Batole přestalo říkat slova, které dříve říkalo

Anonymní
22.3.21 13:18

Batole přestalo říkat slova, které dříve říkalo

Ahoj holky,

jdu se zeptat, jestli s tím máte zkušenost. U pediatra jsem byla před 2 týdny, 18 měs. kontrola dopadla dobře. Mám dvojčata, 18měs. narozena o měsíc dřív. Jsou šikovní, rozumí mi, dotazníkem na autismus prošli. Problém je mluvení. Syn dříve říkal slova jako táta, deda, baba, pápá. Ted poslední 3 týdny max řekne brm brm, áááá, eeeee, mama, gaga. Je fakt, že ted má dost problémy se zoubky, lezou mu najednou 3 zuby, měl i zvýšené teploty, pořád si ukazuje na pusinku kde ho to bolí…chodíme i k dětskému neurologovi, ale neshledal na synovi nic podezřelého, jen doporučil pořád jim číst, říkat říkanky, ukazovat si na obrázky atd…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10456
22.3.21 13:26

Je to normální, pro jedno ve vývoji zapomínají druhé :hug: musí se toho tolik naučit a vždycky je nějaká část upozaděná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 13:30

@Aduš8 Právě že ted mi přišlo, že se naučil hodně jiných věcí, hlavně co se týče pohybu, běhá, kope do míče, hází nám míč, pořád nám chodí něco ukazovat, je víc tulivý, chodí do schodů…

• Citovat
  • Nahlásit
10456
22.3.21 13:33
@Anonymní píše:
@Aduš8 Právě že ted mi přišlo, že se naučil hodně jiných věcí, hlavně co se týče pohybu, běhá, kope do míče, hází nám míč, pořád nám chodí něco ukazovat, je víc tulivý, chodí do schodů…

Mně tohle říkali i v jeslích. Syn vždycky pro jedno druhé zapomněl. Dělala jsem si s tím hlavu a prý je to normální, protože se mozek soustředí na tu danou věc a ostatní upozadí. Což neznamená, že to zapomněl, ale že to momentálně není důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52946
22.3.21 13:57

Taky jsme to tak měli kolem tohohle věku. Včetně toho, že něco dítě vyslovilo zcela zřetelně a za pár dní už to dokázalo jenom příšerně zkomolené. Některá slova přestalo používat zcela. Časem si to sedlo, slova začala zase naskakovat a kolem dvou let se dítko knečně pořádně rozjelo a přibývala slova tempem několik denně. A už zůstávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5180
22.3.21 16:08
@Anonymní píše:

Já si s tím taky dělala hlavu, když syn něco jakoby „zapomněl“, ale vždycky se to za měsíc dva zase vrátilo. Je to normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat