Batole je stále jako miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tvetinka
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 23.06.19 13:18
Batole je stale jako miminko

Ahoj, dcerka ma 19m je stale hodne kojena, moc jidla nesni, chodi ochutnavat od nas dospelych. Nespi celou noc, budi se na kojeni. Na nocnik se nehce ucit chodit, uz si tam nechce ani sednout, indianska metoda nefunguje. Je tohle vsechno v pohode nebo myslite ze bych mela udelat razantni zmeny?
Starsi dcera byla ve vsem uplne jina tak si ted nejsem vubec jista jestli delam vse spravne, to kojeni me dost stve ale nesnesu kdyz mi kvuli tomu zacne plakat ze ji nechci dat :zed:

PS: jeste by me zajimalo jestli budite batolata po odpolednim spani? Mala dokaze spat i 3hodiny ale pak nechce jit vecer spat, zacala jsem ji budit po hodine spani to je pak ale dost protivna po probuzeni ale pak vecer hezky usne, tak mevim jestli delam spravne?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8170 příspěvků 23.06.19 13:23

No pokud tě kojení štve a zároveň ji to udržuje v denním rytmu, který neodpovídá jejímu vývojovému stupni, tak ji odstav. To že bude nespokojená je něco, co je potřeba vydržet. Případně teda můžeš na víkend odjet pryč a nechat ji tatínkovi :-D

Odvyknutí nočnímu kojení jí srovná noční spaní, tím pádem jí to může upravit i spaní přes den. Pokud by stále spala tři hodiny, tak ji nebuď, spíš vstávejte dřív a dávej oběd dřív.

Jídlo klidně může jíst stejné jako ségra a dospělí, už je docela velká - mrkni na tenhle přístup, třeba vám to bude vyhovovat https://jidlodotlapky.cz/

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15103 příspěvků 23.06.19 13:25

Na nočník má čas, ale noční kojení bych ji sebrala. Z odpoledního spánku nebudím, jsou pak zbytek dne k nesnesení

Kriss Tina
Extra třída :D 11051 příspěvků 23.06.19 13:27

Každé dítě je jiné, syn v tomhle nebyl kojeny (měl akorát láhev um na noc), jedl normálně s nama všechno, odpoledne už nespal, ale spal celou noc v kuse. Asi bych pomalu odstavila to kojení a najela na normální jídlo plně, kojení nechat třeba jenom večer na usnuti.

Ariadne
Echt Kelišová 8782 příspěvků 2 inzeráty 23.06.19 13:34

Nočník bych neřešila. Každé dítě to má jinak. Jídlo by měla jíst už s vámi, jen méně kořeněné atd. Jestli přes den kojis, tak to bych zrušila úplně a dala mlíko jen večer. Náš 15m se kojí večer a v noci, ale zatím mě to neštve. U dcery mě to štvalo kolem 21m a utnula jsem to ze dne na den a dala láhev s um a spala pak i líp. Jestli ty nejsi vnitřně připravená a přesvědčena, tak ona to pozná. Bude bekat a ty to nedáš a nakojis jí, takže si to rozmysli předem, ať jí zbytečně neztraumatizujes

K92
Kecalka 369 příspěvků 23.06.19 13:47

Mám podobně staré dítě, v noci přestal mít o kojení zájem naštěstí sám od sebe. Vždycky si ke mě jen popoleze a přitulí se a to mu stačí a to byl šílený závislák. Kojím až ráno. Taky spí po obědě klidně 3 hodiny a pak usíná večer až po deváté. Když ho vzbudím, je pekelné protivný a nemá to cenu. S jídlem bojujeme od jakživa. Přes den nekojím, pochopil to bez problémů. Noc dobře ví, že mlíčko je jen v posteli u nás v ložnici a respektuje to. Nočník zkoušíme, ale zatím se žádný zázrak nekoná.

awesomeone
Kecalka 218 příspěvků 23.06.19 13:59

@tvetinka mám stejně starého syna a úplně stejné “potíže”. Na nocnik nechce ani sednout, natož tam něco udělat - říká, ze se boji a tak když je teplo ho nechávám bez plenky a peru kratasy pořad dokola… Říkám si, ze to přijde.

S tím jídlem je to taky boj. Musím za nim běhat se lzickou nebo ho krmit u pohádek. Každé ráno se snažím dat jinou snídani (vetsinou tak za hodinu od vstavani). Ranní svačinu nijak neřeším. Snažila jsem se mu vždycky něco nacpat, ale nechtěl pak jist moc oběd, tak dávám tuhle svacu jen když má fakt hlad (vetsinou nějaký ovoce). Kolem jedenáctý dam oběd a mezi 12-12:30 se snažím, aby šel spát, on si i sám řekne. Je schopnej taky spát 3h a v noci blbě usina (přesto, ze od 19-19:30 chodí, ze chce dělat haji, usne mezi 20-21h), ale když ho přes poledne vzbudim dřív, je cely odpoledne fakt výživný… Usina u prsa a občas jsem z nej taky v nervu, ale ještě nejsem přesvědčena o tom, ze kojení ukoncime. Co pomáhá je pohyb - chodit dopo i odpo ven skoro za každého počasí, aby lip spal (ale zase to neprepalit, aby nebyl pretazenej).

Aduš8
Kelišová 5238 příspěvků 23.06.19 14:01

Syna (19m) jsem odstavila v 11 měsících, kdy už plně jedl. Ale já vysadila vždycky kojení v danou denní dobu, kdy snědl celou porci příkrmů, nedokojovala jsem. Ale spát celou noc nezačal ani potom, pořád se občas budí, aby se přesvědčil, že jsem u něj. Nočník bojkotuje, zdrhá, jen ho vidí. Nechávám ho, prostě zkouším. Přes noc spí od 20 do 6 a před obědem maximálně 1,5 hodiny, dýl nevydrží. Dopoledne je protivný téměř nonstop, protože by toho nočního spánku potřeboval víc. Jenže jakmile ráno otevře oči, musí okamžitě vstát. Jsme z něj už na prášky, ale je takový od miminka.

Uživatel je onlineg.sandova
Kelišová 5788 příspěvků 23.06.19 14:03

Mnectopripada všechno v normě :nevim:

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 23.06.19 14:07

Na nočník má ještě času dost a dost, taky jsem myslela, že dceru odplenkuju v 19ti měsících, a ono se to podařilo až o rok později :D
kojení přes den bych už omezila či úplně zrušila

Elisaaa
Stálice 97 příspěvků 1 inzerát 23.06.19 14:45

Na nocnik ma jeste cas. Co se tyce kojeni, dite ma byt podle WHO kojeno minimalne do 2 let a pote tak dlouho, jak to matce a jemu vyhovuje.

Neresila bych a nechala ji, jak ji to vyhovuje. Je jeste malinka. Nerid se tim, co by v tomhle veku mela a nemela, co rikaji tabulky nebo oatatni, ale JI SAMOTNOU. :-)

P4ja
Extra třída :D 10124 příspěvků 23.06.19 15:00

Musela jsem odstavit před pár dny. Malá víc jí, pije. V noci se nebudí. Mrzelo mě to, ale jinak to nešlo a teď zvládá i uspávání s tátou, protože už nepotřebuje prso.

4-1.cz
Kecalka 147 příspěvků 23.06.19 15:53

Za me teda uplne normalni! ja kojila nejmladsi
dite do tri let, ty dve starsi do dvou let, na nocnik chodily, az chtely. Mely moznost a nechala jsem na nich kdy uz nebudou chtit plenu, prvni a druhe dite od dvou, treti az skoro od tri let. Stejne s dudlikem. Prvni se mnou spavalo do 5ti let v posteli, druhe do 1,5 roku, treti jeste stale. S jidlem take ruzne. Prvni jedlo samo od 9ti mesicu a slusne, vrta se v jidle ted. Druhe vyzadovalo mleko, ted ji krasne. Treti si po jidle dalo mleko a zas jidlo :mrgreen: Vubec bych se tim proste neznepokojovala :)

4-1.cz
Kecalka 147 příspěvků 23.06.19 15:55

A jasne, ze jsme kojili i v noci az do odstaveni, do ted se budi vsechny tri deti v noci curat, napit.. proste deti :)

RedCherryBerry
Kecalka 281 příspěvků 23.06.19 15:58

Je to naprosto v pohodě, taky jsem kojila do 19 měs, do té doby se mi syn budil i 8× v noci, normální jídlo nechtěl, začal jíst, až když jsem ho odstavila a začal taky spát celou noc. Teď mu jsou 2 roky a kousek a je bez pleny.. Musel si k tomu prostě sám dojít a chodí rovnou na WC na to dětské prkénko :blush:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama