Batoh na výpravy 40 l a více

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tabitta
Kecalka 495 příspěvků 10.04.19 10:14
Batoh na výpravy 40 l a více

Chtěla bych pro syna. Máte nějakou dobrou zkušenost nebo radu? Díky.

Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 52606 příspěvků 10.04.19 10:38

Kolik mu je? Já nedám dopustit na Deutery, dětská 40tka, mají všichni 4 děti 7-10 let. Poítám, že jim to vydrží až do dospělosti, pokud nezačnou chodit na nějaké vícedenní treky včetně nošení jídla. Na víkendovky stačí 40l i mě.
Nějakému habanovi 16+, kde je vize, že bude chodit na treky, vandy… bych už uvažovala koupit 60ti litrový. A určo bych šla do Deutera

tabitta
Kecalka 495 příspěvků 10.04.19 10:48

Je mu ted 9 let, ale bude vyrážet na vic dni se a padákem,karimatkou..Je to ale strizlik.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1065 příspěvků 10.04.19 11:05

Deutery jsou fajn, ještě nedám dopustit na Tatonku. Ale chce to vyzkoušet, zvlášť, jestli je kluk střízlík. Osobně bych nevybírala po internetu, ale vzala syna do nějakého outdoorového obchodu, kde můžete vyzkoušet a kde vám poradí. Možná by bylo řešením kouknout po dámských batozích - jsou pro užší ramena a určitě by mu vydržel déle než dětský.

Lama Lama
Hvězda diskuse 52606 příspěvků 10.04.19 11:07
@tabitta píše:
Je mu ted 9 let, ale bude vyrážet na vic dni se a padákem,karimatkou..Je to ale strizlik.

S ohledem na věk podle mě mít víc, než 40l nemůže. Spacák, karimantka se vejdou uplně v pohodě, k tomu nějaké náhradní obledčení, bunda, pití.
Více dní bylo myšleno spíše na několikatýdenní treky, kde si nese jídlo na několik dní. To se do 40l batohu samo nevejde, ale to by ve svém věku ani neunesl. 40 l mi přijde fak max.,
V dětské verzi se ani větší nedělají. A kupovat dospělý je fakt blbost, bude to dlouhé na záda.
Deuter Fix má nastavitelná záda na výšku 130-170 cm, délku a je fakt skvělý

Pipi 00
Závislačka 2824 příspěvků 10.04.19 11:08

Dcera je malá druhačka a vejde se na víkend do Boll Scout, je menší, myslím 30 l. Skauti prý mají často Boll Ranger, ten má 40 l. Sama taky nedám dopustit na Deuter, ale ten Boll je lehký a levný, pro dítě mi přijde ok. Navíc jsem tedy hledala něco na drobné dítě.

Lama Lama
Hvězda diskuse 52606 příspěvků 10.04.19 11:09
@modravlocka píše:
Deutery jsou fajn, ještě nedám dopustit na Tatonku. Ale chce to vyzkoušet, zvlášť, jestli je kluk střízlík. Osobně bych nevybírala po internetu, ale vzala syna do nějakého outdoorového obchodu, kde můžete vyzkoušet a kde vám poradí. Možná by bylo řešením kouknout po dámských batozích - jsou pro užší ramena a určitě by mu vydržel déle než dětský.

furt jsou na délku odkolo 160-170 cm. TO je na 9let moc. .

Pipi 00
Závislačka 2824 příspěvků 10.04.19 11:11

Ten Boll Scout nosila dcera už při cca 120 cm. Byla jsem připravená riskovat život mého mini peraku a dát jí ho s sebou, ale nebylo potřeba, vešel se její větší spacák.

carsa
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 10.04.19 11:33

Všichni naši skauti mají tento a jezdí na i na třítýdenní puťáky (mají i větší - 50l, 60l).
 https://www.decathlon.cz/…8330978.html

Váš příspěvek
Reklama