Batole si ubližuje

Anonymní
31.5.13 14:39

Batole si ubližuje

Mám dvacetiměsíčního syna, který si ve vzteku ubližuje. Nemusí být ani v afektu, stačí, když se mu nevyhoví. Ve vzteku je to ale většinou nejhorší. Začal s tím přibližně před půl rokem a je to čím dál horší. Už jsem to řešila s doktorkou, ale podle ní to je normální a mám vydržet. Prý si děti nikdy neublíží tak, aby se jim něco stalo, nebo je to hodně bolelo. Syn se několikrát udeřil do hlavy tak, že měl bouli, kousl se do krve, štípl se, že si strhl kůži. Tak nevím.
Když to udělá, tak se jde okamžitě mazlit a tulit a čeká, že vyhovím v tom, co chtěl. Nevyhovím, tak agrasivita pokračuje. Někdy se otočí směrem ke mně, jindy mlátí dál sebe.
Je mi jasné, že časem to nejspíš přejde, ale jak přežít do té doby. Děsím se chvlíle, kdy skončíme s rozraženou hlavou někde na pohotovosti, jak to budu vysvětlovat.
Nemáte některá zkušenost nebo nápad?
Všem děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3409
31.5.13 14:43

Na mě tohle jednou kluk zkusil a pomohlo mu zabavit nej hračku, vracela sem s tím že pokud tohle ještě jednou udělá tak mu ji zabavím znovu a nevrátím :nevim: už to nikdy neudělal :think: mohla to být jen náhoda, ale on hodně „slyší“ na takové tresty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.13 14:46

@cizova kolik mu bylo? Obávám se, že je na to ještě malý. Navíc mu hračky sbírám, když je hází v afektu na zem a je mu to colkem jedno. Teď měl tři dyn zabavené Duplo a bylo mu to dost fuk.
Jedinou opravdu oblébenou hračku má medvěda na spaní a toho mu neseberu, protože bychom se nevyspali.

• Citovat
  • Nahlásit
3409
31.5.13 14:49

Byly mu necelé dva roky. nemyslím zabavit na dny ale třeba jen na hodinu, pokud bys mu zabavila toho medvěda já osobně bych mu ho dala až když by šel spát a ptal se po něm…s tím že příště když bude takový nevrátím mu ho a bude spinkat sám protože se ho medvídek bojí když je takový „škaredý“…samozřejmě bych mu ho zabavovala s pořádným okmentováním kolem aby si uvědomil že mu bereš zrovna ho(u nás je přes den absolutní nezájem o spinkáčky…zato když jde spát :roll: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.13 14:52

@cizova on si na něj taky třeba celý den nevzpomene.
Ale krátkodobé a ani dlouhodobé nemá efekt. Zkouším to, když s hračkama hází a náležitě komentuju a je mu to jedno.
Ptát se nebude, nemluví, jen bude řvát.

• Citovat
  • Nahlásit
3409
31.5.13 15:01

Tak potom nevím co by mohlo zabrat, kluk je dost hodně výbušný ale díky bohu nikdy nebyl agresivní…jediné co na něj zabírá v jeho afektech tak je zabavení hračky(nebo tv)…to v případě lehkého výbuchu, když je už hysterický musí dostat na zadek jinak nic nepomáhá a jednou se mi stalo že byl tak v afektu hysterie a vzteku a tak šíleně ječel že mě absolutně nevnímal byl prostě mimo…nakonec pomohlo když se pořádně třískla dveřma a zařvala na něj hooodně nahlas „hej“ lekl zpozorně že po něm něco chci a byl v pohodě, do té doby modral jak se pořádně v breku nenadechoval…šlo o to že chtěl ponožky na spaní a já mu řekla že ne že je horko(30stupnů :zed: asi těžký problém :lol: ) ale v tu chvíli sem byla hrůzou bez sebe protože co vyluzoval za zvuky a jak modral 8o po chvíli snažení se na něj mluvit, zatřepat s ním mě už nic nenapadlo…až po chvíli kdy sem i já začínala brečet mě napadlo ho vyděsit…díky bohu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24455
31.5.13 15:09

Náš malej taky statečně začíná mít vztekací chvilky. Nějaké zabavení hračky, o tom nemůže být řeč, vůbec nemá přehled, takže by si ani nevšiml…
zatím mi vychází nejlépe nezájem, prostě ho posadím doprostřed místnosti (když se vztekne např. na gauči, tak aby z něj neslítnul) a odejdu třeba do kuchyně se slovy „až se uklidníš, tak přijď“…
ale i tak je podle mě ta věta spíš pro mě, on jí ještě nerozumí.
Každopádně to zabírá, do minuty je klid a přijde za mnou s úsměvem a „mamii?“ a vše je zapomněno :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3409
31.5.13 15:18

@Mar__tanka1983 já takhle zavírám do pokojíku když není publikum není divadlo…ale když je problém se sebeubližováním :nevim: to bych neměla odvahu ho nechat bez dozoru
zakl. teď mě tak napadlo když začne takhle vyvádět co takhle ho hodně pevně obejmout aby si nemohl ubližovat…držet ho dokud se jakž takž neuklidní a pustit…pokud by začal nanovo tak furt dokola…myslíš že by to nepochopil o co ti jde? když mu to bude aspoň trošku nepříjemné tak by to mohl pochopit a přestat :nevim: ale nevím je to jen nápad 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24455
31.5.13 15:22

@cizova
sebeubližování je taky můj strašák, náš malej zatím jen položí hlavu na zem a vzteká se „hlasově“…
ale třeba pevné objetí jsem zkusila a teda bylo to ještě stokrát horší (pak právě už mlátil hlavou do mojí a pod.), takže u nás to moc nezabralo - snad u zakladatelky bude úspěšnější.

Příspěvek upraven 31.05.13 v 15:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
31.5.13 15:22

Jo malá má taky tyhle záseky že nedýchá.. Ono je to u batolat docela běžné. Buď to nebo rovnou zvrací :roll:
Jinak dřív jsem jí odnesla do pokoje, zavřela ona přestala a v klidu si tam hrála - takže efekt nula :mrgreen: Teď má takový období, že by na mě pořád visela a odnesení do pokoje nefunguje, okamžitě škrábe dveře a hrozně zoufale pláče, na to já teda nemám 8o No snažím se těm stresovým situacím předcházet, ale někdy je prostě „dojme“ úplná kravina, to je fakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24455
31.5.13 15:27

@gabriela82 jo, předcházení je nejlepší :palec: nebo v rámci možností ho nechat, ať si dělá co chce (třeba ponožky od cizova by mě asi nechaly chladnou a klidně bych mu je dala :mrgreen: ), já sem v tomhle dost flegmouš.

ale né vždy to jde, mě naposledy malej udělal scénu jak prase, když jsem ho nechtěla pustit pod točící se kolotoč na pískovišti :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2948
31.5.13 15:59

Ja si myslim, ze nic nepomuze. Spis si to uvedomi, az si neco udela, coz uz bude pozde.
Na moji malou zabiraji vety, ze kdyz neprestane nepujdeme ven nebo nikam nepojedeme atd.
Ale jinak ji nechavam se vztekat, urcite nezaviram do pokoje, nejsou ji jeste dva a z toho mam jeste strach, ale necham ji stat at si rve a nekoukam na ni. Jak tu pisete bez obecenstva zadne divadlo!
Ale zakladatelko nevim. Treba ho to opravdu prejde.
A beha za tebou pak, ze ho to boli?? Kdyz se bouchne nebo kousne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743
31.5.13 16:34

Jednou jsem zavřela syna do pokoje (jen hodně zlobil) a zavřené dveře nemiluje dodnes - je mu 10.
Ale je fakt, že i já byla vychovávaná v tom, že když se doma zavřely dveře, tak to znamealo že tam nemáme chodit (třeba tam návštěva kouřila) a mám to s tímto pocitem spojené dodnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
zkolarik
31.5.13 16:51

Ahoj, máme to teď stejné. Synovi je ani ne 13 měsíců a začal se neskutečně vztekat. Vynucuje si. Když mu něco zakážu, zkusí to ještě jednou a když na tom zákazu trvám začne se vztekat - někdy se záměrně uhodí hlavou o zem anebo jen tak s sebou plácá po zemi. Po chvilce se přijde přitulit a myslí si, že mu to dovolím. Vše se ale opakuje :zed: Myslím že důležité je nepovolit. Sebeubližování nakonec přejde až zjistí, že tím nic nevynutí - alespoň u první to tak bylo. Jen vždycky při tom amoku podkládám rukou hlavičku a hlídám aby si nic neudělal. Myslím že ani nic jiného dělat nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
31600
31.5.13 16:59

Pokud by si dítě pravidelně ubližovalo, strčila bych ho asi do postýlky, ať si omlátí hlavu maximálně o šprušle. Druhorozený je parádní vztekloun a někdy ho do té postele naženu zkrátka proto, abych ho nemusela zabít :twisted:

Co se vzteku týká, občas pomáhá, že se směju. Zkrátka už mi to s ním přijde tak beznadějný, až je to směšný, tak se holt směju, on se zarazí a za chvilku se řehtá taky, ještě to podpořím tím, že ho nějak pošimrám, udělám nějakou blbinu.
Ale nefunguje to vždycky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat