Barvení vlasů s atopickým ekzémem?

2189
15.1.19 09:05

Barvení vlasů s atopickým ekzémem?

Mám silný atopický ekzém a snažím se vyhýbat chemii, jak se dá.
Ale přibývající léta jsou neúprosná a na hlavě se mění „sem tam bílý vlas“ na „velké množství bílých vlasů“. Také vlasy nejsou už tak kvalitní, jak bývaly.
Prosím o tipy, čím dostat vlasy do kondice a jestli máte vyzkoušený nějaký prostředek, který bílé vlasy překryje, ale nebude to chemická bomba.
Děkuji. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

5335
15.1.19 09:21

@cancerka Zkuste Hennu, existuje čistě přírodní (ta je do zrzava) i s rostlinnými přídavky pro jiné odstíny, u té „barevné“ je potřeba ohlídat složení. Nejčistší bývá henna v prášku nebo lisovaná do pevných tabulek, které se před použitím musí nastrouhat, z henny se vaří taková kaše která se po lehkém schladnutí nanáší na vlasy a nechá se tam dost dlouho (já třeba přes 3 hodiny) pak se vymyje. Já jsem se zrzavou barvou spokojená (do cca 15-16 let jsem měla zrzavé odlesky přirozeně).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2189
15.1.19 10:11

Nevím, jestli chci být zrzavá :-(
Ráda bych zůstala u své hnědé barvy :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2189
15.1.19 10:19

Dívám se, že jsou i jiné odstíny henny v prášku. Jedno balení je na jedno barvení?
a nebarví to i kůži? třeba, kdyby mi to omylem steklo někam na tvář apod.
Dá se to vyprat?
Zvládnu to sama nabarvit?
S barvením nemám vůbec žádné zkušenosti tak netuším :nevim:

A nějakou dobrou výživu na vlasy nebo nějakou radu, čím vlasy zlepšit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7484
15.1.19 10:27

Ať se budete barvit čímkoliv, udělejte každopádně test citlivosti, platí to i u přírodních barviv. Já zkoušela Hennu tmavě hnědou a černou a nikdy mi nechytla. Mám atopický ekzém a barvím se už asi 16let,nikdy to vliv na kůži nemělo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6969
15.1.19 10:53

@cancerka hennu prodávají v Lush, můžeš se tam zeptat, většinou ti ochotně poradí. Jinak přírodní zázrak na vlasy je kokosový olej. Jen pozor, vlasy jsou po něm šíleně mastné, když to s ním prezenes, takže to napoprvé zkus někdy o víkendu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5335
15.1.19 12:14

@cancerka Henna je pak smíchaná s jinými bylinami, které dodají další odstíny. Taky krásně regeneruje vlasy, protože narozdíl od chemických barev vlas obalí a nenarušuje jeho vnitřní strukturu. Kůži barví,v Indii se používá na dočasná tetování, ale stačí si kůži kolem vlasů namazat něčím hodně mastným (já používám Bambucké máslo) a na to se nechytne. Ručník na barvení mám koupený tmavě hnědý, ale jakmile se zbytek henny z vlasů vymyje (trvá to dost dlouho) tak už nebarví. Jinak se barví jednoduše, kašička z henny se rozetře do vlasů, obalí se igelitem (já používám levnou sprchovací čepici) a nechá se působit. Pak se vymyje, nejlépe přírodním šamponem a nakonec, protože henna vysušuje se udělá olejová maska - já mám na vlasy kůru s rakytníkem (Natura Siberica) ale stačí i panenský olivový olej. Já Hennu kupuju na biooo . cz u těch barevných odstínů tam mají totiž popsané i potenciálně dráždivé látky. Jinak na mých vlasech, lehce prokvetlá středně hnědá vypadá barvení dvěmi vrstvami takhle. A ještě abych nezapomněla, čistá henna se vrství a s každou tmavne a moc se nevymývá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2189
15.1.19 12:22

Díky za informace. Říkáte, že henna vysušuje? hmm, dobré vědět
omrknu různé značky a nějak vyzkouším :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2189
15.1.19 12:27

koukam na tu FIVE FIVES HENNA LAMDA a bohužel obsahuje heřmánek :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2189
17.1.19 14:18

Prosím, jakou značku henny máte vyzkoušenou? Jakou doporučíte a jakou naopak nedoporučíte?
Mám dost suchou pokožku hlavy (občas strupy) a suché lámavé vlasy.
Mám alergii na heřmánek, měsíček lékařský a břízu, tedy alespoň o těchto alergiích na byliny vím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama