Balíkovna vydala balíky jmenovkyni

1229
16.11.20 17:50

Balíkovna vydala balíky jmenovkyni

Zdravím, není tu prosím někdo, kdo pracuje na poště? Dnes mi cestou na poštu pro balíčky uložené v Balíkovně, volali z e-shopu, že jim volala paní stejného jména, že si domů přinesla můj balík. Šla si tam pro svůj, uviděli tam další na její (moje) jméno a tak jí je dali, aniž by je zajímalo heslo. Paní předal e-shop moje číslo, ta mi volala, po telefonu jsme zjistili, že má oba moje balíčky a že mi je přinese.
Naštěstí to dopadlo dobře, ale nebýt toho, že je to poctivá paní, tak už bych balíčky nemusela vidět. Neví někdo, jaká mám práva? Jak jim na poště dokážu, že jsem si to nevyzvedla já? A jak je vůbec možné, že vydají balíčky bez hesla? Jako jsem fakt naštvaná. Nemá někdo podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3162
16.11.20 17:55

Mám. Omylem jsem dostala balík paní, která ani nebyla mou jmenovkyní. Nevšimla jsem si toho. Otevřela jsem ho, zjistila, že není můj, odnesla zpátky na poštu, úřednice se omluvila a poděkovala mi. K soudu s tím nikdo nešel.

Byl to tedy standardní balík bez dobírky, nikoliv cenné psaní, ani nic do vlastních rukou.

Příspěvek upraven 16.11.20 v 17:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11960
16.11.20 17:55

Chyba se stane, jsme jen lidi. Meli by mit podpis prebirajiciho, akorat si nepamatuji, jestli se i na balikovne predklada op.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7855
16.11.20 17:57
@iiiv píše:
Chyba se stane, jsme jen lidi. Meli by mit podpis prebirajiciho, akorat si nepamatuji, jestli se i na balikovne predklada op.

K vyzvednutí nepotřebuješ kromě hesla nic, ani podpis, ani občanku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25009
16.11.20 17:57
@iiiv píše:
Chyba se stane, jsme jen lidi. Meli by mit podpis prebirajiciho, akorat si nepamatuji, jestli se i na balikovne predklada op.

nepředkládáš, ale musíš mít heslo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1229
16.11.20 18:02

Jako jo, chyba se stane, ale koupím počítač za 15 000, pošťačka ho dá jen tak někomu, komu nepatří, já už ho nikdy neuvidím… A tak mávnu rukou a řeknu si, však je to jenom člověk?
Nemůžu ani převzít doporučený dopis manželovi bez ověřené plné moci. Ale balík v klidu vydají bez hesla? Prijde mi to divný. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2720
16.11.20 18:06

@Kacenka20 tak to je síla. Další důvod proč nesnášet poštu. Někdy si říkám, že je to fajn mít kombinaci debilního křestního a vtipného příjmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11960
16.11.20 18:22

@pannda @vokishka máte pravdu holky, já toho většinou vyzvedávám víc najednou, tak mám něco na podpis a něco ne. Ale stejně by mohli chtít občanku, ať alespoň vědí, kdo to přebral, i když má heslo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3197
16.11.20 18:26

Já víceméně beru vše na dobírku. A to určitě pošťák nikomu jinému nevydá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20274
16.11.20 18:27

Tak heslo nepotřebuješ, stačí občanka a oni koukaj jenom na jméno. Ja teda přes poštu neobjednvam, pokud to jde jinak, to je strašná instituce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11960
16.11.20 18:28
@Kacenka20 píše:
Jako jo, chyba se stane, ale koupím počítač za 15 000, pošťačka ho dá jen tak někomu, komu nepatří, já už ho nikdy neuvidím… A tak mávnu rukou a řeknu si, však je to jenom člověk?
Nemůžu ani převzít doporučený dopis manželovi bez ověřené plné moci. Ale balík v klidu vydají bez hesla? Prijde mi to divný. :nevim:

Tak neříkám, mávnout rukou, určitě řešit, třeba jsou pošťačky pojištěný. Jen říkám, že jsme jen lidi a ti dělají chyby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 18:35

Já tedy v balilovně vždy zadávám heslo už do toho vyvolávacího systému, bez hesla nedostanu lísteček.
Mému manželovi se zas stalo, že pošťáčka dala balík jeho bývalé manželce, a to už měli dávno jinou adresu, zbylo jim společné jen příjmení. Nemají příliš vřelé vztahy, ale kupodivu mu to donesla :lol:.

• Citovat
  • Nahlásit
74316
16.11.20 18:43
@mamina2017 píše:
Já víceméně beru vše na dobírku. A to určitě pošťák nikomu jinému nevydá ;)

Naopak, u dobirky neresi uz vubec nic, to daji komukoliv, kdo jim da prachy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10856
16.11.20 18:44
@j.a.n.i1 píše:
Naopak, u dobirky neresi uz vubec nic, to daji komukoliv, kdo jim da prachy.

Mě i u dobírky kontrolují občanku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1229
16.11.20 18:48

Já chápu, že toho teď mají moc, to všechno chápu. I to, že pošťák ani nezvoní, když nestíhá. Jo, prostě si pro ten balík dojdu, nemám problém. Ale teda chci, aby tam ten balík byl a aby ho nedali někomu jinýmu… zvlášť když se to vydává proti heslu, který ta dotyčná neměla. To je to, co mi nejde na rozum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat