Báli byste se do linkového autobusu s nosítkem?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janičička
Povídálka 27 příspěvků 05.12.18 09:36
Bali by jste se do linkoveho autobusu s nositkem?

Ahojky, bali by jste se do linkoveho autobusu s nositkem. Autobus jede po dalnici a muze se stat, ze prudce zabrzdi. Jela jsem zatim jednou s kocarkem a hodne jsme prekazeli a tak me napadlo nositko. Ted promyslim vsechna ruzna rizika, protoze bych svoje miminko nerada jakkoliv ohrozila. Jakou mate zkusenost a co si o tom myslite?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Aduš8
Ukecaná baba ;) 2308 příspěvků 05.12.18 09:40

@Janičička autosedačku, každý autobus by měl být vybavený bezpečnostními pásy. Pokud není, jela bych vlakem.

modravlocka
Kecalka 366 příspěvků 05.12.18 09:41

Upřímně, pokud se něco stane na dálnici, kočárek už to nezachrání. Já děti brala na cesty raději do nosítka, právě kvůli tomu, abychom nikomu nezavazeli a neměla jsem potíže s nastupováním a vystupováním. Celkově jsem s dětmi jezdila raději vlakem než autobusem, je to o dost bezpečnější.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 6032 příspěvků 05.12.18 09:42

Jo zkus tu autosedačku. Jinak Teda by mi přišlo lepší mít dítě u sebe v nositku (nevím jaké máš) než někde v uličce busu v kočáru :nevim:

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 1 inzerát 05.12.18 09:42

Taky jsem nad tim premyslela,ale nakonec jsem si rekla,ze radeji budu prekazet s kocarem,nez riskovat,ze male neco udelam :( neres,ze s tim kocarem prekazis ;)

Moondah
Kelišová 5133 příspěvků 05.12.18 09:43

@Janičička ahoj, ja jsem s malym takto normalne jezdila hodinu s prestupem, protoze s kocarem to bylo opravdu na nic.. Mozna pokud je tam pas, tak si ho muzes pro jistotu zapnout na sebe a budes klidnejsi :)

lucenka
Vesmírná mluvilka 32933 příspěvků 05.12.18 09:46
@Aduš8 píše:
@Janičička autosedačku, každý autobus by měl být vybavený bezpečnostními pásy. Pokud není, jela bych vlakem.

tak v autobuse, když už jsou pásy, tak jsou dvoubodové a tam ti je autosedačka k ničemu ;)

jinak já radši cestovala vlakem a když jsem musela autobusem, tak jsem jezdila s nosítkem. S kočárkem jsem si přišla víc neohrabaná.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 05.12.18 09:47

Vlak muze vykolejit, napalit do jineho, napalit to do auta na prejezdu, ktere tam nema co delat.
Autobus muze zabrzdit, nabourat do svodidel, takze s kocarem bys stejne letela. Rizika jsou vsude.
Nevim jak stare mas dite, vzala bych ho do vajicka a dala na kocar, kontrukci slozila v busiku abys tedy neprekazela a vajco pripoutala. Do vlaku s kocarem.
Nebo s nositkem a predvidat, pevne se drzet. Ja s nositkem cestovala Praha- Slapy dost casto, drzela jsem se sedacky pred sebou. Ale tam bus jel jen 50-70km/h

beruska9
Extra třída :D 10753 příspěvků 05.12.18 09:50

Nemyslim si, ze kocar je nejak extra bezpecnejsi, ale zalezi, o jak starem diteti a jakem kocaru se bavime. Jinak do busu jsem radeji brala nositko, podstatne jednodussi, nez kocar, ale linkovym jsem nejezdila, jen MHD :think: S nositkem bych mela ten problem, ze se mi s nim blbe dlouho sedi.

Janičička
Povídálka 27 příspěvků 05.12.18 09:52

Dekuji za typy, autosedacku uz nedam, autobus je od nas skoro 1 km a maly uz vazi pres sedm kilo, takze ruce uz by to nedaly. A vlak je 3,5 km, takze ten taky moc nepripada v uvahu, jinak souhlasim, ze by byl bezpecnejsi. Ten kocarek je pro maleho komfortnejsi, ale fakt tezko se s nim propleta. Pasy ani nevim, myslim, ze tam ani nejsou… a mate nejakou zkusenost, ze byste meli mimco v nositku a bus prudce zabrzdil? Mimco ma tri mesice a kocarek zatim hluboky ;)

Příspěvek upraven 05.12.18 v 09:54

modravlocka
Kecalka 366 příspěvků 05.12.18 09:52
@Micaella22 píše:
Vlak muze vykolejit, napalit do jineho, napalit to do auta na prejezdu, ktere tam nema co delat.
Autobus muze zabrzdit, nabourat do svodidel, takze s kocarem bys stejne letela. Rizika jsou vsude.
Nevim jak stare mas dite, vzala bych ho do vajicka a dala na kocar, kontrukci slozila v busiku abys tedy neprekazela a vajco pripoutala. Do vlaku s kocarem.
Nebo s nositkem a predvidat, pevne se drzet. Ja s nositkem cestovala Praha- Slapy dost casto, drzela jsem se sedacky pred sebou. Ale tam bus jel jen 50-70km/h
Úplně bych to nesrovnávala. Přeci jen autobusy bourají a prudce brzdí výrazně častěji než vlaky. ;) Pevně se v autobuse držet Ti fakt nepomůže. Tuším, že už v rychlosti snad 20 nebo 25 km/h nemáš šanci se udržet. Jediné, co může trochu pomoci, je sednout si do protisměru. Vejce je zbytečné tahat, autobusy mají jen dvoubodové pásy. Těmi ho nepřipoutáš.
lucenka
Vesmírná mluvilka 32933 příspěvků 05.12.18 09:54

@Micaella22 a dvoubodovým pásem tu sedčku připoutáš jak? Navíc autobusy pásy mít nemusí ;) To jen dálkové a jen od určitého roku výroby.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2308 příspěvků 05.12.18 09:55

@lucenka tak asi jak kde, v Německu tě bez sedačky do autobusu ani nevezmou. Proto píšu, když není tahle možnost, jela bych vlakem..

Fjodorka
Extra třída :D 11255 příspěvků 05.12.18 09:56

Kočár není o nic bezpečnější, takže nevidím v nosítku problém. Cestovala jsem tak běžně. V MHD furt, dálkové také, to samé vlak.

Janičička
Povídálka 27 příspěvků 05.12.18 09:58

Sedacky v tehle busech jsou v 90% jen po smeru. Prave se bojim, ze pri brzde ve 100 km/h se to proste neda udrzet. A vim, ze i kocarek se muze prevratit… ale

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >