Dekorace balkonu, květiny, světla, máte tipy?

15
7.10.20 20:02

Balkon, využití, dekorace, květiny

Ahoj holky, cely život touzim mít balkon a teď ho v novém bytě konečně budu mit :D Chtěla jsem se vás zeptat na co vše využíváte balkon vy? (Jestli třeba v lete grilujete-el.gril , nebo jen z praktičnosti-sušení prádla atd). Mate balkon nějak vyzdobeny? Jaké doporučujete venkovní květiny? Balkon je poměrně veliký. Mockrát dekuji za vaše odpovědi. :*
PS: zdržte se prosím nevhodných komentářů dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20390
7.10.20 20:07

Záleží na jakou ho mas stranu. Ja mam 2, na jeden mi cely den sviti slunicko, ten mam na pěstování (rajcata, papriky, jahody, rybiz, maliny, bylinky, kytky…), obcas sem si tam mezi to v lete sedla a uzivala si svoji „zelen“ :mrgreen: druhy je ve stinu a ten je mi uplne na prd, zaprve je tam cely den chladno a stin, je k hlavní ulici, takze ani posezeni tam neni prijemny, takze ho mam akorat jako odkladiste :lol: gril bych nedávala, to nebude delat moc dobrotu, az tim sousedum na vedlejsim balkone nacichne treba pradlo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3175
7.10.20 20:12

Balkon využívám na letní posezení (zahradní nábytek), pěstování bylinek, občasné sušení prádla a nouzové místo, kam vystrčit plný pytel odpadků.

Nezdobím nijak. Ani vánoční světla nedávám, protože mi vadí světelný smog, ale uznávám, že ve městě je to trochu don quijotské :P

Chtěla jsem meteo stanici, ale mám na to blbé umístění.

Pokud máš zábradlí s většími rozestupy, dala bych tam takovou tu bambusovou - nebo jinou, podle vzhledu baráku - zástěnu.

Sousedé pode mnou na druhou stranu vysunuli na balkon půlku svého obýváku, provrali skrz fasádu elektriku :roll: a v podstatě tam žijí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
875
7.10.20 20:14

Taky toužím celý život po balkoně a doufám, že ho ještě někdy budu mít, ale teda na tématu mě hlavně zaujalo jaké by k tématu mohl mít někdo,,nevhodné komentáře"? :roll: :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3175
7.10.20 20:16

@alun-ka
Asi že se má vykašlat na balkón a pořídit si raději #baráčekzaPrahou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
7.10.20 20:27

@MrsNorris přesně tak:) už jsem se s tím nekolikrat setkala. Nebo například proč by si měla zdobit balkon nejsme v Americe atd..
dekuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
7.10.20 20:27

My máme panelakovej pidi balkón. Občas mám snahu tam neco pěstovat, loni jsem měla strašnou spoustu rajčat, obrovský rymovniky, nádherný lopatkovnik… letos nic, všechno chciplo. Jinak balkón nejvíc využíváme na spaní dětí (jakože po obědě v kočárku, mimino), sušení prádla a jako skladiště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19087
8.10.20 12:13

Tady je diskuze o zahradničení na balkoně a pár tipů na blog :palec:

spousta informací a inspirace najdeš na pinterestu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
15.10.20 09:41
@Natt77 píše:
Ahoj holky, cely život touzim mít balkon a teď ho v novém bytě konečně budu mit :D Chtěla jsem se vás zeptat na co vše využíváte balkon vy? (Jestli třeba v lete grilujete-el.gril , nebo jen z praktičnosti-sušení prádla atd). Mate balkon nějak vyzdobeny? Jaké doporučujete venkovní květiny? Balkon je poměrně veliký. Mockrát dekuji za vaše odpovědi. :*
PS: zdržte se prosím nevhodných komentářů dekuji

Mám ho praktický i odpočinkový. Samozřejmě prádelní šnůry na prádlo, ale pokud máš prostor tak mám v koutku s palet udělané posezení (pro jednoho) a vystlané polštáři, kolem světýlka. Večer - víno, knížka, - ideální letní pohodička. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat