Reklama

Bankerat a Zonky- investice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 13.04.18 11:54
Bankerat a Zonky- investice

Ahojky,

je tu někdo kdo investuje hlavně přes bankerat.cz ? Byl by ochotný se podělit o zkušenosti? Ideálně někdo kdo už něco napujčoval? Nechci nějak riskovat, ale ráda bych měla i nějaký pasivní příjem zvlášt když do budoucna plánuji opět se odstěhovat mimo CZ. Četla jsem diskuze a narazila jsem na 2 proudy lidí - první co to chválí, že pokud člověk neriskuje tak je to fajn pár tisíc měsíčně navíc a druhý proud že je to hrozný, že lidi neplatí a oni pak ještě hradí náklady soudu atd.

Moje otázka zní zda jde když nikdo neplatí to nedávat k řešení dál, protože tím vznikají další náklady a u pujčky do cca 30 000kč se to nevyplatí.

A zda věřitel něco o tom člověku ví a může si napr sám vymáhat atd?

děkuji - klidně anonymně

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

TeSudička
Kecalka 219 příspěvků 13.04.18 12:05

Ahojky, taky jsem premyslela investovat na Zonky. Kamaradka investuje a teda rikala, ze se ji jeste nikdy nestalo, ze by ji nekdo nezaplatil. :mavam:

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 13.04.18 12:17
@TeSudička píše:
Ahojky, taky jsem premyslela investovat na Zonky. Kamaradka investuje a teda rikala, ze se ji jeste nikdy nestalo, ze by ji nekdo nezaplatil. :mavam:

zeptáš se na výdelky? chtěla bych investovat menší částky jen

Premek_Orac
Závislačka 4212 příspěvků 13.04.18 12:36

@Zahradnice Roku No, já uvažoval, že si pohraji nějakým drobným kapitálem u Zonky. Když jsem si pročetl podmínky atd., tak mi přišlo, že to moc smysl nedává. Hlavní důvody jsou dva:

1. U méně rizikových půjček je výnos vlastně malý.
  2. Princip, se kterým provozovatel očividně počítá, je ten, že ikdyž se ti daří, tak ty peníze v tom systému necháváš, reinvestuješ je dál. Takže virtuálně ti naskakuje částka, ale fakticky ty peníze máš pořád vložené v půjčkách. A až jednou investuješ špatně…

Takže jsem peníze dosypal do akciového portfolia na dividendové akcie a zatím nelituji.

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 13.04.18 12:40
@Premek_Orac píše:
@Zahradnice Roku No, já uvažoval, že si pohraji nějakým drobným kapitálem u Zonky. Když jsem si pročetl podmínky atd., tak mi přišlo, že to moc smysl nedává. Hlavní důvody jsou dva:
  1. U méně rizikových půjček je výnos vlastně malý.
  2. Princip, se kterým provozovatel očividně počítá, je ten, že ikdyž se ti daří, tak ty peníze v tom systému necháváš, reinvestuješ je dál. Takže virtuálně ti naskakuje částka, ale fakticky ty peníze máš pořád vložené v půjčkách. A až jednou investuješ špatně…
Takže jsem peníze dosypal do akciového portfolia na dividendové akcie a zatím nelituji.

zase v bankerat muže být ručitel i nemovitost což málokdo má no… představovala bych v průmeru výdelek třeba jen 20000kč/rok

Premek_Orac
Závislačka 4212 příspěvků 13.04.18 12:42

@Zahradnice Roku Bankerat má méně zájemců, ne? U ručení nemovitostí záleží, kolikátý věřitel v pořadí bys byla…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.18 12:54

Máme úvěr u Bankeratu, kamarádka u Zonky a co jsme porovnávali, u Bankeratu máme smlouvu s tím konkrétním věřitelem, zná naše údaje, adresu atp. Když jsme prošli schvalovacím kolem Bankeratu, bylo ještě na věřiteli, jestli nám opravdu po prostudování našich dát půjčí nebo ne. U Zonky je smlouva se Zonky a myslím, že se tam věřitele k údajům nedostanou.

Anonym, nemusi každý vědět, kde máme úvěr.

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 13.04.18 13:00
@Premek_Orac píše:
@Zahradnice Roku Bankerat má méně zájemců, ne? U ručení nemovitostí záleží, kolikátý věřitel v pořadí bys byla…

přemýšlela jsem spíš o nečem na jistotu a třeba cca 10k… a když by neplatil že bych ho zkusila rozplatit sama a když by to nešlo nechala bych být…

Premek_Orac
Závislačka 4212 příspěvků 13.04.18 13:51

@Zahradnice Roku Nechci tě zrazovat, pouze jsem nasal důvody, proč jsem se já rozhodl pro jinou cestu.

admin
Extra třída :D 10888 příspěvků 13.04.18 17:39

Hezký den,

pokud Vás zajímá cokoliv ohledně pojišťovny Zonky.cz můžete se zeptat přímo v poradně.

Pěkný víkend, :kytka:
adminka Zuzi

JTom
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 14.04.18 17:32

S Bankeratem mám bohaté zkušenosti.
Důrazně nedoporučuji menší částky!!! Velmi často jsou to dlužníci, kteří plánují oddlužení, což je jim vždy povoleno. Příjmou tedy ochotně i půjčku za extrémní úrok. Dostatečnou zárukou není ani ručilel, který také může jít do oddlužení. Jsou to podvodníci, kteří přesně vědí, jak legálně okrást věřitele. Získání peněz zpět právní cestou je vyloučené. Směnka ulehčuje soudní jednání, rozsudek má ale hodnotu reklamního letáku. Naopak mám dobré zkušenosti s dlužníky, kteří mohou ručit nemovitostí. O takové dlužníky je ale rvačka, úrok je pod 10% a často rozhodují minuty.

Ivan PPZ
Kelišová 5606 příspěvků 14.04.18 17:54

Jak jsem zjistil (po dlouhé době), tak asi můžu Zonky nabízet oběma stranám- zatím žádná aktivita a ani mě to moc neláká.
Pro zájemce o půjčování- pokud neprojdete v bance z nějakých „ošklivých“ důvodů, tak u Zonky to lepší nebude. Poměrně přísná pravidla a opravdu se to nedá srovnávat s „nebankovními“ půjčovateli, jak je běžně známe. Ale pořád nějaká šance je. Čím potenciálně problémovější žadatel, tím vyšší úrok (riziková přirážka). Až když je to riziko příliš, tak nic. Ve finále to nakonec posuzuje člověk a hlavně s pomocí „poradce“ se dá něco vysvětlit. Prakticky jen dle toho posouzení rizika se odvíjí výše sazby.
Pro zájemce o investování - ti nejkvalitnější dlužníci mají celkem nízkou sazbu, takže se to skoro nevyplatí zainvestovávat. A čím vyšší výnos, tím vyšší riziko. Prakticky jsou ti nejrizikovější (ale ještě přijatelní) žadatelé vyhledáváni nejvíc, protože ti nesou vysoký výnos. Rozdílení peněz od investorů k dlužníkům řeší Zonky a stejně tak i splátky. A pozor, pokud zainvestuji na konkrétní dobu - např. 60 měsíců, tak nemám moc jednoduchou možnost, jak tu investici dostat zpátky předčasně. To není jako fond, kde to lze prodat „kdykoli“. A není možné, že investuji na Zonky týden a hned tam vrazím 1 mega. Výše investorské částky na 1 dlužníka je celkem omezená. Takže 1 dlužník má celou částku půjčenou od IKS investorů (pro příklad třeba od 20). Investoři a věřitelé nemají šanci se vzájemně poznat, pokud věřitel neudělá tu chybu, že ve svém „příběhu“ zveřejní příliš konkrétní informace. A obecně Zonky nedoporučuje, aby se někdo nechal identifikovat.

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 16.04.18 12:05
@JTom píše:
S Bankeratem mám bohaté zkušenosti.
Důrazně nedoporučuji menší částky!!! Velmi často jsou to dlužníci, kteří plánují oddlužení, což je jim vždy povoleno. Příjmou tedy ochotně i půjčku za extrémní úrok. Dostatečnou zárukou není ani ručilel, který také může jít do oddlužení. Jsou to podvodníci, kteří přesně vědí, jak legálně okrást věřitele. Získání peněz zpět právní cestou je vyloučené. Směnka ulehčuje soudní jednání, rozsudek má ale hodnotu reklamního letáku. Naopak mám dobré zkušenosti s dlužníky, kteří mohou ručit nemovitostí. O takové dlužníky je ale rvačka, úrok je pod 10% a často rozhodují minuty.

jenže u zástavy si lidi většinou pujčují větší částky-… nikdo nezastaví byt kvuli pujčce 10 00kč atd…

Heinich
Závislačka 3163 příspěvků 16.04.18 12:32
převaha investorů

Četl jsem, že na těchto „vzájemných půjčkách“ v podstatě čeká „přesila“ investorů. Prostě je pomalu více lidí se zájmem investičně půjčovat, nežli množství lidí schopných splácet. Je tomu tak? Nebo to už neplatí?

JTom
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 16.04.18 12:51

@Zahradnice Roku Půjčka zajištěná nemovitostí je možná od 100 000.
@Heinich Ano, je tomu tak. Je tam několik investorů, kteří trvale visí na síti, takže jsou schopni reagovat během několika minut.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama