Batole a panika ze sprchy

183
9.3.21 19:46

Batole a panika ze sprchy

Ahoj holky, nejradši bych si nafackovala. Máme syna, 20 mesicu. Vždycky se rád sprchoval, jenže minulý týden jsme ho brali i s hlavou a nastal šílený zlom. Asi se mu dostala i přes mou opatrnost voda do očí, nebo nevím, ale od dalšího dne je ve sprše vždycky hysterak. Stojí, klepe se a řve, jako bychom ho stahovali za živa z kůže. Další den to samé. Tak jsme zkoušeli tři dny nekoupat, jen otrit vlhcenakama, že na to třeba zapomene. Koupili jsme vanicku, aby neslyšel tu sprchu, ale i ve vanicce dnes hysterak.

Prosím, poraďte, co dělat, jsem zoufalá, že jsem mu způsobila fobii z vody :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10504
9.3.21 19:48

Vydržet, fobii mít nebude a přejde to. Měly to obě moje děti a naprosto bezdůvodně. A tady už těch témat taky pár bylo, neboj :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2041
9.3.21 19:59

Měl to nejmladší syn, když měl kolem roku. Začalo to neštovicemi, kdy jsem ho osprchovala, i kdyz on nechtèl. Trvalo to asi pul roku. Bylo to pres léto a bxl ochozny se koupat pouze v bazenu. Ale s podzimem se postupne nechal presvedcit zpet na vanu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
481
9.3.21 20:05

Syn měl kolem těch 20 měs. to samé. Nevím proč, prostě se to stalo ze dne na den. Jak to přišlo, tak to taky odeznělo. Prostě nějaký bojkot. Co jsme zkoušeli my- šla jsem s ním do sprchy a držela ho a sprchoval nás táta, dali jsme mu sprchu s malým proudem do ruky, ať se sprchuje sám, motivace běž do sprchy počůrat kanálek :lol:, vodolepky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1900
9.3.21 20:12

Dcera to měla taky kolem 2 roku. Koupání i sprchování bylo ze dne na den horor a po pár týdnech se to zase otočilo zpátky. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
9.3.21 20:41

Manželův syn to měl prý takhle od cca roka, pustilo ho to tedy až téměř v pěti letech. Ale on se koupat mohl, vadila jen sprcha. Podle mě je to nějaká dětská fóbie, která pak přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
9.3.21 20:57

Meli jsme taky..bez priciny..zkus nalakat do vany na neco noveho..u nas zabrala pena a pastelky do vany, se kteryma muze vsude cmarat a houba auticko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
9.3.21 21:21

Dcera se šíleně bála sprchy od narození do 3,5 let. Vanička ok, ale nesměla ji slyšet napouštět. Docela dlouho jsme na delší dovolené tahali vaničku nebo jezdili tam, kde je vana. Naučila se sprchovat v kempu na dvoutýdenním roadtripu v zahraničí loni v létě :mrgreen: musela, a i tak jsem se musela sprchovat s ní, zpívat a stejně byla prvních pár dní nervózní. Přitom vody se jinak nebojí, moře, rybník, bazén, všechno v pohodě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
10.3.21 11:24

Hlavně klid, šla bych na to pomalu, začala v té vaniččce třeba od nožiček, mluvit na něj klidným hlasem, jakože se nic neděje, i bych třeba dělala jé, jak je to paráda a tak. Ale nevynechávat, aby si zvykl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
10.3.21 11:32

Syn to měl taky, musela jsem se sprchovat s ním a držet ho v náruči. Hlavně to nelamte na silu, ono to přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat