Batole, možné zarděnky, 3. trimestr

22419
3.2.15 16:17

Batole, možné zarděnky, 3. trimestr

Maminky, jejichž děti prodělali zarděnky, můžete mi sem napsat, jaký mělo onemocnění průběh?

Syn měl přes víkend teplotu (do 38-39 stupňů), dr. na něm včera nic nenašla (závěr, že se jednalo asi o virózu), od včerejška bez teploty. Dneska po spaní to vypadá, že se mu na tělíčku (břicho a trochu záda) začíná dělat nějaká vyrážka. Šestou nemoc už měl, proti zarděnkám ještě očkovaný není (dle nějakého chytrého článku z netu 1-5 dní před výseve vyrážky jsou příznaky chřipky s teplotou okolo 38,5) a já končím 31. tt. Ve 12 letech jsem sice byla očkovaná, ale jestli mám téměř po 20 letech ještě protilátky netuším.
Dr. už tam dnes není, až zítra ráno. Začínám malinko hysterčit a zvažuju svou dobrovolnou karanténu u jedné z babiček. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10139
3.2.15 16:23

Já mám dojem, jestli vyrážka k zarděnkám nezačíná hlavně na obličeji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3648
3.2.15 16:24

@Svistice tak ja jsem tohle s dcerou mela minuly tyden. Jen tedy jsem to prikladala k seste nemoci s virozou, ma rymu a kasel. Kdyz jsem s ni chtela k dr, tak vyrazka zmizela. Podle obrazku mi to prislo jako u 6.nemoci, ale taky jsem hloubala. Jsem zvedava kdo co napise.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12585
3.2.15 16:26

@Svistice U nás zardenky nebyly, ale tohle co popisuješ měla dcera v loni. K tomu jeste neco jako zánět spojivek. Dr mi tenkrát řekla, ze ta vyrážka je neco jako alergická reakce těla na tu prodelanou virózu. Ja se taky bála zardenek. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
merde
3.2.15 16:28

U nas u zardenek byla vyrazka jen na brisku a zadech. Zvysena teplota a zdurele uzliny na krku, ale, jak to presne postupovalo, uz nepamatuju

• Citovat
  • Nahlásit
22419
3.2.15 16:42
@ivašot. píše:
Já mám dojem, jestli vyrážka k zarděnkám nezačíná hlavně na obličeji.

To jsem se taky dočetla, že „ve většině případů začíná výsevem na obličeji“, nicméně jak píše @merde, nelze na to spoléhat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1726
3.2.15 16:49

@Svistice tuším, že 6. nemoc může být opakovaně :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10139
3.2.15 16:50
@Svistice píše:
To jsem se taky dočetla, že „ve většině případů začíná výsevem na obličeji“, nicméně jak píše @merde, nelze na to spoléhat.

To je fakt, ale pořád to může být i ledacos jinýho. Mě se dcera celkem pravidelně osypávala při běžných virózách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1726
3.2.15 16:51

@Svistice zarděnky by ale neměly být pro těhotenství nebezpečné od 20tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22419
3.2.15 16:56

@kokomo Asi by neměli hrozit závažné vývojové vady, protože mimino je v tomhle ohledu z větší části hotové, ale připadná nákaza matky taky nebude žádná hitparáda (počínaje předčasným porodem).

Takže pro sichr mám domluvený nocleh u tchýně a zítra ráno uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13661
3.2.15 16:56
@Svistice píše:
Maminky, jejichž děti prodělali zarděnky, můžete mi sem napsat, jaký mělo onemocnění průběh?Syn měl přes víkend teplotu (do 38-39 stupňů), dr. na něm včera nic nenašla (závěr, že se jednalo asi o virózu), od včerejška bez teploty. Dneska po spaní to vypadá, že se mu na tělíčku (břicho a trochu záda) začíná dělat nějaká vyrážka. Šestou nemoc už měl, proti zarděnkám ještě očkovaný není (dle nějakého chytrého článku z netu 1-5 dní před výseve vyrážky jsou příznaky chřipky s teplotou okolo 38,5) a já končím 31. tt. Ve 12 letech jsem sice byla očkovaná, ale jestli mám téměř po 20 letech ještě protilátky netuším.
Dr. už tam dnes není, až zítra ráno. Začínám malinko hysterčit a zvažuju svou dobrovolnou karanténu u jedné z babiček. :think:

To se očkuje v 15 měsících- to určitě očkovanej je, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22419
3.2.15 16:58
@enny3 píše:
To se očkuje v 15 měsících- to určitě očkovanej je, ne?

Není, odložila jsem mu to, protože od podzima trpěl na opakující se průjmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1726
3.2.15 17:01

@Svistice no jo, ale prcek už je teď stejně nakažlivý, zarděnky jsou nakažlivé ještě před příznaky, takže to už stejně nezachráníš :nevim: Ale tvé obavy chápu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22419
3.2.15 17:05

@kokomo Vycházím z toho, že když potkám člověka s chřipkou, tak to taky neznamená, že ji automaticky dostanu (ale čím déle s ním budu, tím je riziko větší). Navíc za poslední 2 dny jsem s dítětem zas až tak extra v kontaktu nebyla.
Ale je mi jasné, že to neznamená 100% „záchranu“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13661
3.2.15 17:06
@Svistice píše:
Není, odložila jsem mu to, protože od podzima trpěl na opakující se průjmy.

No to mi je líto, já bych neočkování zakázala, přesně kvůli takovým věcem, ten očkovací kalendář je dobře udělanej a dělali ho odborníci..ale nicméně moje kolegyně měla šílenou vyrážku, když jsem byla asi jako ty těhu a šla jsem k dr. a ten říkal, že to miminku nic neudělá, i kdyby to byly zarděnky nebo tak něco, 3. trimestr už je ok :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama