Bály jste se někdy nového vztahu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 22:39
Bály jste se někdy nového vztahu?

Zažila jste to taky některá? Jsem (nebo byla jsem?) sama přes tři roky, během té doby se nějaké chození, románky, úlety apod. sem tam udály, takže nemůžu říct, že bych byla úplně na suchu", ale rozhodně bych z toho nic nenazývala vztah (a samozřejmě jsem na tom bylo dost emočně bita, byla jsem prostě zvyklá do všeho chodit po hlavě). V poslední době se však tak nějak „nic nedělo“, byla jsem i delší dobu bez sexu, vztahu jsem se sice nebránila, ale docela dobře jsem fungovala i bez něj, ale člověk si ho nevydupe, a tak jsem chtěla zažít opět alespoň nějaký flirt. Napadlo mě tedy zkusit seznamku. Oslovila jsem tedy jednoho pohledného kluka, kupodivu jsme si tak nějak padli do noty, ale i tak jsem jsem si říkala „do prvního sexu a uvidí se“ - jenže jsem setkání od setkání začala zjišťovat, že do toho padám víc a víc, což nebylo úplně v plánu. On se tedy naštěstí odtažitě také nechová.
Jenže čím víc tahle známost evidentně aspiruje na nějaký vztah (setkáváme se velice krátce, ale ty prvky tam jsou dost jasné), tím více se toho vnitřně děsím. Ač jsem vlastně vnitřně o vztah stála, najednou když asi možná přichází, mám strach o svoji nezávislost. On mě ale zas nijak nepeskuje, neuzurpuje, netlačí, respektuje můj osobní život, umí se i zabavit sám. Pár zádrhelů tam je, jako u každého, ale je vidět, že mu na mně už teď nějak záleží. Dále stále čekám, kde objevím na jeho osobnosti něco, co mě totálně vyděsí, nějakého kostlivce ve skříni (prostě proč je zrovna takový kluk na seznamce??)…nemáme žádné společné známé a zatím neznám ani nikoho z jeho okolí, takže znám zase pouze to, jak se chová se mnou + jeho pohled na jeho minulost…evidentně byl dooost dlouho zahrabanej sám v sobě, ale pak mu došlo, jak žije a prostě to změnil a teď je z něj z mého pohledu pohledný chlap, který se o sebe stará, je chytrý, má práci, je pracovitý a asi i schopný, jen je prostě rezervovaný vůči okolí a relax pro něj není být s jinýma lidma, ale dělat to, co ho naplňuje. Od začátku jsem dost ostražitá, ale víc a víc začínám mít pocit, že tenhle chlap za to stojí -ale pořád je tam ten bubák, že na něj/z něj něco vyleze, co totálně zboří celý můj pohled na věc, zlomí moje city a ublížím si.
Prostě v kostce, z uvedených důvodů mám problém dát mu svoji důvěru. Změní se to?

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 22:48

Duvera se buduje postupne. To jestli na nej neco vyleze Ti tady nikdo nerekne. Uzivej si pekne chvile a nechej to proste plynout a neres to tolik.

anupati
Kelišová 5983 příspěvků 5 inzerátů 10.09.18 22:54

Jo,měla jsem to s manželem na začátku.Po x špatných zkušenostech jsem řešila zbytečnosti,re­agovala přehnaně (hlavně pocitově v sobě) na situace,které mi připomínaly předchozí, kdy se to pak vyvrbilo špatně.Nechtěla jsem být zase využitá,takže jsem se zbytečně vymezovala příliš chvilkami… Postupně,jak jsem ve vztahu nabývala jistoty,zklidnila jsem se.Dneska se nad x věcma,co bych dřív řešila ani nepozastavím. Mé předchozí vztahové zkušenosti byly fakt děs.Manzel měl za sebou taky pěkný vztahový masakr a zkraje udělal pár pěkných bot…až se někdy dodnes divím,že jsme spolu zůstali :think: :lol: Přijde mi to přirozené,co cítíš,ale snaž se tomu nepoddávat.Konec konců,ty jsi na té seznamce byla taky. ;)

ontar
Ukecaná baba ;) 1291 příspěvků 10.09.18 23:00

Nejlepší by bylo se místo preventívního plašení, co nejdříve pořádně pomilovat…

Taka
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 10.09.18 23:19

A co když se jemu honí hlavou to samé? Proč zrovna ty, krásná, chytrá, vtipná a atraktivní žena, lovíš má seznamce? ;) Třeba taky čeká na nějakého kostlivce, a proto se sice nechová chladně, ale taky se do ničeho 2× nehrne…
Jinak ale ano, tuhle ostražitost znám taky. Prostě je potřeba druhého poznat, vybudovat pevné základy. A toho docílíte jen společně tráveným časem.
Proč se bojíš ztráty nezávislosti? Vztah není o tom, že zaniká „ty“ a „já“ a dál existuje jenom „my“. To „my“ sice existuje, nicméně je tvořeno právě tím „ty“ a „já“. Jakmile tohle nefunguje, vztah jde do kopru, ale sama píšeš, že si tě nijak nenárokuje. Není čeho se bát. Navíc tyhle začátky jsou nejkrásnější :kytka:

TrueIsFalse
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 11.09.18 06:27
@Taka píše:
A co když se jemu honí hlavou to samé? Proč zrovna ty, krásná, chytrá, vtipná a atraktivní žena, lovíš má seznamce? ;) Třeba taky čeká na nějakého kostlivce, a proto se sice nechová chladně, ale taky se do ničeho 2× nehrne…
Jinak ale ano, tuhle ostražitost znám taky. Prostě je potřeba druhého poznat, vybudovat pevné základy. A toho docílíte jen společně tráveným časem.
Proč se bojíš ztráty nezávislosti? Vztah není o tom, že zaniká „ty“ a „já“ a dál existuje jenom „my“. To „my“ sice existuje, nicméně je tvořeno právě tím „ty“ a „já“. Jakmile tohle nefunguje, vztah jde do kopru, ale sama píšeš, že si tě nijak nenárokuje. Není čeho se bát. Navíc tyhle začátky jsou nejkrásnější :kytka:

Přesně tohle mě taky napadlo! :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Muchlovačka dne: Modelka Němcová div nevytrhla tajemnému fešákovi jazyk

Slavná česká topmodelka Petra Němcová (39) si v současné chvíli užívá... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >