Bankovní převod ve výši 0,01 Kč

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maskovak
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 02.08.19 11:23
Bankovní převod ve výši 0,01 Kč

Ahoj holky, dostala jsem výzvu (fakturu)z aukro.cz,že mám zaplatit poplatek za transakci ve výši 0,01 Kč (!), částku jsem zadala pochopitelně do internetového bankovnictví. Následně mi volala paní z banky zda jsem se náhodou nespletla, jinými slovy asi chtěla říct nezbláznila :lol: :lol:, že takové položky obvykle firmy neúčtují, ani je nevymáhají, protože zpracování je pro ně náročnější než tato částka, plus obvykle klienta stojí poplatek za převod, pokud jej nemá bezplatně, částku výrazně převyšující tuto sumu, a pro banku je to zbytečná transakce. Na Aukru jsem jako prodejcezrušila účet, protože je to tam stejně o ničem, ale chci se zeptat zda je něco takového běžné? :D :D

Reakce:
welovefashion
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 100 inzerátů 02.08.19 11:41

Řekla bych že to na aukru rozesílá automat takže určitě to možné je :lol: já se spíš divim, že ti kvůli tomu volají z banky ;)

maskovak
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 02.08.19 11:54
@welovefashion píše: Řekla bych že to na aukru rozesílá automat takže určitě to možné je :lol: já se spíš divim, že ti kvůli tomu volají z banky ;)

ano, volala pani z klientskeho centra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 11:57

@welovefashion Já mám VIP private banking, osobniho bankere a taky volaji kdyz se jim neco nezda. Anonym osobni duvody (nemuseji znami vedet o finamc. pomerech)

maskovak
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 02.08.19 12:04

@welovefashion Je to možná i tím, že včera jsem na klientském centru řešila storno jiného převodu, překlepla jsem se v účtu, tak možná paní měla obavy, že je to zase překlep :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 12:56

Pro banku je to nestandartní transakce, takže kontroluje, jestli nedochází ke zneužití účtu. Stává se, že pokud je třeba napadeno internetové bankovnictví, tak hacker, nebo jak ho nazvat, si takto malými převody testuje svůj „úspěch“, případně tvoji pozornost. Stejně tak banky třeba kontrolují, pokud ti odejde z karty moc malých plateb přes internet za sebou, když nejsou potvrzeny přes sms. Nebo naopak odchází najednou velké částky, i když v historii klienta se zatím nic podobného nedělo. Jde tedy pouze o kontrolu, že o transakci víš a nejedná se o zneužití.

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 100 inzerátů 02.08.19 13:53
@maskovak píše:
ano, volala pani z klientskeho centra

No mě volali jen jednou v životě a to když jsem vybírala v cizině :mrgreen:

Ale zase lepší než aby tě pak někde z Asie okradli o veškeré úspory ;)

To mě připomíná, že KB ted vymyslela úžasný systém internetového bankovnictví, ale vývojáři asi nemají doma děti… Ty moje mi už 2× vymazali z telefonu KB klíč :zed: :zed:
A aktivační kód jde dostat jen v bance nebo v bankomatu…

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 794 příspěvků 02.08.19 14:57

Aukro je čím dál trapnější. Tam už fakt prodávají jen Poláci kazové věci z Číny.**Ptala jsem se účetní a na jednu setinu jedné koruny opravdu nikomu fakturu nevystavujeme!*

Váš příspěvek
Reklama