Batole a miminko - nezvládám to

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aida
Stálice 56 příspěvků 15.12.08 14:34
Batole a miminko - nezvládám to

Ahoj,
můžete mi prosím napsat vy, které máte doma batole a mimino, jak to děláte? Mám doma 22 měsíční dceru a teď přibyl novorozenec. Jsem z toho na dně. Vůbec nestíhám, nervy mi tečou, každou chvíli mám slzy v očích. Nevím, co budu dělat až manželovi skončí dovolená. Starší chce pořád za maminkou - nejlíp abych ji nosila jak mimi, když nedostane, co
chce, ječí a dělá scény. Do toho pořád přebaluju (i tu starší) a kojím mimi. Navím, jak to stihnout, nachystat starší dceři jídlo, umýt ji po jídle, uklidit po ní ten nepořádek, prát a do toho kojit a přebalovat mimčo. Většinou mě potřebují obě naráz - mimi brečí, starší potřebuju umýt nebo přebalit, …

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 15.12.08 14:42

Ahoj,

tohle si docela zive vybavuju. My meli holky od sebe 17 mesicu, takze jsem taky porad prebalovala, krmila…do toho mladsi se kojila i hodinu v kuse!!!! Ze zacatku jsem obcas otravovala manzela a sotva odjel do prace, tak za hodinu jsem mu volala, at okamzite prijede, ze jsem na dne…Za tri mesice se to spravilo, zajeli jsme si nejaky system a presla poporodni deprese. Takze vydrz a zkousej, co vam bude vyhovovat. Dost prinosne pro me byly diskuze skorodvojcat, at uz tady nebo u sousedu. Mrkni na starou - mam pocit ze uz tam nikdo neprispiva, ale problemy byly vzdy stejne a rady jak na to taky…

Muzu te jen povzbudit, ze od te doby, co je starsi ve skolce, tak je to jine a pohodove. Od dvou let mladsi dcery je to uplne super. Cele leto jsem jen cetla knizky a jednim okem hlidala, jestli si pekne hraji na piskovisti. Neboj, bude lip…

Terik

vykyna
Závislačka 3471 příspěvků 15.12.08 14:43

Aido, mě to samé čeká v červnu :wink: . Kamrádka má holčičky také takhle od sebe a povídala, že to bylo děsné. Ale srovnalo se to, časem se to zaběhne a všechno to bude dobré. Chce to věnovat se staršímu, když mladší spí, aby se necítilo odstrčené. Navařit si večer na příští den, nebo když přijde manžel domů a zaměstnat jeho dětmi.

Mě se to povídá, viď, sama třeba taky budu hotová :wink: . Držím palce ať to všechno zvládneš :wink:

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 15.12.08 14:47

Mezi klukama je rozdíl 2 a 3/4 roku. Pamatuju si, že když jsem přijela z porodnice a všechno se to na mě začalo valit, tak jsem si večer sedla a bulela snad dvě hodiny, že to nemůžu zvládnout … Ten skoro tříleťák ještě nebyl samozřejmě úplně samostatnej, takže když jsem začala kojit, obyčejně volal, že chce utřít zadeček nebo nalej pití a podobné „radosti“, mám z toho husí kůži ještě teď, obdivuju všechny maminky, které takové situace zvládají s přehledem, mně připadalo,že se z toho brzy zhroutím :). NO ale ono člověku nezbyde, než to prostě nějak zvládnout. Pomohlo mi, že od tří šel ten starší aspoň na dopolko do školky, takže se mi aspoň na část dne ulevilo a aspoń něco jsem stihla udělat.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.08 14:51

Aido,já mám rozdíl skoro 5 let a i taky je to občas „na palici“.Asi to chce opravdu vydržet,nejako to skloubit,zapřáhnout rodinu-a pak jak píše Terik už to bude pohoda,až si spolu budou hezky hrát!To ti mojí dva se asi v hraní minou,až malej povyroste,dcera už bude školačka-takže si budu zase hrát já! :wink: Hodně sil a pohody!!!

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 15.12.08 15:36

Aido, to bude dobrý, jen ty začátky jsou poněkud složitější :D Děti máme od sebe 19, 15 a 17 měsíců a přiznám se, že nejhůř jsem zvládala příchod domů letos s Ondráškem, šílený mi paradoxně připadaly první dny, kdy byl doma manžel. Teda, ne že by mi překážel, to néééé :lol: , ale byla jsem nervní z toho, jak to pak zvládnu se čtyřma, až mi manžel odejde do práce… No a ejhle, šlo to. Neboj, zvládnete to. Držím pěsti, ať jsi brzo v pohodě (fakt vím, o čem mluvíš :) ) Ahoj,M.

oskaria
Kecalka 168 příspěvků 15.12.08 16:43

Ahoj,předem chci smeknout před Fragolou se 4 dětmi!Fascinující a obdivuhodné!
A teď k tématu.Já mám dcerky od sebe necelé 3 roky a ze začátku to byl trochu boj,ale nic strašného,jak jsem čekala.Bála jsem se toho,jak to budu zvládat,ale nějak to jde.Nejhorší je to cestování a hlavně odvoz té starší do školky.Ta mladší to ze začátku špatně snášela.Ale srovnalo se to.Teď je spíš problém uhlídat tu starší,aby mladší neubližovala.Ale to je už asi na celý život.
Myslím si,že se to u tebe taky srovná,až ti skončí šestinedělí.Alespoň u mě to tak vždy bylo.Jen ta péče o druhé dítě je nějaká snažší.Ale taky toho mám někdy dost! 8O
PS:A někdy se ptám mé matky,jak to zvládala,když jsme se sestrou od sebe 1 a čtvrt roku a k tomu je ještě o 4 mladší bratr?Renata :-)

Galadwen
Kecalka 381 příspěvků 15.12.08 17:31

Ježiš, tohle jsem snad neměla číst 8O . Mně to čeká, jestli všecko dopadne, v červnu, děti budou od sebe 26 měsíců. Já se už teď dost bojím, že starší bude příšerně žárlit, protože je zvyklá na velkou pozornost nás obou a nerada si sama hraje. Kdyby aspoň ji šlo na to nějak připravit… Jenomže se bojím, že stejně nic o miminku v bříšku nechápe, a jestli pochopí, jenom jí to bude ležet v hlavičce :cry: .
Tak ti, Aido, aspoň přeju, ať se to brzo zlepší! Až bude mimčo trochu větší, třeba se rychleji napije a starší se s tím víc srovná, snad to půjde líp. Držím pěsti.

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 15.12.08 18:29

Ahoj Aido,
naprosto chápu, co prožíváš. Mám holky od sebe 23 měsíců a začátky byly krušný. Manžel si sice vzal dva týdny volno, ale většinu té doby jsme byly v porodnici :roll:
Moje rady jsou asi takové: Dělej jen to, co je důležité, neutřený prach nikoho nezabije a nádobí počká na manžela, starší dítko klidně může doma nosit nevyžehlené triko a tepláky atd. určitě najdeš spoustu věcí, které lze dočasně odložit nebo nedělat poctivě. Když miminko spí, tak se věnuj starší holčičce, dělejte cokoliv jí baví. Pokud kojíš, tak si vezmi starší holčičku k sobě a ukazuj, jak miminko papá mlíčko od maminky, pokud krmíš z lahvičky, tak to zkus pod tvým dohledem svěřit dcerce. Nech jí, ať ti podá čistou plínku, nebo utře miminku zadeček - to u nás fungovalo 100%. Vždycky večer jsem malou dala tatínkovi a starší jsem koupala a povídaly jsme si, co jsme celý den dělaly a co budeme dělat druhý den. Pokud máš hlídací babičky, tak je občas využij, dej jim povozit kočárek a sama se věnuj holčičce, nebo pokud je na ně dcerka zvyklá, tak jim dej starší na procházku a ty se věnuj miminku, případně (pokud zvládnou) jim dej obě dítka a relaxuj, něco si doma ukliď atd. Návštěvy příbuzných z desátého kolene odlož po šestinedělí (bude už líp, uvidíš) a hlavně vždycky se pokoušej zachovat klid. Nervózní maminka přenese náladu i na děti a je z toho začarovaný kruh.
Já si živě vzpomínám, jak Lucinku trápily prdíky, já jsem celou noc jen klubíčkovala a masírovala bříško, Lucinka řvala jako tygr, Nikolka ječela, že chce pochovat, já jsem se hroutila a brečely jsme všechny tři.
Hlavu vzhůru, brzy bude líp a obě dětičky ti to všechno vynahradí!
 Romana

""http://b3.li­lypie.com/aUg3p2/­.png:http://b3.lilypie.com/aUg3p2/.png

""http://b1.li­lypie.com/ahMIp2/­.png:http://b1.lilypie.com/ahMIp2/.png

Marketa182
Zasloužilá kecalka 876 příspěvků 15.12.08 18:51

Ahoj Aido,
nečetla jsem, co psaly ostatní holky. Ale to, co prožíváš je myslím normální. Já mám holky od sebe o 25 měsíců. Teď má ta mladší 5 měsíců a je to v klidu. Ale první tři měsíce byl horor. Neminul den, kdy bych několikrát neřekla, že se zblázním. Jedna řvala, druhá něco chtěla, no horor. Teď se taky sem tam naskytne situace k zbláznění (každý odchod z domu - půl hodinové oblíkání, nahánění starší dcery po bytě, do toho řvoucí mladší), ale jinak už je to v klidu a holky si i spolu „hrajou“. Resp. vedle sebe hrajou… Teď jsou obě nemocné - situace, které jsem se strašně bála. A kupodivu to zvládají.

Takže doporučuji intenzivně myslet na to, že to přejde! Za pár měsíců už to bude v klidu. První měsíce jsou zvykací a je to šok pro všechny. Držím palce, ať to zvládneš se zdravým rozumem :D

pavluša
Echt Kelišová 9534 příspěvků 15.12.08 18:57

Ahoj holky noteda to je mazec mě to čeká také za chvíli a budou od sebe 28 měsíců a ještě ke všemu budeme ještě nějakou dobu v garsonce tak to nás asi šlehne všechny :lol:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 15.12.08 19:01

Ono se to snaží starší batole osladit rodičům za tu zradu, že přinesli domů vetřelce. Neboj, bude líp - u ás pomohlo trochu upřednostnit staršího.

L.

Tučnič
Kecalka 412 příspěvků 15.12.08 19:29

ahojky, taky to znam, nejhorsi uz mam snad za sebou … sice se furt perou tedka mezi sebou ale houknu na ne a je klid ..... ale prvni mesic byl horsi. A to sem na ne byla naprosto sama, manzel je pres tyden pryc a ja sama na krmeni a prebalovani mladsiho (v noci treba 3-4×), krmeni prebalovani a vztekani toho starsiho .. vzdycky jsem se snazila aby se nevzbudili navzajem aby byl jeden hotov a vrhla se na druheho. Protoze krmeni dvou rvounu navzajem neslo.
Kluci sou od sebe 18 mesicu a uklidnuju se tim ze si JEDNOU budou spolu hrat.
A taky se nestydim za to ze sem si sla v poledne kdyz oba usnuli (lze to naucit aby spali spolecne aspon 2-3hodiny) spat taky, a pak najist a ven …
kazdodenni stereotyp, ale pro ne je to lepsi a jsou klidnejsi.
A ted uz chodi Vojtisek do skolky na dopoledne tak tam se trochu uklidnil a uz je opravdu dobre.
Takze drzim pesti a pevny nervy!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!

Tučnič
Kecalka 412 příspěvků 15.12.08 19:35

jo jeste jsem zapomela
souhlasím s Lesinou - pomáhá upřednostnit toho starsiho. Kdyz malej usnul odvezla sem domaci kocarek do loznice a nechala ho v klidu spat a venovala se starsimu … tak jako predtim

Adel32
Závislačka 2766 příspěvků 15.12.08 19:39

Ahoj aido,
neboj se nic,bude líp,začátky jsou všude krušné.Já co si pamatuju,tak nejhorší byly asi první tři týdny,pak jsme si pomalu začli zvykat.Ale někdy je hůř,někdy líp,holt jiné už to nebude! :wink:

Tučnič to spaní po o závidím,u nás už ten starší nespí po o přes rok a do školky zatím nechodí,ale dneska si celé dopoledne krásně sám hrál :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >