :poblion: po cca 10 dnech píchání hormonů se jde na odběr… nasleduje pětidenní zrání embryí..potom PGD, ktere může pár týdnů trvat..mezitím nám embryjka zmrazi. Pak mi prosím napiš, jak si dopadla na prvním sezení ;) moc moc fandim :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
19.5.17 13:12

Antikoncepci? a nerozhází ti to cyklus? já jsem po antikoncepci měla strašně rozházený a někdy mám i ted :( :) ale to je výjmečně :) nevím proč ale docela se toho uterka bojím :( nevíš jak dlouho trvá než tě umělé oplodní? chtěla bych to mít za sebou :) co nejdřív to já jsem šla na gentiku hned po 2 potratu a jsem za to ráda že mě nehnali po všech čertech :) bereš nějaké vitamíny? paní mudr na genetice mi řekla narovinu že vitamíny nám stejně moc nepomužou :( drž se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
20.5.17 13:43

Antikoncepce mi asi cyklus trochu rozhodí, ale mám to brát jen 4 týdny..takže si myslím, že si toho moje tělo nějak zvlášť nevsimne :) já mám už tak rozházeny cyklus dost.. mívám ho o týden delší než by měl být. Ale i tak už ho mám pravidelný, oproti začátku po vysazení antiny.. to jsem mívala i 40-50 denní intervaly..bylo to šílené 8o No jinak celý IVF pokud se vše daří, by mělo u nás trvat mesic až dva. :think: To jsi měla super, že tě hned po druhém potratu poslali na genetiku. Já bych ji měla taky dřív za sebou..brzdily nás dlouhé objednaci lhůty :? Ale i tak jsem ráda že nás s manželem vyšetřili kompletně..aspoň víme, jak na tom jsme :D Co se týče vitamínů, beru jen Femibion..ten už beru cca 2 roky :D jsem živoucí důkaz toho, že je to v případě naší vady k nicemu :,( pouze to zabrání případným rozstepovym vadám u plodu. Brát to ale nadále budu. Pak mi napiš, jak jste v úterý dopadli :palec: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
24.5.17 14:01

Ahoj :) tak jsem s toho taková celá rozhozená včera jsme byli v Artu :) a bohužel na umělé oplodnění musím až mi bude 22 :( a mě je teprve 20 :/ chjo. Udělali mi ultrazvuk přítel byl na spermiogramu a brali mu krev já pojedu na další návštěvu až budu mít menstruaci budou mi brát krev 2-4 den a pak v pulce cyklu mi zkontroluji jestli mi dozrávají vajíčka. Předepsal mi Kyselinu listovou na předpis mám brát jednou denně :) Máme se o mimi snažit přirozeně a až budu zase těhotná mám brát ULtrogestan :) ten už jsem brala v druhém těhotenství :) budu čekat jak mi dopadne krev naštěstí menstruaci dostanu tak za 3 dny takže to nebude tak dlouhé čekání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
24.5.17 16:18

Tak to jsi ještě mlaďoučká ;) bezva, ze už to řešíš tak brzo.. :palec: já byla ve 20 ještě nezrale kure :pankac: ale docela mě překvapilo, ze spodní věk pro absolvování ivf je 22 8o Já už mám 28 a snažit jsme se začali od mých 25 let. Držím ti všechny pesticky, ať se vám to povede pokud možno přirozenou cestou :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
24.5.17 19:32

Mod děkujeme!! ty se taky drž! :) já jsem to začla rači řešit ted než pak až budu starší :) nechápu ten věk 22 asi mladší berou jako pubertaky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama