Banka - jaký vybrat účet?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bestkamzik
Povídálka 27 příspěvků 16.03.18 11:37
Banka - jaký vybrat účet?

Ahoj všem, měla bych dotaz - jakou banku vybrat k založení účtu? vybírat budu několikrát do měsíce hotově, ráda bych se tu a tam podívala na zůstatek, vedení účtu a založení zdarma. Z účtu nebudou odcházet žádné trvalé platby, nepotřebuju ani internet. bankovnictví, platit budu jen hotově, nechci tu „přikládací“ kartu. S výpisem se spokojím elektronicky. Nejblíže mám pobočky KB a spořitelnu, ale ani jedna není podle článků co jsem četla doporučována. Případně jestli můžete napsat i částku za případné zrušení účtu? Díky moc za rady, Katka

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

anbee
Povídálka 46 příspěvků 16.03.18 11:44

Já mám Air bank a jsem spokojená, pokud nechceš nějaký vymoženosti je to zdarma. Hlavně zdarma osobní výběry z bankomatu zdarma.

zmimi
Stálice 72 příspěvků 16.03.18 11:47

EQUABANK vyběry ze všech bankomatu zdarma, vedení účtu zdarma,

novakova.t
Závislačka 2698 příspěvků 16.03.18 11:49

Fio :palec:

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 16.03.18 11:53

@bestkamzik mám spořku, vše zadara.. jinak „chytrou“ kartu můžeš zatím odmítat, ale časem se bez ní neobejdeš..

bestkamzik
Povídálka 27 příspěvků 16.03.18 12:02

U spořky koukám, že pro lepší účet je nutno si sjednat pojištění, normálně výběr i z jejich bankomantu 5 Kč. Ty novější banky mam sice z ruky, ale pokud jsou výběry ze všech bankomatů zdarma tak je to fajn. Jenom pak nevim, čim budu pro banku zajímavá když budu mít vše zdarma a nebude ze mě mít peníze? Bojim se abych nenaletěla…a ještě poslední dotaz je tam nějaká minimální částka která na účet musí přijít za měsíc? Tenhle mi tam nepřijde nic až v květnu…Jinak se omlouvám, že píšu takhle najednou, ale já neumim označovat :)

smurfka
Nadpozemská drbna 28295 příspěvků 16.03.18 12:13

EQUA - VŠE ZDARMA..SPOKO­JENOST. VÝBĚRY ZDARMA, POSÍLÁNÍ PENĚZ ZDRAMA, VEDENÍ ZDARMA, SE SMLOUVOU PŘIJEDOU AŽ K TOBĚ DOMŮ..ZRUŠENÍ JE TAKY ZDARMA

ugluk
Hvězda diskuse 41070 příspěvků 16.03.18 12:14

Ideální banka je pro mě taková, kde neplatím za účet ani korunu (za vedení, příchozí i odchozí platby, kartu a výběr z bankomatu), všecko se dá vyřešit z domova a nevyžaduje návštěvu pobočky a nekladou mi na tyto služby žádné svoje podmínky (nutnost minimálního měsíčního vkladu, počet plateb kartou měsíčně…). Momentálně mi tohle splňuje Fio, ale i proto, že mám v dosahu několik jejich bankomatů.

Když jsem si zakládala účet v cizině, koukali na mě, jak kdybych spadla z višně, když jsem se ptala, co za něj budu platit (proč byste měla něco platit?), zda musím pro to „vše zdarma“ něco speciálního dělat, dokonce jsem dostala nemalý peněžní obnos za to, že jsem si tam účet vůbec založila. A banka dosud nezkrachovala :mrgreen: Takže asi tak.

bestkamzik
Povídálka 27 příspěvků 16.03.18 12:54

A někdo zkušenosti s Airbank? Dohledala jsem že jeden bankomat máme blízko. Mají nějaké dva tarify - jeden malý, tam by mělo být bez poplatku vše a druhý velký, kde je za 100 měsíčně možnost výběrů ze všech bankomatů. Ale mě by stačil ten malý, jestli teda tam ten bankomat je :)

Z.jev
Závislačka 3076 příspěvků 16.03.18 12:59

@bestkamzik Fio banka má výběry zdarma jenom ze svých bankomatů, z jiných jenom pokud aktivně platíš kartou, což nechceš. U Airbank nevím. Jinak pro banku jsi zajímavá tím, že ti tam budou chodit peníze - banky nejsou závislé na příjmech z poplatků.

smurfka
Nadpozemská drbna 28295 příspěvků 16.03.18 13:00

@bestkamzik hele třeba u aquabank je jedno z jakého vybíráš bankomatu ( jestli z bankomatu KB, ČS, nebo CSOB, nebo raifky atd..) ona má všechny výběry ze všech cizích bankomatů zdarma

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 16.03.18 13:08
@bestkamzik píše:
U spořky koukám, že pro lepší účet je nutno si sjednat pojištění, normálně výběr i z jejich bankomantu 5 Kč. Ty novější banky mam sice z ruky, ale pokud jsou výběry ze všech bankomatů zdarma tak je to fajn. Jenom pak nevim, čim budu pro banku zajímavá když budu mít vše zdarma a nebude ze mě mít peníze? Bojim se abych nenaletěla…a ještě poslední dotaz je tam nějaká minimální částka která na účet musí přijít za měsíc? Tenhle mi tam nepřijde nic až v květnu…Jinak se omlouvám, že píšu takhle najednou, ale já neumim označovat :)

mám vše zdarma bez podmínek.. neplatím ani za účet, ani za výběry, za nic :nevim:

smurfka
Nadpozemská drbna 28295 příspěvků 16.03.18 13:11

@martina.se TO jsi bohužel ale ještě i tak výjimka která si to asi vydupala..jinak je spořka nejdražší co se týká poplatků u účtů..( pár lidí znám co mají spořku bez poplatků, ale opravdu jen minimum )

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 16.03.18 13:41

@smurfka nevydupala, sami mi to nabídli :mrgreen:

ugluk
Hvězda diskuse 41070 příspěvků 16.03.18 17:39

Jo, Airbank mám taky a v pohodě, takže pokud máš v blízkosti jejich bankomat a nepředpokládáš výběr jinde, tak proč ne, opět vše zdarma a funguje to.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Královská svatba: Proč byli mezi hosty Clooney, Beckhamovi nebo Serena?

O víkendu si královské ano řekli Američanka Meghan Markle (36) a princ Harry... číst dále >

MikeJePán ze Zlaté mládeže očima Arména: Je to největší ostuda mé země!

Na svůj původ by měl být člověk hrdý. Když se mě tedy na něj kdokoliv zeptá,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama