Barevné skvrny na dně hrnce po vaření

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Cvrčínek
Kecalka 186 příspěvků 22.01.19 09:27
Barevne skvrny na dne hrnce po vareni

Moc prosim o radu - prave varim diteti kureci maso (v tomto hrnci jiz ponekolikate) a vsimla jsem si, ze je dno hrnce zbarvene do „duhova“ (barva jakoby zeleno-ruzovo-zluta), jako kdyz vidime na asfaltu rozlite pohonne hmoty. Prikladam foto. Nevite, cim to muze byt a zda to maso nyni neni zavadne? :,(

Reakce:
Nora2
Kecalka 183 příspěvků 22.01.19 09:35

Ten povrch je mastný. Proto ta duha.

Cvrčínek
Kecalka 186 příspěvků 22.01.19 09:41

@Nora2 Ten hrnec byl pred varenim cisty, umyty. Kdyz nyni vyleju obsah, je dno hrnce stale zbarvene - ne povrch, ale „material“ dna. Nevim, jak to popsat :(

zuzikka
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 12 inzerátů 22.01.19 09:43

To nám doma udělalo taky a už to tak je víc jak deset let. To se ti stalo při prvním použití hrnce? Nerez toto dělá.

Cvrčínek
Kecalka 186 příspěvků 22.01.19 09:47
@zuzikka píše:
To nám doma udělalo taky a už to tak je víc jak deset let. To se ti stalo při prvním použití hrnce? Nerez toto dělá.

prave, ze hrnec mam uz par let a vsimla jsem si toho az dnes :nevim: muzu tedy maso diteti dat?

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 22.01.19 10:06

Někdy mi zflekatěl hrnec od soli, ale to byly jenom tmavé skvrny… a nemyješ v myčce? odtamtud jsem někdy taky měla něco do modra nebo do duhova, mám pocit, že to dělá leštidlo..?
edit: našla jsem si u sebe duhový hrnec, donesla ukázat chytřejším, a dozvěděla se, že to je způsobené přehřátím materiálu, na dně hrnce mi to přesně kopíruje obvod plamene na hořáku, takže asi jo :D časem se to může ztratit a zase vrátit a zdraví škodlivé to není

Russet
Extra třída :D 13938 příspěvků 22.01.19 10:15
@Cvrčínek píše:
@Nora2 Ten hrnec byl pred varenim cisty, umyty. Kdyz nyni vyleju obsah, je dno hrnce stale zbarvene - ne povrch, ale „material“ dna. Nevim, jak to popsat :(

Solíš vodu před varem? Občas to na hrnci je. Třeba i otisk těstovin 8o

Cvrčínek
Kecalka 186 příspěvků 22.01.19 10:52
@sinapis.alba píše:
Někdy mi zflekatěl hrnec od soli, ale to byly jenom tmavé skvrny… a nemyješ v myčce? odtamtud jsem někdy taky měla něco do modra nebo do duhova, mám pocit, že to dělá leštidlo..?
edit: našla jsem si u sebe duhový hrnec, donesla ukázat chytřejším, a dozvěděla se, že to je způsobené přehřátím materiálu, na dně hrnce mi to přesně kopíruje obvod plamene na hořáku, takže asi jo :D časem se to může ztratit a zase vrátit a zdraví škodlivé to není

moc dekuji :kytka: nene, do mycky tento hrnec nedavam ani jidlo v nem nesolim - varim v nem pouze jidlo pro dite :srdce:

Cvrčínek
Kecalka 186 příspěvků 22.01.19 10:53
@Russet píše:
Solíš vodu před varem? Občas to na hrnci je. Třeba i otisk těstovin 8o

nene, nesolim, takze od soli to urcite nebude :roll:

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >