Batole 2,5 roku se vším hází

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.7.22 23:27

Batole 2,5 roku se vším hází

Ahoj, chtěla bych se poradit, zda jde o nějaké období vzdoru nebo co. Mám syna, na podzim mu budou 3 roky. Z mého pohledu, i pohledu jiných lidí je šikovný, umí si hezky hrát (staví kostky, umí nakreslit kolo, hezky zpívá i když svou řečí, jezdí na odrážedle, pomáhá mi při uklízení, umí si dát čepici, sundat/obout boty, ponozky, češe vlásky, myje ruce, umi do schodů, na jméno i pokyny reaguje kdyz reknu prines treba méďu, balonek, udělej s bráchou berany duc, jdi za tatou do pracovny, koupelny, nebo jdeme ven atd. Co mě štve je, že poslední 2 týdny hází s hračkama. Jde třeba k magnetkám, sundá je a hází po pokoji. Pak se zvednu a jdu k němu, tak začne uklízet a dává je zpátky, ale hráčky hází i když ví, že se to nedělá a že se budu zlobit. Jinak jak jsem psala si umí s hračkami hrát, ale poslední dobou se vśím hází. Nepomahá dát na zadek, ani mu hezky vysvětlit..Vím, že rozumí, protože zákazy chápe. Pak jsem si u něj všimla, že když si hrál s kostkama, tak je řadil za sebe, ale jenom na chvíli, pak to rozházel a začal je skládat normálně na sebe. Při radosti třepe rukama nebo tleská, sem-tam chodí po špičkách, ale když ho upozorním, tak chodí normálně. Oční kontakt má dobrý, nosí nám hračky, když vidí naše, tak k nim hned utíká a těší se, nové věci mu nevadí, ani zvuky, není agresivní, vyhledává nějakou společnou hru s nami.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5163
6.7.22 23:40

Normalni dite. Zkousi, co muze. S kostkami se da hrat ruzne. Neni to predepsany, ze se musi stavet na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20687
6.7.22 23:49

Nektera obdobi jsou takova, ze zadne zakazy, prikazy ani vysvetlovani nepomaha.
Proste si tim to dite musi projit a pak to zas prejde.
Tam kde to nevadi at si hazi, tam kde vadi mu v tom zabran a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
257
7.7.22 05:53

Nechápu takové dotazy. To je jako pořídit si psa a divit se že štěká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73838
7.7.22 06:21
@Katrinever píše:
Nechápu takové dotazy. To je jako pořídit si psa a divit se že štěká.

:mrgreen: Asi tak :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5063
7.7.22 06:22

Normální dítě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
910
7.7.22 07:11

Normalni dite a hlavne toto je jen zacatek… ;) :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2709
7.7.22 07:28

Davas mu na zadek za to, ze haze s hrackama? 8o Je to normalni vyvoj. Pokud nehazi s nadobim a jidlem atd ale jen s hrackama (a nejspis jen proto, aby si je pak zas uklidil/seradil) tak o co jde? Co myslis, ze je autista? Kdyz zminijes ocni kontakt, razeni hracek a trepani rukama. Ne, protoze rozhazuje a nasledne radi hracky, to neznamena autismus, je to normalni dvouletak a hlavne na neho za to nervi a nebij.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16483
7.7.22 07:28

Přijde mi to jako úplně normální chování. Dítě takto zkoumá svět. Nevím, proč se na něj za to zlobíš. Prostě vysvětluj, že se to nedělá tam, kde to vadí. A jinak ho nech, ať si hraje podle svého gusta. Není jen jeden správný způsob, jak si s danou věcí hrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.22 07:37

Známe syn dělal odmalička přesně tyto věci, házení hračkami ale tak divné agresivně a pak se tomu zvláštně smál..omlouvam se že to tak píšu mám tři děti a myslím že vím co je klasické házení hračkami a normální radost…i když ano každé dítě je jiné. Behal po špičkách taky často a i trepal rukama.To dělá doteď mimochodem.
Až teď v jeho druhé třídě uznala že je jiný a ano má autismus, aspergera.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.22 07:40
@Anonymní píše:
Známe syn dělal odmalička přesně tyto věci, házení hračkami ale tak divné agresivně a pak se tomu zvláštně smál..omlouvam se že to tak píšu mám tři děti a myslím že vím co je klasické házení hračkami a normální radost…i když ano každé dítě je jiné. Behal po špičkách taky často a i trepal rukama.To dělá doteď mimochodem.
Až teď v jeho druhé třídě uznala že je jiný a ano má autismus, aspergera.
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.22 07:47

No ale netřepe rukama když to hází, ani nemá z toho radost, nedělá to ani agresivně. Prostě to hodí (třeba magnetku), pak jí uklidí zpátky na tabuli nebo lednici. Když vidí, že se zlobím, tak se přijde potulit, nebo mě pohladí. Emoce vycítí, když přijedou moji rodiče, tak se jde přivítat. Nosí nám hračky, chce si s náma hrát…Autista přece neumí uplně vnímat emoce ostatních. Často si hrajeme třeba na schovku, nebo na sebe bafneme, krmi psa granulemi, nebo dělá že telefonuje…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.22 07:52
@Anonymní píše:
No ale netřepe rukama když to hází, ani nemá z toho radost, nedělá to ani agresivně. Prostě to hodí (třeba magnetku), pak jí uklidí zpátky na tabuli nebo lednici. Když vidí, že se zlobím, tak se přijde potulit, nebo mě pohladí. Emoce vycítí, když přijedou moji rodiče, tak se jde přivítat. Nosí nám hračky, chce si s náma hrát…Autista přece neumí uplně vnímat emoce ostatních. Často si hrajeme třeba na schovku, nebo na sebe bafneme, krmi psa granulemi, nebo dělá že telefonuje…

Umí, právě že tento typ -asperger je docela normální dítě. Ale já ti nechci nic podsouvat, jen že toho kluka znám a přišel mi vždy trochu něčím zvláštní. Jinak se taky tuli, rozumí, směje..to ano. Takze možná je to náhoda, nicméně kdyby trepal rukama i v 5letech, asi bych to začala řešit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.22 07:54
@Anonymní píše:
Umí, právě že tento typ -asperger je docela normální dítě. Ale já ti nechci nic podsouvat, jen že toho kluka znám a přišel mi vždy trochu něčím zvláštní. Jinak se taky tuli, rozumí, směje..to ano. Takze možná je to náhoda, nicméně kdyby trepal rukama i v 5letech, asi bych to začala řešit.

Já to právě řeším, byla u nás v lednu i dětská psycholožka, ptala jsem se jí vyloženě na autismus, řekla že určitě ne, jen teda že je o pár měsíců pozadu (je předčasně nar.) Má k nám přijet zase v srpnu.

• Citovat
  • Nahlásit
2012
7.7.22 08:40

U nás 5 letý syn také hází s věcmi. Nejvíce když je naštvaný, nebo mu něco nedovolím, zakážu, nebo když mu něco nejde hodí s věcí a kolikrát ji rozbije. Už takhle rozbil novou televizi a od té doby jsme bez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat