Barvení textilu (rady)

18.2.20 16:06

Barvení textilu(rady)

Zdravím. Zakoupila jsem si triko, ale neodpovídá barvě, která byla na stránkách. Rozhodla jsem se obarvit triko na černo. Triko má na sobě potisk a má otázka zní, zda se obarví jen látka a potisk zůstane stejný? S barvením žádné zkušenosti nemám, tak bych uvítala nějaké rady ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2696
18.2.20 16:30

Asi zalezi na druhu barvy i druhu potisku ale myslim si, ze stejny nezustane. Bude videt ale bude jakoby spinavej. Matne tusim ze existuje neco jako vosk na batiku - pod tim nechytne barva takze by mohl ochranit potisk… ale pak se sundaval zehlickou a to by zase potisk prezit nemusel. Zkus se poprat ve vytvarnych potrebach ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
18.2.20 16:55

K obarvení trika je nejlepší 100%bavlna, ale dá se i s příměsí polyesteru. U potisku bych si nebyla jistá, že se neobarvi. Určitě to zanechá „film“
Raději bych ho vrátila, s tím, že neodpovídá popisu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 17:01

Barvila jsem mockrát trika s potiskem na černo (metalistická domácnost, no… :D ) a potisk je vždycky naprosto OK. Co je otázka, zda se dobře obarví samotná látka a hlavně pak švy - dost záleží na materiálu. Bavlna, len, se barví dobře, na vlnu a hedvábí potřebuješ speciální barvu, umělý textil se barví blbě (či vůbec).

Vrátit nejde? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2696
19.2.20 01:38

@klamonožka to se celkem divím, já to riskla jednou s dětskýma leginama - z růžových na modrou a špinavě modrej zůstal i slon na kole s parapletem… A zatímco legíny se s každým praním vracely postupně k růžové, slon zůstal špinavej :lol: Od té doby jsem si netroufla :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama