Batole si neumí hrát samo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kvite
Povídálka 15 příspěvků 23.01.17 17:53
Batole si neumí hrát samo

Prosím o rady. Už nevím jak dál. Vím že 21 měsíční batole si nebude hrát ještě samo, ale myslím že cca po 5 minutách by to uz zvládnout melo. Od narození je trochu náročnější dítě co se týče času. Stále si s ním někdo musí hrát nebo dělat kravinky. To ale nejde celý den ze. Rada bych si treba v klidu bez řvu a tahání za nohu vycistila zuby nebo zalila čaj. Nemluvě o vaření, to opravdu nechápu maminky které mohou u ditete vařit.. Jen závidím. prostě se mu musím věnovat na 100%. Vážně uz z toho silim. Snažím se mu to hezky vysvětlit, ze jen udělat čaj at zatím přijede na svém autě nebo at mi donese knizu ale marně.. musím to uz nějak řešit protože přes den kdyz on spí někdy potřebují uvařit oběd ale spaní je kratší a kratší. Tak trochu nestíhám. Když nespí tak si dám rohlík a mu dám skleničku :( chtěla bych ho nějak rozumně naucit si sám hrát treba jen chvilkove.. proto děkuji za jakékoliv zkušenosti a rady..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Pipet
Generální žvanilka 24104 příspěvků 23.01.17 17:55

Když mu dáš hrnec, kelímek, vařečky a nějaké těstoviny, fazole… Nebude „vařit“ s tebou?

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 23.01.17 17:56

Je to dite a potrebuje tvoji pozornost 24/7… Vydrz, vekem se to zlepsi

Kriss Tina
Kelišová 5462 příspěvků 23.01.17 17:58

Malej vari semnou, je stejne stary, vzdycky si pritahne zidli k lince a stoupne si na ni aby videl co delam, ja mu podam nejakou misticku a lzicku a on jako vari taky, jinak bych taky moc neukuchtila :D jinak kdyz se jedna o chvilku tak mu treba na par minut pustim pohadku aby koukal nebo pucim hru na mobilu, jinak se ho snazim zapojit do vseho co delam, kdyz vesim pradlo on mi ho podava, kdyz luxuju tak mu chvili lux pucim aby taky luxoval a podobne.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 23.01.17 17:59

@Kvite Proč nevaříš s ním? Moje staršíé dítě ja taky vysavač pozornosti bažící po společnosti, ale když se smysluplně zaměstná, tak prostě pomáhá a alespoń to hlavní v domácnosti se s ním pofackovalo (vysát, prádlo, uvařit oběd).

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 23.01.17 18:01
@Pipet píše:
Když mu dáš hrnec, kelímek, vařečky a nějaké těstoviny, fazole… Nebude „vařit“ s tebou?

U nás to frčí :palec:

Rezii
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 23.01.17 18:01
@Kvite píše:
Prosím o rady. Už nevím jak dál. Vím že 21 měsíční batole si nebude hrát ještě samo, ale myslím že cca po 5 minutách by to uz zvládnout melo. Od narození je trochu náročnější dítě co se týče času. Stále si s ním někdo musí hrát nebo dělat kravinky. To ale nejde celý den ze. Rada bych si treba v klidu bez řvu a tahání za nohu vycistila zuby nebo zalila čaj. Nemluvě o vaření, to opravdu nechápu maminky které mohou u ditete vařit.. Jen závidím. prostě se mu musím věnovat na 100%. Vážně uz z toho silim. Snažím se mu to hezky vysvětlit, ze jen udělat čaj at zatím přijede na svém autě nebo at mi donese knizu ale marně.. musím to uz nějak řešit protože přes den kdyz on spí někdy potřebují uvařit oběd ale spaní je kratší a kratší. Tak trochu nestíhám. Když nespí tak si dám rohlík a mu dám skleničku :( chtěla bych ho nějak rozumně naucit si sám hrát treba jen chvilkove.. proto děkuji za jakékoliv zkušenosti a rady..

Malá mi nespí od 18 měsíců přes den vůbec. Takže: posadila jsem si ji na linku nebo do židličky k sobě a vařila prostě s ní, dávala ji do ruky vařečku, hrnce, nechala podávat brambory, povídala ji přitom pohádku, taky ji pouštěla mluvené pohádky na CD nebo písničky- tancovala v obýváku…davaly jsme spolu prádlo do pračky, vyndavaly, věšely ho, pekly vánoční cukroví…cokoliv. Jako první se sama zabavila chvili s duplem. Pohádku na počítači jen v okamžiku, kdy jsem potřebovala dělat na PC a soustředit se, to je jediná práce která při dětech nejde. Jo a taky jsem s ní nezehlila to je nebezpečné. Ale to já stejně nesnáším tak na to mám paní.

xLucikx
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 23.01.17 18:06

Jaký režim si kdo nastaví, tak to má ;) my měli od narození jasně daný režim, kdy dopoledne si prostě musel hrát sám (na úplném začátku bohatě stačila hrací deka a koukal si na hračky) a odpoledne, když se vyspal, tak sme si hráli nebo šli ven a věnovala se mu…teď mu bude dva a půl a hraje si sám, odpoledne zůstává, že se mu věnuju…k večeru už ví, že musím uvařit, tak si jde sám hrát..přes den když potřebuju uklidit (pokud to neudělám dopoledne), rád pomůže luxovat, prach utřít apod. ;) vše je fakt prostě o tom, na co si to dítě navykne ;)

ka2ka
Extra třída :D 12940 příspěvků 1 inzerát 23.01.17 18:19

Takhle velký dítě už ti může pomáhat, věšíte spolu prádlo? zametáte? vaříte? uklízíte?

Ornwen
Závislačka 4527 příspěvků 23.01.17 18:30

U nás musí u vaření fakt něco dělat. Jen jako ho nebere. Tak mu dám něco na krájení - bramboru, houby, porek… dostane vlastní prkýnko, příborák a jede. Ty houby mají největší úspěch, protože to jde dobře krájet :-)
Teď třeba dloubal do těsta - trochu válel, trochu dělal dirky, obtiskával ručičku… dokud jsem ho nepotřebovala :-)

Natálka26
Kelišová 5398 příspěvků 23.01.17 18:33

@xLucikx

Mám to stejně, dopoledne je „moje“ a odpoledne se věnují.

Jinak zkus dát jak psaly holky hrnce, varečky, kelímek s vodou a štětcem, sice bude mokro ale u nás je to hit. Nebo kup dětský nůžky ať si smika(zní to sice nebezpečné, ale zvladaji to), barevne lžičky a kelímky ať si skládá…

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 23.01.17 18:33

@xLucikx To bych si až tak netroufala tvrdit. Neb děti jsou různé. Pro inztroverta netoužícího po společnosti nemusí být samostatné hraní žádný problém, pro společenského akčního extroverta je utrpení nemít parťáka.

@Kvite Ještě dítě nauč, že až doděláš jednu věc, tak si s ním budeš hrát. např. potřebuješ doma vyluxovat. Rozděl si vysávání po pokojích a dítěti vysvětli, že si s ním budeš moct hrát až vyluxuješ kuchyň. Vyluxuj, pohrajte si chvilku a řekni, že je ještě potřeba vyluxovat obývák, on ať si zatím hraje, že za chvilku přijdeš. Důležité je slovo vždy dodržet!

Natálka26
Kelišová 5398 příspěvků 23.01.17 18:37

@Svistice

Já mám doma obě holky společenský až moc a přesto to dopoledne a hraní samo funguje. Ale jasné že když ti dítě od rána do večera rve tak ho nemůžeš nechat samotný na dece.

Tichopredbouri
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 23.01.17 18:37

Moje rada je jen dej mu prostor pro to, aby si mohl hrát sám, někdy je nutné, aby vydržel i za cenu toho, bude knourat. Otevrit skříňku, šuplík, nechat kramarit. Ale každé dítě je jiné a moc dobře sama vím, že jedno moje dítě si dokazalo od nějakého roku a půl zahrát samo třeba na půl hodiny, hodinu. Druhé dítě to nezvládalo ve dvou a půl letech, jen chvilku, chtelo asistenci, nebo jen pozorovatele. Ve starším věku pak vidím, že to samostatně hrající si dítě je spíš introvert a to, co vyžadovalo asistenci je ve starším věku extrovert se spousty přátel, nesnasejici samotu a nudu. Takže i povaha podle mě hraje roli, některé věci neovlivnis a je třeba se obrnit trpělivostí i když je to někdy těžké. Ale maminka je taky jenom člověk, takže chvili klidu bych si vyhradila i přes knourani a nespokojenost dítěte.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 23.01.17 19:15

Zkuste se mrknout na to, jak funguje montessori přístup k výchově malých dětí - vedou je hodně k samostatnosti a k tomu, aby se podílel na běžných denních činnostech - jasně že nebude užitečný pomocník a jasně že to bude trvat o něco dýl, než kdybyste to dělala sama - ale zase to zabere méně času než kdybyste si „hráli“ a pak jste musela třeba vařit.

Mrkněte po internetu, je spousta textů a příapdných seminářů na to téma, nejsem si jistá, jestli jsou nějaké publikace v češtině.

Jinak vysvětlování ani ne dvouletýmu dítěti cokoliv co je delší než jednoduchá věta popisující něco co vidí, nebo na co si může sáhnout je vcelku zbytečná činnost, to chce ještě čas. Vlastně to začne dávat smysl až po té, co ho přejde období vzdoru.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >