Batole si všechno vynucuje řevem

53
18.7.15 18:13

Batole si všechno vynucuje řevem

Ahoj, náš 20 měsíční syn si často vše vynucuje řevem. Někdy mě příjde že dělám jen co chce on, nehrozí aby jsme si chvíli sedli, když on zrovna nechce - Vynucuje si neustále chození ven, jsme venku takřka pořád, ale já už bych si ráda také odpočla doma. Nedovedu si představit mít ještě s ním jiné menší dítě :(. Jak to vysvětlit tak malému dítěti, že nemůže být vždy po jeho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5827
18.7.15 18:23

@Luluu2 A to ho jako posloucháš? Jako, že si dupne jde se ven a ono se jde? :lol: Tak to jsem zvědavá, co z takového dítka bude ve 3,4,5 letech. :think: A v 15 tě rovnou zmlátí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
18.7.15 18:25

Jak dlouho řve? Náš to taky zkouší, tak prostě 10 minut řve, mlátí hlavou do všeho, pak ho to přejde. Záleží, jak dlouho to vydrží on a ty. Někdy mi taky řve, že nechce spát třeba hodinu, ostatní mi říkají, ať ho nechám řvát - no hodinu ho řvát nenechám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.15 18:26

Jednoducho to nedělat. Já som rodič-já rozhodujem. Chce například sušenku před obedom-vysvetlím mu, že ju dostane po obede-tak následuje řev ale mňa to necháva chladnou, proste sa môže postaviť aj na hlavu, ale neustúpim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
18.7.15 18:32

No právě mu asi hodně ustupujeme :(, takže dlouho neřve. Ale, nemůžu mu ve všem ustoupit. To bych byla otrok. Je to náš brouček, ale vychovat se musí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.15 18:35

Zřejmě to vysvětlit nejde (má zkušenost), když se mi to nehodí, tak se prostě ven nejde a hotovo. Říct mu proč a zůstat doma, nabídnout jinou zábavu, pokud řev, holt ho nechat. Je to na hlavu, pořád poslouchat ječení, já už to mám v druhém vydání. U nás se starší rapidně zlepšil ve 3 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7992
18.7.15 18:42

Děti jinak neumí dát najevo své požadavky, obzvlášť když ještě neumí mluvit, takže to chce obrnit se trpělivostí. Kdybys těch dětí měla víc, tak by ti nic jiného ani nezbylo. Hlavně ho ale nesmíte ignorovat, když pláče, vysvětlete mu, proč nejdeš udělat to či ono, co si on vynucuje, a samozřejmě nejde ani plošně radit „nech ho vyřvat“, musíš sama odhadnout důležitost toho, co on chce. Když třeba moje děti chtějí, abych si s nimi hrála, a já jsem kantáre, řeknu jim, ať si přinesou hračky ke mně. Děti jsou spokojený, že jsem v jejich blízkosti, já jsem spokojená, že můžu sedět, jak jsem chtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2949
18.7.15 18:49

Musis vydrzet. Az mu budou tri, co budes delat? Takovy sceny uz me taky nechavaji v klidu. Musis vydrzet, jinak si bude vyrvavat vse a bude to jeste horsi. Kdyz mi vyhazela cely botnik. Haha - tak si hazej, pak si to uklidis. Malou miluju, ale hranice jsou hranice. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14232
18.7.15 18:51

Vysvětlit asi moc ne, ale spíš ho nějak přechytračit. U nás, když řve, že něco.. tak rychle vymyslím aktivitu, aby na to zapoměl. Někdo to pomůže někdy ne.. A když řve, tak ho nechám řvát..chvilku pořve a pak si stejně najde něco jiného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20074
18.7.15 18:52

Ujasni si priority a vydrž - nic jiného nepomůže. Když nemůžeš/nechceš udělat to, co dítko vyžaduje, tak mu vysvětli, proč to nejde a navrhni alternativu nebo přežij scénu. Ono se naučí, ale bude to chvíli trvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
18.7.15 19:05
@Luluu2 píše:
Ahoj, náš 20 měsíční syn si často vše vynucuje řevem. Někdy mě příjde že dělám jen co chce on, nehrozí aby jsme si chvíli sedli, když on zrovna nechce - Vynucuje si neustále chození ven, jsme venku takřka pořád, ale já už bych si ráda také odpočla doma. Nedovedu si představit mít ještě s ním jiné menší dítě :(. Jak to vysvětlit tak malému dítěti, že nemůže být vždy po jeho?

Pokud mu pokaždé vyhovíš, tak se nediv, že v tom pokračuje, když mu to vždycky vyjde. Jednoduše zkouší, co simůže dovolit a ty se mu podvolíš..
Musíš to párkrát vydržet, dát třeba i na zadek - samozřejmě jemné „plác“.. jiné řešení není.. S takovou ti za chvíli přeroste přes hlavu. Můj syn má 2 roky a taky měl takové období.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.15 19:08

Já bych vysvětlila ručně stručně a by bylo po vztekání. když tě baví, že si mazánek s tebou může orat, v pubertě tě zmlátí sám, to se ti asi líbit nebude. začni od mala, dospělého nepředěláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.15 19:22

@Luluu2 Oni to zkuší, to je normální. Je třeba stanovit si nějaké minimum, co opravdu nejde, a jinak IMHO není problém vyhovět (koneckonců, kdy jindy v životě bude někdo dělat to, co si dítě usmyslí). Čili pokud chce k večeři něco, co jsi nechtěla vařit, a máš kapacitu na to to udělat, proč ne (pokud přestane ječet a poprosí). Ale pokud prostě nechceš být furt venku, tak si stanov pravidlo „ven jednou denně“ a hotovo. Pokaždý, když bude ječet, to zopakuj, a ať si ječí. Nabídni jinou zábavu, mluv s ním a vysvětluj, proč to nejde (maminka je unavená, má práci atd.), on to časem akceptuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
18.7.15 19:38

Mam ten sam probem, dcerka 16mesicu neustale vyrvava, vzteka se a vse chce at je po jejim, samozdrejme nevyhovim ve vsem, mam hranice, ale je to na paluci, zvlast ted v tech vedrech a s pupkem 29.tyden, nekdy uz cekam, kdy se vyvratim, jsem prakticky na ni sama, no ale jeto muj milacek, snad je to jen kriticke obdobi a brzy to prejde. pevne nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.15 20:10

Aby to nedopadlo jako u jedne zname od moji kamosky. „No me se v obchode libily vic ty druhe kalhoty ale nas milacek mi rekl ze si mam koupit tyhle“ „no nas milacek nechtel jit do skolky a doma s tatou byt nechce, tak se mnou sel do prace“ atd atd. Milacek ma 5 let a ridi celou domacnost :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama