Bánány jsou uvnitř černé

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pocker
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 15.05.19 12:49
Bánány jsou uvnitř černé

Ahoj holky, chtěla jsem dát malému banán a všechny čtyři co mám doma jsou uvnitř banánu černé, ale na povrchu jsou krásně zralé, žluté. To není ale poprvé, co jsem takto narazila na tak škaredé banány, čím to je?

Reakce:
Evulina
Neúnavná pisatelka 17029 příspěvků 15.05.19 13:20
@pocker píše:
Ahoj holky, chtěla jsem dát malému banán a všechny čtyři co mám doma jsou uvnitř banánu černé, ale na povrchu jsou krásně zralé, žluté. To není ale poprvé, co jsem takto narazila na tak škaredé banány, čím to je?

Nekupuješ v Tescu? Tam mám obyčejně tento problém vždycky. Na povrchu banánu to znát není, ale uvnitř černé podélné čáry, příp. fleky. Nechápu, co s těma banánama dělají, že tohle vznikne.
Už radši kupuju jinde, v malé sámošce za rohem, sice dražší, ale vždy dobré.

Jančakecalka
Generální žvanilka 23338 příspěvků 15.05.19 13:22
@Evulina píše:
Nekupuješ v Tescu? Tam mám obyčejně tento problém vždycky. Na povrchu banánu to znát není, ale uvnitř černé podélné čáry, příp. fleky. Nechápu, co s těma banánama dělají, že tohle vznikne.
Už radši kupuju jinde, v malé sámošce za rohem, sice dražší, ale vždy dobré.

To je pravda, v Tescu takové mají, už tam teda stejně nijak nejezdim, tak je mi to jedno. Kupuju v Albertu a tam se mi to ještě nestalo.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17029 příspěvků 15.05.19 13:25
@Jančakecalka píše:
To je pravda, v Tescu takové mají, už tam teda stejně nijak nejezdim, tak je mi to jedno. Kupuju v Albertu a tam se mi to ještě nestalo.

Já mám Tesco poblíž, oblíbený Globus je o dost dál, tak někdy do Tesca pro něco zaskočím, není toho moc. Hodně věcí kupuju kvalitní, hodně i biokvalitu, ale biobanány jsou v obchodech buď mimo moje finanční akceptování nebo jsou nepochopitelně v plastovém pytlíku, přitom já se plastu snažím vyhnout. U banánů kupuju zatím klasiku, ale v Tescu to je právě hrůza ve kvalitě a už je tam taky nekupuju.

Jančakecalka
Generální žvanilka 23338 příspěvků 15.05.19 13:29

@Evulina Mě celkově přijde to Tesco takový divný, jednu dobu jsem tam jezdila, ale už ne. Teď mi právě už docela dlouho vyhovuje Albert, tam jsem nikdy nekoupila nic hnusnýho, zkaženýho. Do Globusu taky občas máme cestu, tak je to v pohodě.
Co se týče těch plastových obalů u ovoce a zeleniny mě děsí. Třeba ty salátovky v obalu, to je děsný. :roll: Když je možnost, tak jdu na trh.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17029 příspěvků 15.05.19 13:34
@Jančakecalka píše:
@Evulina Mě celkově přijde to Tesco takový divný, jednu dobu jsem tam jezdila, ale už ne. Teď mi právě už docela dlouho vyhovuje Albert, tam jsem nikdy nekoupila nic hnusnýho, zkaženýho. Do Globusu taky občas máme cestu, tak je to v pohodě.
Co se týče těch plastových obalů u ovoce a zeleniny mě děsí. Třeba ty salátovky v obalu, to je děsný. :roll: Když je možnost, tak jdu na trh.

U nás je to právě v tomhle o dost lepší v krámku za rohem. Kvalitní banány, okurky bez „šprcky“ atd. Mě třeba štve, že bych třeba i o něco dražší biookurku nebo biobanán koupila, ale klasika je kolikrát bez obalu, ale bioprodukci narvou do plastových pytlíků a vaniček (to samé rajčata). A ve zdravé výživě, kde to teda bezobalově seženu, mají marži snad 500%, tam jsou ceny přemrštěné tak nehorázně, že už se to nedá omluvit tím, že je to „bio“. 1 Okurka 55 Kč, 1 kedlubna 45 Kč atd. Je nás doma pět, to bych musela brát kolem sta litříků měsíčně, abych mohla takto nakupovat. Ráda jezdím do bezobalové prodejny, ceny přijatelné, ale ovoce a zeleninu tam nemají. Nejlepší je to vždycky jaro - podzim, to máme vlastní produkci ze zahrádky (krom banánů teda, ale kvůli změně klimatu možná časem přejdeme z jablek na ty banány :mrgreen: :mrgreen: )

yarenka777
Kecalka 227 příspěvků 1 inzerát 15.05.19 13:36

Ty černé banány vznikají v dozrávárnách v ČR. Jde o špatný proces. Mohou se využít do muffin, kaší a do různých ovocných koktailů a smoothie.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17029 příspěvků 15.05.19 13:38
@Jančakecalka píše:
Co se týče těch plastových obalů u ovoce a zeleniny mě děsí. Třeba ty salátovky v obalu, to je děsný. :roll: Když je možnost, tak jdu na trh.

Tak já to neřeknu tak jemně. Tesco je šmejd. Maso veskrze polský, sýr nedávno - obyčejnej eidam a ve složení dva naprosto zbytečný konzervanty. Produkce, jak jinak, Polsko.
Jednou tam, zčista jasna, měli bezobalové okurky. Tak já zajásala, ale pak se dozvěděla od jedné holky, co dělá v zázemí, že to tam vybalujou z těch plastových kondomů. Tak jsem to milému Tescu napsala v mailu, jestli je to jako pravda a že takový přístup by postrádal jakoukoli logiku, oni se bránili, že si to asi slečna spletla s vybalováním poškozených nebo už prošlých okurek, nicméně od té doby tam zas mají jenom „šprckové“ okurky 8)

Jančakecalka
Generální žvanilka 23338 příspěvků 15.05.19 13:38

@Evulina No, to je taky možný :mrgreen:
Já zrovna bio nevyhledávám, takže moc netuším, v jakých cenových relacích se to pohybuje, ale vím, že v Albertu jsem jednou zahlédla bio okurku a byla o 20,– dražší, než nebio. A to jsem si říkala, že tolik bych za ní fakt nedala.
Jo, ceny potravin šly zase nahoru, o tom žádná, ale ty Bio mi přijdou už trochu přetažený :?

Evulina
Neúnavná pisatelka 17029 příspěvků 15.05.19 13:40
@yarenka777 píše:
Ty černé banány vznikají v dozrávárnách v ČR. Jde o špatný proces. Mohou se využít do muffin, kaší a do různých ovocných koktailů a smoothie.

Sorry, ale nevím, jestli myslíš, co myslíme my. My nemyslíme černé skvrny na slupce a uvnitř banán normální, jen hodně zralý - takové mám naopak moc ráda, my myslíme navrchu banán na slupce vypadající normálně, ale uvnitř banán černé pruhy, čáry a fleky. Takový banán nelze použít fakt do ničeho. Teda aspoň já osobně bych ho do ničeho nepoužila.

Jančakecalka
Generální žvanilka 23338 příspěvků 15.05.19 13:42
@Evulina píše:
Sorry, ale nevím, jestli myslíš, co myslíme my. My nemyslíme černé skvrny na slupce a uvnitř banán normální, jen hodně zralý - takové mám naopak moc ráda, my myslíme navrchu banán na slupce vypadající normálně, ale uvnitř banán černé pruhy, čáry a fleky. Takový banán nelze použít fakt do ničeho. Teda aspoň já osobně bych ho do ničeho nepoužila.

Ani já ne.

yarenka777
Kecalka 227 příspěvků 1 inzerát 15.05.19 14:22

Jo, tak to se omlouvám. Asi jsem to špatně pochopila.

pocker
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 16.05.19 12:41

Nakonec všechny banány letěly do koše, jíst se fakt nedaly, z jednoho banánu cosi i vyteklo, takový sliz..hnus, koupila jsem je v lidlu. Třeba mají stejného dodavatele jako Tesco :nevim:

Evulina
Neúnavná pisatelka 17029 příspěvků 16.05.19 12:59

Muž mi řekl, že to prý může vzniknout tím, jak to někteří lidé, hlavně důchodci, mačkají, „jestli jsou zralé“. Docela by mi to i dávalo logiku, hlavně v krámech, kde, jako Tesco, strčí banány do prodeje ještě zelené a nechávají to dozrát až na krámě. Lidé to nejdřív mačkají naštvaně, pak, když už jsou banány zeleno-žluté, tak to mačkají, jestli už dozrály a když už jsou žluté, tak už je pozdě.

Váš příspěvek
Reklama