Batole se bojí lékaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sue2008
Kecalka 116 příspěvků 06.12.18 09:14
Batole se bojí lékaře

Ahoj holky, jdu si spíš pro zkušenosti, spásnou radu už ani neočekávám.
Moje 2,5 letá dcerka nesnáší naši praktickou lékařku (věřím, že to není osobní, když se potkáme v civilu, tak se na ní i směje). No ale naposledy mi spustila řev asi 100m před střediskem a to jsem ji celé ráno vysvětlovala, že jdeme jenom ukázat nehojící se neštovičku (na dlani). A tak je to vlastně od doby, kdy odrostla miminkovskému věku.
Doktorka i sestřička jsou moc hodné (a naštěstí i chápavé). Loni před Vánoci jsme byly na kontrole a nesly jsme jim i cukroví, to byla legrace do doby, než jsme vlezly do ordinace. Když jsem teď byla s mladší na poradně, tak pro jistotu ani nevylezla z kočáru a seděla v čekárně v zimní bundě :nevim:.
Podobých příhod je víc, spíš jenom pro informaci. S ordinací PLDD nemá špatnou zkušenost (teda klasika, očkování, občas nějaký infekt - nikdy ještě neměla ani ATB, takže nic hrozného). Ve 4 měsicích byla hospitalizovaná (víkend, vysoké horečky, vyděšení rodiče - nakonec z toho nic nebylo).
Rada asi není, co?? Snažím se ji vše vysvětlit, nikdy jsme ji nelhala, co se bude dít a hlavně všem striktně zakazuji strašit ji doktorkou. No a teď nad námi visí řešení chronického problému, který už asi přestáváme doma zvládat a já už teď trnu hrůzou co bude :oops:. Máte někdo zkušenosti?? Vyroste z toho??

Reakce:
Bebuše
Echt Kelišová 7906 příspěvků 06.12.18 09:22

Dcera nedávala do 3 let 90% mužů. Na klíč jsme nepřišli, patřil tam i jeden dědeček a švagr. Srovnalo se to až mezi 3 a 4 rokem, ale i přesto tu ostražitost vidím pořád. Zubaře - muže zvládla bez problémů od roku.
Záleží, jestli tak reaguje na všechny doktory nebo jen na tuto konkrétní. Jestli je to na „bílý plášť“ nebo na prostředí atd…

Elishka1
Závislačka 2780 příspěvků 06.12.18 09:35

my museli kardiologa o rok posunout, ale doktorka me uklidnovala, ze po 3. roce to bude lepší
zubař s obrovským řevem a u pediatra taky velký odpor a to tam chci dnes zajít :roll: asi počkám do odpoledne na manžela, je to synům oblibenec

Freya10
Kecalka 267 příspěvků 06.12.18 09:35

Ahojky,

dcera jančila z doktorů mezi rokem a cca 3 lety. Okolo 3,5 let se to najednou srovnalo - je vidět, že už si to umí logicky odůvodnit (proč se tam jde, co se bude dít, že doktoři se snaží pomoci a případná nepříjemnost vyšetření je prostě pro vyřešení problému potřeba a tak se tomu není třeba bránit…).
Takže pokud tam není nějaká zásadní nepříjemná zkušenost, která by ji dělala nějaké trauma, tak si myslím, že je to úplně normální. Prostě je ve věku, kdy už ji dochází, že to tam nemusí být vždy příjemné, ale ještě se nedokáže vnitřně srovnat s tím, že je někdy potřeba podstoupit něco nepříjemného, protože to přinese užitek… ;) .
Já tedy dceru obecně vedu k tomu, že doktoři se vždy snaží jen pomoct a že bez nich bychom spoustu věcí vyřešit neuměli… ;)

Sue2008
Kecalka 116 příspěvků 06.12.18 09:41

@Bebuše asi u všech. U zubařky to bylo stejné, s tím, že tam nechodíme často a začala jančit až za chvíli :cert: . No nic, tak budeme čekat a dál vysvětlovat, snad se to postupně srovná. Díky všem za povzbuzení.

Russet
Extra třída :D 12151 příspěvků 06.12.18 09:49
@Sue2008 píše:
Ahoj holky, jdu si spíš pro zkušenosti, spásnou radu už ani neočekávám.
Moje 2,5 letá dcerka nesnáší naši praktickou lékařku (věřím, že to není osobní, když se potkáme v civilu, tak se na ní i směje). No ale naposledy mi spustila řev asi 100m před střediskem a to jsem ji celé ráno vysvětlovala, že jdeme jenom ukázat nehojící se neštovičku (na dlani). A tak je to vlastně od doby, kdy odrostla miminkovskému věku.
Doktorka i sestřička jsou moc hodné (a naštěstí i chápavé). Loni před Vánoci jsme byly na kontrole a nesly jsme jim i cukroví, to byla legrace do doby, než jsme vlezly do ordinace. Když jsem teď byla s mladší na poradně, tak pro jistotu ani nevylezla z kočáru a seděla v čekárně v zimní bundě :nevim:.
Podobých příhod je víc, spíš jenom pro informaci. S ordinací PLDD nemá špatnou zkušenost (teda klasika, očkování, občas nějaký infekt - nikdy ještě neměla ani ATB, takže nic hrozného). Ve 4 měsicích byla hospitalizovaná (víkend, vysoké horečky, vyděšení rodiče - nakonec z toho nic nebylo).
Rada asi není, co?? Snažím se ji vše vysvětlit, nikdy jsme ji nelhala, co se bude dít a hlavně všem striktně zakazuji strašit ji doktorkou. No a teď nad námi visí řešení chronického problému, který už asi přestáváme doma zvládat a já už teď trnu hrůzou co bude :oops:. Máte někdo zkušenosti?? Vyroste z toho??

Podle mě je to naprosto normální. Syn jako mimino bez problémů a teď ho dostat k doktorovi, to je horor. Vysvětluju dopředu, slibuju nějakou aktivitu, kterou podnikneme potom a stejně se bojí. A to mu nic u doktora nedělali, v nemocnici nebyl a doktorka je milá a trpělivá. Doufám, že z toho vyroste. Naposledy u zubařky to totiž docela šlo.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 06.12.18 10:01

Já bych zas tak nevysvětlovala, prostě je to fakt, udělat se to musí… já se takhle snažila připravit syna na odběr krve den předem (mně to jako dítěti pomáhalo vědět, jestli se něco bude dít nebo ne) a hysterák byl x hodin… kdežto když jsme šli na další odběr krve, tak jsem mu to řekla až v ordinaci, ušetřila jsem sebe i jeho od dlouho trvajícího mučení…

Ale většinou se děti srovnají kolem 3,5 až 4 let. Do té doby prostě doktory nemusí.

Delphy
Stálice 81 příspěvků 30 inzerátů 06.12.18 10:52

U nás cca do 3,5 let šílenej řev, i když šel třeba jen se mnou k mýmu doktorovi. Teď jako když utne, ještě se sám vysleče, otevře pusu, a směje se u toho. :D

Run
Generální žvanilka 20606 příspěvků 06.12.18 13:08

Klid je to období.

Sue2008
Kecalka 116 příspěvků 06.12.18 18:11

@NatFar ja uz mam bohuzel dve dracice ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >