Uškodí mi barvení vlasů každé 2 měsíce?

74
23.1.20 09:50

Barvení vlasů po dvou měsících

Ahoj, potřebuju poradit a možná i uklidnit :).
Jsem ve věku, kdy už solidně šedivím a tak jsem si začala barvit vlasy.
Vlasy mám jemné a po ramena. Jedna cca za dva měsíce se domluvím s kamarádkou a nabarví mi vlasy.
Používám pořád stejnou značku i odstín. Já bych byla nejradši, kdyby mi kamarádka nabarvila jen odrosty, ale ona mi říká, že není tak šikovná a že bych tam měla schod??
A tak mi barví celé délky (prostě celou hlavu). Prý to neškodí, když je to po dvou měsících.
Jenže já mám pořád strach :oops:. Přece jen je to chemie a tak se bojím…(o ty vlasy).
Moje otázka zní: škodí hodně barvení celých délek vlasů každé dva měsíce? Po barvení použiji vždy tu masku (balzám), co je přiložený k barvě.
Ještě dodám, že vlasy si jinak nežehlím a nic jiného zlého :lol: jim nedělám.
Předem díky za reakce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31669
23.1.20 09:53

Mela by barvit jen odrosty. Trochu muze pretahnout zadny schod tam nebude. Do delek a konecku bych tak casto barvu nedavala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
23.1.20 09:57

No tak, jestli to není peroxid a nedáváš si furt blond barvu, tak to zas tolik nevadí. Ne, že by to bylo pro ty vlasy zdravé, ale je to v pohodě. Co jsem tak viděla, tak opravdu tmavé odstíny se dávají po celé délce vlasů. Právě třeba meliry by se měly dávat jen na odrosty. :lol: mnoho kadernic to tak nedělá a pak ty ženy mají ty vlasy jednolité žluté a strašně suché :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648

No hlavně ty barvy na domácí použití nejsou žádná hitparada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
@JancaS84 píše:
No hlavně ty barvy na domácí použití nejsou žádná hitparada.

To je taky pravda. Není nad kadeřnici a prof barvu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
23.1.20 09:59

Já si vlasy barvím sama a pokud se zrovna nezblázním a nekoupím např. červenou, tak barvím jenom odrosty. Prostě to naplácám jenom u hlavy a po nějaký době to promasíruju abych měla barvu všude a nechám ještě 5 minut. Žádný schod nemám, nebo ho aspoň sama nevidím. Mám hnědý vlasy, barvím normálně taky hnědou. Pokud barvím tou červenou, tak celou délku, když po červený hnědou, tak zase celou délku.

Tak to zkuste jednou a když se to nepovede, tak to přebarvíte. Ale když to je stejná darva, tak ten schod tam nemá být z čeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19717
23.1.20 10:00

Jsem taky šíleně šedivá a ještě mi extrémně rychle rostou mega hustý vlasy. Dva měsíce jsou krásný, já barvím každých 14 dní. Barvím pouze odrosty. Natřu odrosty, nechám 15 minut barvit, pak rozčešu barvu do ztracena a nechám ještě 15 minut. Tím pádem zmizí jakékoliv přechody a schodky. Dělám si to sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16039
23.1.20 10:01

Samozřejmě že to vysušuje a narušuje strukturu vlasu. A hlavně teda tam musíš v délkách úplně strašné vrstvy té barvy.

Zajdi příště k nějaké skutečně dobré kadeřnici/kadeřníkovi, nech si to ošetřit, sjednotit, nejhorší kusy odstříhnout a prostě do těch vlasů investuj holt víc peněz, aby se dostaly do nějakého rozumného stavu.

A pak se rozhodni, jestli se naučíš si barvit odrosty sama a jestli se třeba naučíš používat profibarvy a pořádnou regeneraci. A nebo jestli holt najdeš kadeřnici, která ti to jednou za dva měsíce dobarví za přijatelné peníze.

Příspěvek upraven 23.01.20 v 10:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19717
23.1.20 10:03

@mamina89 no, pokud tam není peroxid, tak je tam jiný dryák, bez toho vlasy neobarvíš. Něčím tu strukturu musíš narušit a vlas otevřít, aby tu barvu pohltil. Ty bezperoxidový barvy jsou jen reklamní trik :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10467
23.1.20 10:08

Bezoeroxidový barvy neexistují, to jsou potom přelivy a ty neobarvi šedivé vlasy. Jasně, že to škodí, vlasy to neskutečně vysušuje a v délkách máš velkoi vrstvu barvy. Kdyby ses jí někdy chtěla zbavit, díky tomu si vlasy úplně zničíš. Proč by asi jinak v návody psali, jak barvit správně odrosty, jen tak pro legraci, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
23.1.20 10:33

Dobrý den, přidávám svojí zkušenost.
Barví mě tedy kadeřnice a (až na výjimky jednou za rok až dva) vždy jen odrosty. Jak píše Janli výše, vždy mi je nabarví, a barvu pak rovným hřebenem rozčísne do délky, aby nebyl barevný schod. Vlasy mám jednotné, takže to očividně funguje.
Abych doplnila, mám tmavě hnědé vlasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20737
23.1.20 10:38

Maj se barvit jenom odrosty, právě proto aby tam ten schod nebyl, že trochu pretahne nevadí. Pak na posledních 5-10 minut se ta barva pročeše i do délek, ale barvit pokaždé komplet celou délku je zbytečné, zbytečně si ničíš vlasy a zbytečně spotřebuješ mnohem větší množství barvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20737
23.1.20 10:45

@mamina89 peroxid je v všem i v černé, hnědé atd, to je vyvíječ co ten vlas otevře ;) není třeba v přírodních barvách, které ten vlas jenom obalí, není v takových těch šamponech na pár umytí apod. Ale třeba slabý peroxid je i v přelivu, který je určen na víc než pár umytí. Bez peroxidu se těma chemickýma barvama šediny skoro nedají obarvit. A jestli barví odstínem blond nebo černý už je jedno, barva jako barva, ničí to stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1257
23.1.20 10:59

Určitě barvit jenom odrosty a „přechod“ˇ. Vždyť když ti to dá do celých vlasů, tak bys to zase měla mít u hlavy světlejší a v koncích tmavší, ne? :lol: ale na barvení celé hlavy bych klidně zašla ke kadeřnici, nestojí to zase tolik peněz, jako kdyby sis nechala dělat mikromelíry a přelivy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
23.1.20 12:15
@Kriss Tina píše:
@mamina89 peroxid je v všem i v černé, hnědé atd, to je vyvíječ co ten vlas otevře ;) není třeba v přírodních barvách, které ten vlas jenom obalí, není v takových těch šamponech na pár umytí apod. Ale třeba slabý peroxid je i v přelivu, který je určen na víc než pár umytí. Bez peroxidu se těma chemickýma barvama šediny skoro nedají obarvit. A jestli barví odstínem blond nebo černý už je jedno, barva jako barva, ničí to stejně.

Ja vím, ze je všude. Ale v blond barvě je jí asi nejvíce. Ničí všechny barvy to jo, ale za mě teda ty blond barvu více. Denně vidím mnoho zen ala kanár na hlavě, chemlon a úplně suchý vlasy. Jsou to blondýny, co se většinou barví doma nebo nic moc kadeřnice. U těch tmavých barev to není takové, i když samozřejmě zdravý to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat