Batole 2 roky, bojí se cizích lidi a cizího prostředí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.10.21 20:05

Batole 2 roky, boji se cizich lidi a ciziho prostredi

Ahoj holky, uz nevim jak tomu memu klukovi pomoci zbavit se strachu z ciziho prostredi a lidi. Maly breci jakmile prijde nekdo cizi na navstevu, schovava se za me, breci i kdyz jedeme nekam kam to nezna, je fakt ze v dobe corony moc nikam nechodime jen na hriste, k pribuznym, do prirody a k jedne kamaradce co ma holcicku. Jinak je to vesely mily chlapecek jen se boji tech cizich lidi…Mate s tim zkusenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11360
27.10.21 20:12

Dej mu čas, k ničemu ho nenuť. Každý není společenský.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26272
27.10.21 20:15

Syn se taky bál, i moji mamky nebo ségry, když přišly na návštěvu. Odeznělo to samo po druhém roce, musel si zvyknout. Třeba mamky manžela se bojí pořád, ale on je hodně velký a hlučný :think: taky se bál starších lidí, co mají bílé vlasy. Jak říkám, odešlo to samo, postupně si zvyknul na příbuzné, kamarádky, akorát když přijde někdo úplně cizí, tak ještě váhá a schovává se za mě. U staršího to neznám, ten byl pravý opak, od malička šel ke každému a jak byl v dosahu někdo jiný než já, tak sem přestala existovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 20:17

@Kriss Tina Ja mam jeste jednoho syna a ten naopak se niceho neboji, ani pani doktorky, sam se k ni uz cpe do ordinace, tak proto tohle neznam.

• Citovat
  • Nahlásit
2299
27.10.21 20:20

Možná bych se podívala na typologii dětí (Šárka Miková), tak mohou být vysvětleny příčiny toho strachu, které Ti to pomohou víc pochopit. Jinak bych radila to, co výše, netlačit na něj, dát mu čas. Když jste někde na návštěvě, bojí se celou dobu nebo se po nějaké chvíli „otrká“? Našeho nejmladšího pomlouvají, že je mamánek, chodí za mnou jako ocásek, když přijdou noví lidé, drží se u mě. Beru to tak, že jsem jeho referenční rodič :-) a jeho jistota, je ještě malej, aby si to nějak racionálně zdůvodnil, nechápe, proč bychom se měli vidět i s jinými lidmi než s těmi, co má doma :-). Svého času se bál i tchána, utíkal k němu, ale upřímně, dědeček se objevil tak jednou za rok, nijak extra si ho na návštěvách nevšímal oproti starším dětem, ale pak se najednou rozhodl, že ho chce na klín apod. Fyzický kontakt s cizincem by byl nepříjemný i dospělákovi, natož dítěti ;-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1218
27.10.21 20:21

Nejstarší dcera to měla podobně, bála se a schovávala. Nejhorší pro ni byli lidé s brýlemi. Ve třech letech šla do školky a trvalo jí to skoro do Vánoc, než tam začala mluvit. Neboj, vyroste z toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15927
27.10.21 20:44

Zasadni je, jak se v takove situaci chovas ty i ostatni.
Pokud jsou to takove ty babicky „ty se me bojis? Pojd sem, ja ti nic neudelam, vzdyt uz jsi velkej. Hele, on se boji, vzdyt nema proc.“ - tak to je skoro na vrazdu ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 20:47

@Lucie_Sx Ne, urcite se takhle ani ja ani prinuzni nechovaji, navic uvadim, ze syn se pribuznych neboji, jen cizich lidi. V takove situaci s nim treba jdu na chvili sttanou, snazim se ho uklidnit a upozornim dotycnou osobu, ze syn je bojacny a at radeji na nej nemluvi ani nesaha. Ptala jsem se maminek, ktere s tim maji nejakou zkusenost…

• Citovat
  • Nahlásit
15927
27.10.21 20:56
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx Ne, urcite se takhle ani ja ani prinuzni nechovaji, navic uvadim, ze syn se pribuznych neboji, jen cizich lidi. V takove situaci s nim treba jdu na chvili sttanou, snazim se ho uklidnit a upozornim dotycnou osobu, ze syn je bojacny a at radeji na nej nemluvi ani nesaha. Ptala jsem se maminek, ktere s tim maji nejakou zkusenost…

Tak ono je to i o tom, neuklidnovat, nerikat, ze je bojacny tak, ze to syn slysi.
Tvarit se normalne, v pohode, dite nechat byt, klidne at se schovava za tebou, maximalne ostatnim rict „nech ho ted byt“ nebo „dej mu cas“, moc to nepitvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 20:59

@Lucie_Sx Ale to my delame, ulazujeme mu hracky nekde stranou, netlacime na nej, mluvime uplne o necem jinem s nim aby se uklidnil.

• Citovat
  • Nahlásit
11990
27.10.21 21:18

Jo, tím sme prosli taky. Dcera je stydlin furt. S manželem sme byli to stejný. Když sem byla první den ve školce tak sem neřekla ani slovo a až si pro mě přišli tak teprve zjistili či jsem dítě :lol: Od mala jsme si ni chodili na kroužky s stejně to nepomohlo. Prostě ji bereme takovou jaká je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15927
27.10.21 21:29
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx Ale to my delame, ulazujeme mu hracky nekde stranou, netlacime na nej, mluvime uplne o necem jinem s nim aby se uklidnil.

Nedelala bych to. At zustane v bezpeci schovany u tebe, ale normalne fungujte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1144
27.10.21 23:36
@Anonymní píše:

Mozna je lepší si s, nova chování v tu chvíli nevsimat. Moje zkušenost je taková, že pokud jsou dospělí uvolnění, baví se a děti neřeší, tyto se brzy rozkoukaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15927
28.10.21 09:29
@Takco píše:
Mozna je lepší si s, nova chování v tu chvíli nevsimat. Moje zkušenost je taková, že pokud jsou dospělí uvolnění, baví se a děti neřeší, tyto se brzy rozkoukaji.

Presne tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat