Batole čůrá na zem, nechce plenku

1033
20.5.21 17:57

batole cura na zem, nechce plenku

Ahoj, dnes si jdu vylozene pro radu zkusenejsich, protoze na toto jsem asi sama kratka :mrgreen:
Tak, kde zacit. Dcerce je 20 mesicu a mam pocit, ze uz je zrala na odplenkovani. Od cca roka jsme ji posazovali na nocnik, ji se tam libilo a hrala si na nem, obcas se vykakala, pozdeji uz kakala jen tam. To pred par mesici ustalo a na nocniku se ji prestalo uplne libit. Zadnou tragu jsem z toho nedelala a zkousela sem tam nabizet.
Nojo, jenze je tomu asi tak 14 dni co ji zacal hrozne fascinovat zachod.. Porad k nemu chodi, kdyz jsem ja na zachode, tak mi nadsene podava toaletak, tlaci a ukazuje na nej asi 100× denne :lol: Zkousela jsem ji tam posadit s detskym prkenkem, ale taky se ji to nelibi. Ted jeste posledni tyden si zacala rvat plenky ze sebe a vzdycky jde a vycura se mi na podlahu.. Proste uz plenky nechce, ale co s ni, kdyz nechce ani nocnik ani zachod? Poradi nekdo? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1662
20.5.21 18:07

A co nočník ve tvaru záchodu? Jinak pak taky může chodit na dvorek :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4420
20.5.21 18:09

No tak syn to zkoušel taky, ale řekla jsem mu ze buď plena anebo záchod a nic mezi tím. Tak zvolil zachod, byl o půl roku starší… ale od te doby je bez plen a bez nehod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
20.5.21 18:18

@Nicole 1234 ten uz je na ceste, snad do par dni tady bude, taky me to napadlo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
21.5.21 09:40

Pred mesicem jsem resila uplne to samy! My jsme teda aktivne nevysazovali, nocnik jsme sice meli, ale dcera na nem sedet nechtela, rikala jsem si, ze ma dost casu a neresila jsem to. Asi pred mesicem si ale taky zacla rvat plenku, nechtela ji mit, narvat ji na ni byl boj, kdyz si do ni cvrkla hned mi to hlasila a chtela prebalit. Pak vzdycky utekla a nekde se vycurala. Tak jsem se rozhodla odplenkovat. Nocnik teda vubec, chtela na zachod, jako my, tak jsem koupila stolicku a detske prkenko. Prvni dva dny to byla katastrofa, az jsem si rikala, jestli jsem se neunahlila. Jenze ona ty pleny nosit proste nechtela, takze nechat je, nebylo reseni. Nevadilo mi, ze se xkrat pocurala, ale ona chudak vzdy hrozne plakala, protoze nechtela ani do pleny ani do zachodu (sice si tam chodila sednout, ale kdyz mela curat, tak se bala), a tak to nakonec pustila do kalhot a rozbrecela se. Treti den jsem ji nechala doma jen v tricku a nedavala jsem ji ani kalhotky a pomohlo to, najednou zacla chodit a rikala si a mela z toho radost. Za dalsi dva dny jsme zvladli uz i navstevu u babicky v kalhotkach a v prubehu dalsiho tydne jsme odbourali pleny na den uplne (i kdyz pro jistotu do kocarku i do autosedacky pod ni davam jeste tu jednorazovou podlozku). Dcera je stejne stara jako ta tvoje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2104
21.5.21 09:46

Tak to já mladšího neposazovala vůbec a nechávala ho schválně pocuravat do oblečení. Po asi třech dnech šlo vidět, že mu ty mokré hadry už vadí a že ho nebaví se furt převlékat, sprchovat a zdržovalo ho to :mrgreen: 4. den začal dobrovolně sedat na nočník (vždy, když jsem ho viděla, jak stojí, kouká do blba a sahá si mezi nohy jsem mu nabídla nočník) a curat do něj :palec: A pak už to šlo rychle. Ikdyž občasné nehody doma trvaly ještě tak 14 dnů. Dobu pak jsem ještě nosila několikatero náhradní oblečení ven, protože mnohem náročnější pro něj bylo curani venku. (plenku měl už od začátku učení jen na noc). V necelých 2 letech byl odplenkovaný včetně nocí :dance:
Domlouváním, přemlouváním a posazováním proti vůli dítěte jsem u prvního synka vypěstovala totální odpor k nočníku a záchodu, takže tomu jsem se u druhého chtěla vyhnout a povedlo se :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat