Bambucké máslo nebo kokosový olej?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nieny
Kecalka 104 příspěvků 03.03.18 17:18
Bambucké máslo nebo kokosový olej?

Ahoj holky, :)
mate na peci o pokozku radsi bambucke maslo nebo kokosovy olej? Proc? Klady a zapory? A co vam vice vyhovuje na ruce?
Diky za odpovedi. :kytka:

Reklama

Reakce:

Aotearoa
Závislačka 3551 příspěvků 03.03.18 17:31

Bambucke maslo. A nejlepe vyšlehat. :)

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 1 inzerát 03.03.18 17:32

Bambucké máslo. Pomohlo nám při sušší pokožce, kokosák ne - a ten je navíc opravdu strašně převoněnej, je to až hnus…

Petruna21
Echt Kelišová 9214 příspěvků 03.03.18 17:57

Za mě BIO KOKOSOVÝ OLEJ :palec:

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 03.03.18 18:06

Za mě rozhodně bambucké máslo.
Po kokosovém oleji jsem vůbec neměla pocit, že by byla pokožka nějak vyživená, kokosák na kůži tak podivně zvodnatí a nebyl mi vůbec příjemný. Obzvláště nerafinované bambucké máslo je příjemné moc, má lehkou oříškovou vůni, i se dobře roztírá.

Kdybys nechtěla jen samotné bambucké máslo, tak se z něj dá dobře vyrobit i domácí výživný krém, smícháš 4:1 bambucké máslo a vybraný olej (např. konopný či mandlový je výborný na pokožku), rozpustíš a během chladnutí prošleháváš (stačí vidličkou). Olej se s máslem spojí a máš z toho výživný krém (který se nekazí, protože v něm není voda). Do aktuálních mrazů ideální (i když hodně mastný).

Pucalkovic Amina
Kecalka 395 příspěvků 03.03.18 18:13

Bambucké máslo mi smrdí, ale pokožku vyživí lépe. Kokosový olej krásně voní, ale nemám pocit, že by pokožku vyživoval (na vlasy je výborný).

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 03.03.18 18:16

@Pucalkovic Amina Dá se sehnat i rafinované bambucké máslo, to mám pocit, že není cítit vůbec nijak. A naopak i ten kokosák mají dezodorizovaný i s ponechanou vůní, jak kdo chce.
Mně zas kokosák vyhovuje na výrobu mýdla. :)

Pucalkovic Amina
Kecalka 395 příspěvků 03.03.18 18:20

@klamonožka aha, děkuju za tip. já jsem vyzkoušela 2 (jedno od saloos a jedno nějaké z dm, ale značku si nepamatuju, a obě mi smrděly)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32299 příspěvků 10 inzerátů 03.03.18 18:33

Bambucké máslo i kokosový olej se v péči o pleť používají, na obě dvě suroviny se může vyskytnout alergická reakce, nejlepší vyzkoušet. Není to o tom, co by bylo lepší, nebo horší, spíš o subjektivním pocitu. A na ruce mám nejraději sádlo. ;)

Taka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 03.03.18 18:45

Za mě jednoznačně bambucké máslo a vyšlehat s olejem, přesně jak píše @klamonožka. Já vyšlehávám s olejem z hroznových jader a bomba :) U másla zpočátku bacha na možnou alergickou reakci, je to ořech.
Já kokosák přímo nesnáším. Nevím proč, ale je mi nepříjemný, na pokožku mi nikdy nesedl, možná kvůli vyšší komedogenitě. Na vlasy už vůbec ne, vysušoval mi je. Ale naopak kamarádka jede v kokosáku, vyhovuje jí, že se rychle vstřebá, nevysušuje ji. Bambucké máslo jí přijde moc mastné.
Takže za mě tak :kytka:

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 03.03.18 19:24

Já taky miluji bio kokosový olej :) za mě :palec:

mehaaja
Kecalka 234 příspěvků 03.03.18 19:36

Já bambucké máslo - používám na obličej (teď v mrazech) a na ruce taky. Zdálo se mi, že mám nějak vysušenou hranici u vlasů, tak si to zatírám i trochu do nich a pohoda. Vlasy nejsou nijak mastné, ale asi to nesmí přehnat… A voní mi to, i když to nijak nevoní :)

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1635 příspěvků 03.03.18 20:54

Záleží na účelu. Na celé tělo spíše kokosový olej (zásadně, jako každý olej, nanášet na vlhkou pokožku, jinak „nefunguje“), stejně jako na masáže a nějaké intimní hry. Na obličej spíše máslo. Kokosový olej na rozdíl od bambuckého másla ucpává póry.

Nikola005
Nováček 4 příspěvky 05.03.18 09:38

Mně hodně vyhovuje kokosový olej, ten přírodní. Nedávno jsem si kupovala i kokosový peeling, na který jsem i psala recenzi. :) Fakt mi pomohl, i když je fakt, že je hoodně mastný - pro mě možná i dost :D

edit admin - osobní propagace

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Nevěsta Meghan: Před svatbou uniklo peprné video

Královna možná pozvedne obočí, ale nám „smrtelníkům“ přijde bližší. Jen... číst dále >

Meghan a Harry mohou být v klidu! 5 horších trapasů z královských svateb

Královská svatba se kvapem blíží a nastávající manželé mají nepochybně plnou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Reklama