Baňkování v těhotenství

446
5.4.16 09:32

Baňkování v těhotenství

Ahoj tehulky a pratele masazi, prosim o radu a zkusenosti. Vcera jsem zjistila ze jsem tehotna a zaroven byla na masazi, na kterou chodim jednou mesicne. Jedna se o bankovani cca 30 min cela zada a hyzde a pak bricho a dekolt, dale se jedna o masaz zad, nohou, dekoltu a obliceje rukami a lavovymi kameny, celkem 1h az 1,5h, jak kdy. Napadlo me jestli tento typ masazi neni v tehotenstvi nebezpecny, zejmena ty banky na bricho. Mate s tim zkusenosti nekdo, vygooglene informace se dost ruzni a u dr. jsem jeste nebyla.. a moje maserka rikala, ze jednu tehotnou mela celych devet mesicu, ale o mem tehotenstvi zatim nevi..
Diky vsem za rady a zkusenosti :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1240
5.4.16 10:05

Nejsem expert, ale z toho co jsem si o masážích v těhotenství načetla a co mi řekla zdravotní sestra v lázních a manželovo kamarádka masérka, tak bych se takových masáží příště vyvarovala.
Nevím jak moc stupeň těhotenství ovlivňuje co můžeš a nemůžeš, ale na klasický těhotenský masáže jsou prý speciální kurzy a certifikáty, protože i třeba na záda se používají údajně jiný hmaty a masírují se jiná místa… A lymfatické masáže jsou prý zakázaný kvůli vyolavování toxinů z lymfy do krevního řečiště, které je s plodem společné… A protože baňkování má i lymfatický účinek, tak bych tenhle druh masáže vypustila už od samého začátku…
Ale samozřejmě všechno je hrozně moc individuální a záleží na nastávající mamince co jí vyhovuje/nevyhovuje. A určitě to prober s doktorkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18730
5.4.16 10:53

Ja chodim na banky pravidelne a v tehu se urcite nedoporucuji…takze za me urcite ne. Masaze pro tehotne jsou, ale jine

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
5.4.16 12:20

Super, diky holky, snad to ted mimiskovi neublizilo a priste uz radsi nepujdu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
6.4.16 21:08

@Jana Wei Ja na to chodim uz rok a zatim zadny problem, ale radsi toho tedka necham, mozna by to neublizilo, mozna i nejak pomohlo, ale nebudu to pokouset, at si to pak nevycitam :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
6.4.16 21:08

@Jana Wei Ja na to chodim uz rok a zatim zadny problem, ale radsi toho tedka necham, mozna by to neublizilo, mozna i nejak pomohlo, ale nebudu to pokouset, at si to pak nevycitam :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat