Batole si přestalo stoupat

7320
14.4.16 12:01

Batole si přestalo stoupat

Holky, mám otázku, zda s tím máte zkušenost u svých dětí. Malý bude 18 měsíců, zatím nechodí, vliv na to má také to, že je hypotonik. Nedávno si začla stoupat v prostoru a zkoušela udělat pár krůčků. Nebylo to často, ale každý den to zkusila. Postupně zvládla samostatně i cca 6 kroků. Už je to snad týden, co si přestala stoupat. Když už to zkusí (když jí řekneme), tak udělá stěží dva kroky a padne. Prostě jí to nejde. Na další návštěvě na rehabilitaci, kam se chodíme ukázat, se na to zeptám, ale chci vědět, jestli to vaše děti měly taky takhle, jestli to je „normální“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69500
14.4.16 12:10

@Pomka dcera 14 mesicu neco zacne delat a pak to treba tyden nedela :nevim: treba se zacala poustet nabytku a stat a delat 2-3 kroky a po par dnech prestala a pak zase zacala. Takze za me to je normalni. Stejne to je s mluvenim, pripadne i jinymi vecmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64767
14.4.16 12:17

@Pomka starší mi to dělal poté, co se kdesi praštil - odmítal se postavit a chodit.. zachvílu to zase začal zkoušet ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7320
14.4.16 12:37

Doufám, že na to zase přijde. Měla z toho radost, tak nevím, proč už to nezkouší. Nikde se nebouchla, na to je opatrná :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69500
14.4.16 15:37

@Pomka moje se nebouchnula, proste prestala, bylo to tak i s lezenim a klecenim. Vsak za tyden zase napis :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7320
14.4.16 16:36

@blumen ona se postavi, ale jen kdyz ji to rekneme. Sama to nezkusi… tak uvidim. Snad v tom nic nebude. Uz jsem se tesila, ze zacne chodit. Je to blby, jsme takhle strasne omezeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69500
14.4.16 16:38

@Pomka my ve 14-ti taky nechodime a uz se na to tesime, mala je strasne opatrna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7320
14.4.16 16:49

@blumen ja se obavam, ze u nas to jeste potrva. 14 mesicu je v pohode, nam kolem sebe deti co chodily obvykle v 15 mesicich. Nam rehabilitacni naznacila, ze je mozny, ze se rozchodi kolem dvou let. Hrozny je, ze v kocaru byt nechce, na noseni je tezka, takze ji nechavam lozit na zemi, ale to musi byt sucho a trochu teplo. Je mi ji lito, chce porad na hriste a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4144
15.4.16 14:16
@blumen píše:
@Pomka my ve 14-ti taky nechodime a uz se na to tesime, mala je strasne opatrna.

naše má 12 a půl měsíce a v týdnu udělala první kroky sama a od té doby nee..hledá ruku nebo něco čeho se chytne..a já se těšila jak už se rozchodí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69500
15.4.16 16:16

@Pomka aha, to je blby, no, ze chce za detmi a vlasne nemuze. My uz se tech klouzacek a podobne na hristi vcetne odrazedla nemuzeme dockat :-) tak pokud se Ti uz postavila a udelala par krucku, tak se treba za mesic dva rozchodi, u nas v to doufam :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat