Batole si vyrazilo dva zuby

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
153
23.9.21 00:23

Batole si vyrazilo dva zuby

Ahoj maminky, jsem úplně na šlupky. Synovi je 1,5 a dnes si při pádu vyrazil dva zuby- dvojku a trojku nahoře. Byl ošetřen na zubním, ze bohužel se nedají zachránit. Jsem úplně nešťastná, má velkou díru po dvou zubech a bude ji mít dalších 5 let než narostou nové zuby. Stalo se někomu taky něco podobného? Podpořte mě prosím :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
589
23.9.21 00:45

Ano, dcera přišla ve třech letech o horní 4 zuby obě jedničky i dvojky…měla jsem z toho hrozny stres, ale naštěstí to zvládá úplně v pohodě. Někdo říkal že musí mít. protezku někdo zase že ne..nakonec jsme dali na svého zubaře protézou nemá. Teď je ji 5 let, ji v pohodě úplně vše, trochu si šlape na jazyk ale začněme chodit na logopedii a uvidíme…u vás je problém s tou 3. Všude mi říkali že 3 a 5 jsou důležité zuby, na ostatní se u mléčných vůbec nehraje… každopádně není to žádná tragédie a stejně už to nevrátíte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9136
23.9.21 00:50

Malá blbě spadla a má odlomený kus předního zubů.. to se stalo před 2 lety letos v létě spadla znova blbě a má odlomený kousíček i na druhém předním zubů.. má to teď simetricke

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
23.9.21 01:32

@Mandragora13 bud v klidu, museli jsme dceri nechat vytrhnout obe horni jednicky a dvojky a je v pohode. Ted ji jsou 3 roky, trochu sisla, ale.to v tomhle veku asi vsechny deti, jinak ji to v nicem nevadi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1416
23.9.21 04:46

Syn si taky na roce a půl vyrazil horní jedničku. Druhá při tom odumřela, ale nechali mu ji tam. Teď jsou mu 4 a budu ji muset nechat vytrhnout, protože se začíná drolit. Je mi to líto, ale jsou horší věci, než vyražené zuby :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3787
23.9.21 06:08

@Mandragora13 to má spoustu dětí :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1474
23.9.21 06:10

Taky taky.. kolem dvou let si nalomil jedničku, musela ven, ostatní zuby kolem se pak začaly kazit. Teď má sedm a jednička roste nová

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8056
23.9.21 06:50

Nechala bych dítěti zhotovit protézu kvůli řeči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2801
23.9.21 07:09

Dcera si taky v roce a půl vyrazila dva zuby, jedničku a dvojku nahoře. No taky jsem z toho byla dlouho na nervy, lítost u fotek, kde ty zuby ještě měla atp. Ale co už, jsou na světě horší věci. Doufám jen, že stále zuby narostou v pohodě a zdravé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26454
23.9.21 07:10

Jo syn si ve 2 letech vyrazil horní jedničku, je mu 6 a půl a díru tam má pořád :roll: naštěstí to vadí jen mě esteticky, jemu je to úplně jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
23.9.21 07:26

Děkuji všem za odpovědi. U nás je blbě, že to je i trojka, to je nějak prý důležité. Takže bude mít škaredé křivé zuby. Mrzi mé to, protože je měl krásné rovné. Já je mám škaredé, nosila jsem fixní rovnátka a po sundání se mi zuby vrátili zpet :-( Takže vím, jaké to je…být krivozuba. Děkuji všem za podporu. Vím, že jsou horší úrazy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8056
23.9.21 07:33
@Mandragora13 píše:
Děkuji všem za odpovědi. U nás je blbě, že to je i trojka, to je nějak prý důležité. Takže bude mít škaredé křivé zuby. Mrzi mé to, protože je měl krásné rovné. Já je mám škaredé, nosila jsem fixní rovnátka a po sundání se mi zuby vrátili zpet :-( Takže vím, jaké to je…být krivozuba. Děkuji všem za podporu. Vím, že jsou horší úrazy.

Právě proto se dává ta protezka. Jenže většina rodičů na to se. e. pak ty děti špatně mluví, a křiví se jim zuby. Jakmile se začnou křivit první, tak druhé nebudou o nic lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4499
23.9.21 08:33

Sama jsem si vyrazila tři zuby ve dvou letech o nocnik. Obe horní jednicky a dvojku k tomu. Troufám si říct, ze jediná moje vzpomínka na toto období je, ze jsem se nechtěla smát s otevřenou pusou a na každé fotce mám takový ten úsměv jako tydýt :lol: vadu řeči nemám žádnou a zuby mi narostly nove…

Takže dávám historku přímo dítěte, kterému se to stalo :lol: je mi 33 a traumata z toho nemám :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2801
23.9.21 08:35

No mně zubarka řekla, že pro postavení stálých zubů je důležitá trojka a pětka. Dcera si vyrazila 1 a 2, takže mít mezerník nemusí a je je prý i z hlediska mluvení lepší, než kdyby si vyrazila obě jednicky, u vás bych ale o mezerniku uvažovala. Ovsem ani ten to nemusí zachránit. Syn měl všechny mléčné zuby tak, jak měly být, dokonce i pěkně rovne. A stálé mu teď rostou příšerně, nevejde se mu to do pusy, rovnátka mít 100% bude. Má má mléčné dvojky úplně za stalyma jednickama, za chvíli dvojky vypadnou a vedle jedniček budou rovnou mléčné trojky, fakt nevím, kam mu ty dvojky narostou… No už teď se toho děsím, bratranec měl stejný problém, malá pusa na všechny ty velké zuby…a s rovnátka bojovla někdy od 8 let až teď do dospělosti, sundal je až nedávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
23.9.21 08:35

@mackA159 víte něco o těch protezkach? Nic takového mi doktorka neřekla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu