Baňkování je lepší než thajská masáž na záda?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
V anda
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 06.08.19 12:04
Baňkování je lepší než thajská masáž na záda ?

Ahoj,

chodí někdo pravidelně na bankování zad? Tedka se to dostává do mody zase po letech, ale nikde na netu moc zkušeností není. Trápí mě záda celý život, obezita, velká prsa…cvičím. snažím se hubnout ale víme jak… cca 1× za 2 měsíce jdu na thajskou masáž.

Nejvíce mě vyhovuje kombinovaná thajská: tedy chvilku na sucho přes ručník a pak olejem. Bohužel tento druh masáží je dost drahý a tady v Praze vyjde hodina přes 800 až 1000kč uplně s přehledem i v malých salonech…záda mě bolí hlavně tedy spíš krku, u lopatek, podél páteře, ale jen horní polovina zad…

chodím většinou jen na thajskou na suchu, protože je levnější, ale začala jsem tedka více cvičit a ty záda jsou nesnesitelný…

byla jsem tedka na klasické masáži a uběhl týden a zase bych mohla znova, přijde mě že to chce něco " drastičtějšího" což asi ty banky jsou… nebo to kombinovat a jít třeba do sauny, pak na banky a pak na masáž?

Nebo co jiného krom cvičení na ty záda? Na těch thajských mě to nebolí, naopak chci přidat aby to mělo nějaký efekt…

já to potřebuju pořádně zmasakrovat, nejsem na žádný šolíchání, sice je to fajn relax ale mě to nepomáhá, navíc hodina bankování tady v praze je taky až od 600 kč výše… tak jestli to má cenu nebo je lepší ta thajská… prosím jen osobní zkušenosti, názory neberu ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lasička1
Echt Kelišová 8270 příspěvků 06.08.19 12:28

Počkám si tu také na reakce a zkušenosti.
Záda mě zlobí už od dětství, vzpomínám na dny, kdy jsem měla zablokovanou krční páteř tak, že jsem nemohla hnout hlavou-už na základní škole. Nyní mě zlobí krční páteř, hlavně mě obtěžují bolesti hlavy, které jí provází. K tomu motání hlavy, občas zvracení. Občas i několik dní v kuse, několikrát do měsíce. Vím, že podíl je kyfoza, skolioza…hrb na zádech. V práci taháme hodně těžké lidi, hodně kg nad limit, co by se mělo zvedat. A stres, bylo toho poslední roky hrozně moc ošklivýho-i když i hezkýho, umím si vychutnat to hezké, co život nabízí.
Stále se chystám na masáže, ale nevím na jaké. Slyšela jsem o Dornově metodě. Má někdo zkušenost. Prý na moje potíže ideální.
Baňkování podstoupili lidi z mého kolí. Nikdo z nich nesdělil, že by efekt byl nějaký zásadní. Spíš je to lákalo, nakonec odradilo množství podlitin.

Ju21na
Kecalka 494 příspěvků 06.08.19 12:28

S thajskou masáží nemám zkušenost, ale baňky miluju. Krásně uvolní spazmy. Pořídila jsem si je i domů.

Anet131
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 06.08.19 12:29

Já mám problémy se zádama furt, ale není to obezitou teda, tak nevím zda je to stejné… jinak jsem vždycky chodila na různé opichy a to pomohlo jen na chvilku, masáže jsou fajn, ale psané od ortopeda přímo na záda ;) no a teď v těhotenství mě chytly natolik, že jsem skončila s vyhozeným bokem v nemocnici na kapačkách, ty bohužel nepomáhaly a jediný co mě zachránilo byla akupunktura a právě baňkování… ale pozor zase od primáře ortopedie :) a od tý doby, už je to přes 2 měsíce, záda nebolí :hug: samozřejmě teda mám od ortopeda cviky na doma…

V anda
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 06.08.19 12:33
@Ju21na píše:
S thajskou masáží nemám zkušenost, ale baňky miluju. Krásně uvolní spazmy. Pořídila jsem si je i domů.

co jsou spazmy?

Ju21na
Kecalka 494 příspěvků 06.08.19 12:43
@V anda píše:
co jsou spazmy?

Nevím, jestli to řeknu správně, ale jsou to jakoby ztuhlé svaly. Nejčastěji jsou to na trapézách takové boule, které si nahmatáš a strašně bolí. Vznikají právě tehdy, když je sval špatně namahany. Odborně se vyjádří strýček Google :mrgreen:

Lalelale
Kelišová 5438 příspěvků 06.08.19 12:47

Pravidelně chodím na masáže. V první řadě, jednou za dva měsíce je málo. Chodit se má jednou za 3-4 týdny. Jinak masérka začíná „znova“. Ve tvém případě bych místo thajské volila sportovní masáž. Maserce vysvětlí své potíže a ona masáž přizpůsobí. Jo a nechod k nikomu s blbým kurzem, vol zásadně masérky s nějakým typem zdravotního vzdělání. Uvidíš, že to je rozdíl. Nehledala bych nic drastického, jak píšeš, zkrátka musíš na masáž pravidelně k dobre maserce

Elenloth
Závislačka 4465 příspěvků 06.08.19 12:51

@V anda Lopatky, podél páteře, trapézy, to jsou ty velká prsa a špatné držení těla. Mám to samé. Máš dobrou a kvalitní podprsenku? To dělá hodně.
To baňkování je na to dobré, ale chce to chodit často. Jít jednou, dvakrát měsíčně na masáž je na nic. Je jedno, jak drastická masáž bude, pokud jsou záda přetížené, zatvrdne ti to za pár dní opět. Takže jo, baňkování je dobré (ale mě to třeba strašně bolí), ale není samospasitelné. Bude to chtít ještě cvičit na záda a posilovat svaly, aby to udržely.

V anda
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 06.08.19 13:03
@Ju21na píše:
Nevím, jestli to řeknu správně, ale jsou to jakoby ztuhlé svaly. Nejčastěji jsou to na trapézách takové boule, které si nahmatáš a strašně bolí. Vznikají právě tehdy, když je sval špatně namahany. Odborně se vyjádří strýček Google :mrgreen:

a to máš doma a děláš si to sama? kolik to stojí? je třeba nějaký kurz?

V anda
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 06.08.19 13:06
@Lalelale píše:
Pravidelně chodím na masáže. V první řadě, jednou za dva měsíce je málo. Chodit se má jednou za 3-4 týdny. Jinak masérka začíná „znova“. Ve tvém případě bych místo thajské volila sportovní masáž. Maserce vysvětlí své potíže a ona masáž přizpůsobí. Jo a nechod k nikomu s blbým kurzem, vol zásadně masérky s nějakým typem zdravotního vzdělání. Uvidíš, že to je rozdíl. Nehledala bych nic drastického, jak píšeš, zkrátka musíš na masáž pravidelně k dobre maserce

a ta sportovní je jaká? rozdíl mezi thajskou a klasickou? já si třeba na klasické přijdu že to necítím, že je to jen jakési hlazení… no chodila bych klidně každý týden…ale nejsou peníze ani čas no…hlavně ty peníze tedy no…

V anda
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 06.08.19 13:09
@Elenloth píše:
@V anda Lopatky, podél páteře, trapézy, to jsou ty velká prsa a špatné držení těla. Mám to samé. Máš dobrou a kvalitní podprsenku? To dělá hodně.
To baňkování je na to dobré, ale chce to chodit často. Jít jednou, dvakrát měsíčně na masáž je na nic. Je jedno, jak drastická masáž bude, pokud jsou záda přetížené, zatvrdne ti to za pár dní opět. Takže jo, baňkování je dobré (ale mě to třeba strašně bolí), ale není samospasitelné. Bude to chtít ještě cvičit na záda a posilovat svaly, aby to udržely.

podprsenky na sebe neseženu moc… měla jsem i za 2000kč ale „zničila“ jsem je nošením za 3 měsíce stejně jako podprsenku z teska za 300 kč… takže kupuju ty… ty vyhovují mě zatím nejvíc po pravdě…

a to bankování je lepší než masáž?

Elenloth
Závislačka 4465 příspěvků 06.08.19 13:20

@V anda No jestli zničíš podprsenku za tři měsíce, tak nemáš dobrou podprsenku, ani velikost. Dost pochybuju, že v Tescu seženeš správnou velikost na velká prsa. Já jsem chodila na masážní baňkování, kdy se vlastně tou baňkou zároveň masíruje. Takže to byla kombinace obého.

Ju21na
Kecalka 494 příspěvků 06.08.19 13:30

@V anda Mám doma baňky, kterými si po nasazení uvolňuji ty spasmy. Po těch letech chození na masáže už to umím sama. Kurzy na to existují.

Lalelale
Kelišová 5438 příspěvků 06.08.19 14:30
@V anda píše:
a ta sportovní je jaká? rozdíl mezi thajskou a klasickou? já si třeba na klasické přijdu že to necítím, že je to jen jakési hlazení… no chodila bych klidně každý týden…ale nejsou peníze ani čas no…hlavně ty peníze tedy no…

Hlazení=špatná masérka, vím přesně, co myslíš. Sportovní masáž každý bere trochu jinak, ale je zaměřena na celé tělo, uvolnění zatuhlych svalů, při vytížení pri sportu. Rozdíl proti thajské je, že masérka nepouziva nohy, což já osobně moc nemusím i v případě, že je masérka dobrá. A také u sportovní chybí takové to protahování za asistence masérky, kdy na tobě napůl leží atd. Každopádně dobrá masérka se tě zeptá na: zdravotní stav, jakou silou chceš masírovat, na co se chceš zaměřit, a v průběhu masáže bude komunikovat, jestli je vše ok, když tě ještě nezná.

Ernais
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 06.08.19 14:49

Ja na zada trpim taky cely zivot. Nebyla jsi u obvodniho lekare at ti napise rehabilitace na zada? Ja na ne chodim pravidelne, jsou hrazene pojistovnou a pomaha to neskutecne. Ja mam prilis slabe zadove svaly a nejsou schopna spravne drzet pater, proto ty bolesti. Predpokladam, ze je to i tvuj problem, ze mas ty zadove svaly pretizene od obezity a zrejme nespravneho cviceni. Taky mi hodne pomaha plavani, chodim 2× tydne a hodinu v kuse aktivne plavu. Rekla bych, ze mi to posmalu posiluje ty zadove svaly a zaroven by ti to pomohlo zhubnout o coz by jsi se mela snazit predevsim, pokud trpis na zada…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama