Banka tvrdi ze mam dluh, solus a cee tam zadny zaznam.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 13:10
Banka tvrdi ze mam dluh, solus a cee tam zadny zaznam.

Ahoj, uz jsem fakt zoufala, mam hypoteku. Vcera jsem mela schuzku v bance, a tam mi rekli, ze jsem na solusu a ze tam je nejaky dluh. Tak jsem sla na postu vyjet si CEE, na webu jsem si udelala vypis ze solusu, nikde zadny zaznam, presto banka tvrdi, ze tam neco je, samozrejme mi nerekli co, kolik atd. Stalo se to nekomu? Ja uz nevim jak to resit. :(

Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 13657 příspěvků 20.03.19 13:12

Došla bych do banky znovu a ukázala jim aktuální výpis. A zadala vysvětlení z jejich strany, o jakem záznamu tedy konkrétně mluví

lucielorenc
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 11 inzerátů 20.03.19 13:20

A nemáte třeba nějakou kreditní kartu? Stačí nikdy nepoužitá. Mě před pár lety došla kreditní karta, já jsem ji nikdy nepoužila a pak při vyřizování půjčky v bance mi pani řekla, že pokud jsem tu kartu přimo do dané společnosti nevrátila zpět a mám ji např. doma, nebo jsem ji vyhodila, tak už na to koukají jako bych ty peníze měla půjčené. Tak pozor na to :wink:

Příspěvek upraven 20.03.19 v 13:23

lucielorenc
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 11 inzerátů 20.03.19 13:21
@lucielorenc píše:
A nemáte třeba nějakou kreditní kartu? Stačí nikdy nepoužitá. Mě před pár lety došla kreditní karta, já jsem ji nikdy nepoužila a pak při vyřizování půjčky v bance mi pani řekla, že pokud jsem tu kartu přimo do dané společnosti nevrátila zpět a mám ji např. doma, nebo jsem ji vyhodila, tak už to berou tak, už na to koukají jako bych ty peníze měla půjčené. Tak pozor na to :wink:
Tattiana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 13:30
@lucielorenc píše:
A nemáte třeba nějakou kreditní kartu? Stačí nikdy nepoužitá. Mě před pár lety došla kreditní karta, já jsem ji nikdy nepoužila a pak při vyřizování půjčky v bance mi pani řekla, že pokud jsem tu kartu přimo do dané společnosti nevrátila zpět a mám ji např. doma, nebo jsem ji vyhodila, tak už na to koukají jako bych ty peníze měla půjčené. Tak pozor na to :wink:Příspěvek upraven 20.03.19 v 13:23

Jo a paráda je to vrácení a zrušení nepoužíváné karty :zed: Nekonečný seriál …

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1604 příspěvků 20.03.19 13:32

A byl to určitě Solus? Nemluvili o BRKI nebo NRKI?

lucielorenc
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 11 inzerátů 20.03.19 13:36

@ivik21 no ja tu svoji tehdy strihla nuzkami :mrgreen: kdybych jen tusila jak to chodi, resila bych to jinak

Diggy
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 20.03.19 13:42

přesně tak, pozor na karty, taky jsme to tak měli a vyřizovali a byl to mazec, karta nikdy nepoužitá, a když jsme řešili zrušení karty tak měli čas, denně jsme telefonovali ať zruší hned, visela nám na tom hypotéka

Tattiana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 13:54
@lucielorenc píše:
@ivik21 no ja tu svoji tehdy strihla nuzkami :mrgreen: kdybych jen tusila jak to chodi, resila bych to jinak

Trvali na písemné dvouměsíční výpovědní lhůtě, během které jsem platila poplatek, že ji vlastním…

Díky zavedení zpoplatnění i nepoužíváné karty, jsem to zjistila, naštěstí :zed:

Nikolka1122
Kecalka 296 příspěvků 20.03.19 13:55

taky jsme to tak měli, karta sice deaktivovaná, ale dokud není zrušená, bere se to jako úvěr.. tak písemně zrušit co nejdřív a na všechny budoucí karty už si dávat pozor

klobinka
Stálice 79 příspěvků 20.03.19 14:31

Pri sjednani hypoteky, mi rekli, ze nikde zadny dluh nemam jinak by mi ani nedali, zadala jsem o ni vloni v rijnu, ted mi rekli, ze se tam neco ukazalo.. Kartu mi posilal ae to uz je strasne davno, a vim, ze jsem dalsi problémy s tim zadne nemela.. A ano, mluvili primo solusu, zadny zaznam, proste nikde nic

Tattiana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 14:35

@klobinka ano, taky se jednalo o starou, nepoužívanou kartu, jenže, dokud ji vlastním, tak mám závazek :think:

Nebo nějaké staré ručení někomu?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65584 příspěvků 20.03.19 14:37

@klobinka No a proc je to problem, kdyz uz hypo mas?

Feliccita
Kecalka 153 příspěvků 3 inzeráty 20.03.19 17:41

Většinu bank Solus moc nezajímá. Ověř si bankovní registr, tzv. BRKI. Najdi si kontakt a zavolej tam.

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 20.03.19 21:30
@Anonymní píše:
Ahoj, uz jsem fakt zoufala, mam hypoteku. Vcera jsem mela schuzku v bance, a tam mi rekli, ze jsem na solusu a ze tam je nejaky dluh. Tak jsem sla na postu vyjet si CEE, na webu jsem si udelala vypis ze solusu, nikde zadny zaznam, presto banka tvrdi, ze tam neco je, samozrejme mi nerekli co, kolik atd. Stalo se to nekomu? Ja uz nevim jak to resit. :(

A proč se to řeší, když už máš hypotéku?

Jinak nevím o tom, že by kvůli kreditní kartě byli lidi na Solusu. Navíc kreditky se sice opravdu kontrolují, ale není to tak, že nedostaneš hypotéku. Jen ti za ní sníží akceptovaný příjem.

Jinak bych teda asi zašla do banky, předložila aktuální výpis a zjistila co teda na tebe našli. Ale moc tomu nerozumím když získání hypotéky neřešíš…

Váš příspěvek
Reklama