Batole už má zubní kaz

57
18.2.21 23:08

Batole už má zubní kaz

Ahoj maminky, chci se zeptat, jestli taky někdo řešil zubní kaz dítěte už v batolecím věku. Jak se k tomu postavil váš zubař a taky mě zajímá, když se kaz objevil, jak rychle se zvětšoval a zda něco pomohlo ho alespoň zpomalit. Všimla jsem si, že se synovi (teď má 21m) dělá mezi horníma jedničkama. A to jsem mu poctivě čistila zoubky už od prořezání těch prvních kolem 6m. Sladké nápoje a sladkosti dostane opravdu výjimečně (babička, návštěva :roll: :D ). Ale stále ho kojím, hlavně v noci, nevím, zda to je příčina, názory jsem našla různé. Dříve jsem čistila pastou bez fluoru, teď už dětským elmexem a mezizubní nití. Byli jsme před pár dny na první prohlídce u zubaře, syn teda strašně řval. Zubař nebyl ochotný to nějak v brzké době řešit, říkal, že to u malých děti opravuje až kolem 5-6let, když spolupracují. To sice chápu, ale bojím se, že do té doby bude mít ty zoubky úplně zkažené a je mi z toho nanic, protože jsem tomu čištění vždy věnovala tolik péče :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
106
18.2.21 23:17

Jiný zubař. Opravují se i mléčné zuby! Vždy a bezpodmínečně. Jinak se ten kaz přenese přes kořen i na zub stálý. Takže nový zubař co nejdřív než budou škody velké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7472
18.2.21 23:27

Taky se synovi takhle udělal kaz mezi jedničkama. Na doporučení zubařky jsem koupila Elmex gel a jednou týdně ošetřuji. Zatím se (nyní po dvou letech) kaz nezvětšuje nebo ne nějak znatelně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 23:41

Prestan kojit v noci, temer jiste to ma z toho, navic muze byt zasazeno vic zubu nez jeden. Muj syn mel totez, zubar nejdrive nic nevidel (cemuz moc neverim), najednou ve 2,5 letech nasel udajne 5 kazu, nadal nam do prasat a poslal na soukromou kliniku, kde nam to spocitali na 50 tisic a chteli davat synovi celkovou narkozu, navic i na tyto zakroky cekas, treba par mesicu, pul roku az rok, nelze tady mluvit o nejake rychlosti :cert:

Byli jsme z toho dost spatni a hledali co dal. Sousedky syn mel kazu dokonce 7 a ta mu to nechala opravovat zaziva stylem, ze ho drzeli 4 chlapi z rodiny :roll: My obesli 2 kliniky - v jedne rekli ze jsou kazy male a bude stacit cistit zubni niti a osetrovat elmex gelem; v druhe dokonce(!) ze nejde o 5 kazu, ale jen 2 (a zbytek je pouze zbarveny, avsak bez kazu), a spravili mu to v analgosedaci na 2 zakroky, 2 a 3 mesice po “nalezu” od zubare.

Ze dne na den jsme prestali davat UM v noci, pridali jsme cisteni po obede a na doporuceni doktorky, kt mu zoubky spravovala, 3× tydne gel:1× elmex a 2× GC tooth mousse. Zatim se drzime, zubar mrci ze se jiste prokazi i ta tmava mista, ale to se uvidi, kdyztak mu to necham opet opravit v sedaci, narkozu bych mu jentak dat nenechala, a uz vubec ne na soukrome klinice.

• Citovat
  • Nahlásit
3014
18.2.21 23:42

Změnit zubaře a v noci buď nekojit, nebo po kojení čistit zuby, někde jsem četla že miminkům stačí aspoň otřít čistou plenou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
18.2.21 23:54
kde jste , prosím, nechali syna ošetřit a o jakou analgosedaci šlo. Děkuji @Anonymní píše:
Prestan kojit v noci, temer jiste to ma z toho, navic muze byt zasazeno vic zubu nez jeden. Muj syn mel totez, zubar nejdrive nic nevidel (cemuz moc neverim), najednou ve 2,5 letech nasel udajne 5 kazu, nadal nam do prasat a poslal na soukromou kliniku, kde nam to spocitali na 50 tisic a chteli davat synovi celkovou narkozu, navic i na tyto zakroky cekas, treba par mesicu, pul roku az rok, nelze tady mluvit o nejake rychlosti :cert:

Byli jsme z toho dost spatni a hledali co dal. Sousedky syn mel kazu dokonce 7 a ta mu to nechala opravovat zaziva stylem, ze ho drzeli 4 chlapi z rodiny :roll: My obesli 2 kliniky - v jedne rekli ze jsou kazy male a bude stacit cistit zubni niti a osetrovat elmex gelem; v druhe dokonce(!) ze nejde o 5 kazu, ale jen 2 (a zbytek je pouze zbarveny, avsak bez kazu), a spravili mu to v analgosedaci na 2 zakroky, 2 a 3 mesice po “nalezu” od zubare.

Ze dne na den jsme prestali davat UM v noci, pridali jsme cisteni po obede a na doporuceni doktorky, kt mu zoubky spravovala, 3× tydne gel:1× elmex a 2× GC tooth mousse. Zatim se drzime, zubar mrci ze se jiste prokazi i ta tmava mista, ale to se uvidi, kdyztak mu to necham opet opravit v sedaci, narkozu bych mu jentak dat nenechala, a uz vubec ne na soukrome klinice.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 00:58

@Alibella V první řadě se uklidni, svět se nehroutí :hug: V druhý řadě zkus najít zubaře, který dělá děti a obrň se tím, že to je nutný opravit kvůli dalším zubům. Dcera měla první kaz v roce a půl. Málem mě šlehlo, protože jsme s ní prožívali každý rostoucí zub a od prvního zubu jsme čistili. Doktorka mi nejdřív vyčetla noční kojení, takže jsme byla ještě víc ve stresu, že za to můžu já (taky jsme si načetla, že technika sání prsu a lahve je úplně jiná). Naštěstí byl malinkej a žádný vrtání se nekonalo, seděla mi na klíně a doktorka to nějakým způsobem vyšťourala, trochu začistila a dala bílou plombu (bez sedace, povídala jí, co právě dělá). Čistila jsem tedy ještě důkladněji než předtím (zuby dětí jsou přeci vizitka nás rodičů), za půl roku měla kazy 4, takže zase opravit. Zvládla udělat dva zuby najednou a při další návštěvě za 14 dní, kdy měla opravit zbytek našla třeba další dva na jiných zubech. Každou další návštěvu jsem hlásila, kde se mi co nelíbí. Pastičky, kartáčky, gelíčky, všechno bylo a je k prdu. Jediný z čeho mám asi lepší pocit, že jsem koupila sonický kartáček. Doktorka nakonec uznala, že se jí dělají kazy na tak neobvyklých místech, že tam bude muset hrát roli určitá genetická dispozice…kdo ví. Horní jedničky má taky opravovaný, ale jelikož jí začínají zuby padat, tak už to nějak ustojíme, protože tyhle plomby prostě vydrží jen chvíli a vypadávají. Prostě to chce dobrýho doktora, aby dítě pak nemělo trauma a nebálo se ještě víc.

• Citovat
  • Nahlásit
1703
19.2.21 06:28

Samotné noční kojení bych nevinila, kdybyste bývali opravdu luxusně čistili včetně mezizubní nitě, tak se ten zub nezkazí. Čistý zub s kazem jsem opravdu ještě neviděla. Nicméně pokud už tam je demineralizace, tak bych v noci nekojila, maximálně dávala vodu, čistila bych jako o život 3× denně a používala lokálně tooth mousse. Vrtat v tomhle věku nemá cenu, teď je důležité progresi toho kazu zastavit a nedat vzniknout dalším kazum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
19.2.21 06:58

Po kojení buď zuby vyčistit nebo alespoň dát napít vody, aby se ústa vypláchla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
958
19.2.21 07:02
@Alibella píše:
Ahoj maminky, chci se zeptat, jestli taky někdo řešil zubní kaz dítěte už v batolecím věku. Jak se k tomu postavil váš zubař a taky mě zajímá, když se kaz objevil, jak rychle se zvětšoval a zda něco pomohlo ho alespoň zpomalit. Všimla jsem si, že se synovi (teď má 21m) dělá mezi horníma jedničkama. A to jsem mu poctivě čistila zoubky už od prořezání těch prvních kolem 6m. Sladké nápoje a sladkosti dostane opravdu výjimečně (babička, návštěva :roll: :D ). Ale stále ho kojím, hlavně v noci, nevím, zda to je příčina, názory jsem našla různé. Dříve jsem čistila pastou bez fluoru, teď už dětským elmexem a mezizubní nití. Byli jsme před pár dny na první prohlídce u zubaře, syn teda strašně řval. Zubař nebyl ochotný to nějak v brzké době řešit, říkal, že to u malých děti opravuje až kolem 5-6let, když spolupracují. To sice chápu, ale bojím se, že do té doby bude mít ty zoubky úplně zkažené a je mi z toho nanic, protože jsem tomu čištění vždy věnovala tolik péče :,(

Ano, řešila jsem to. Vykašli se na svého zubaře, na pojišťovnu ti nic opravovat nebude, nechá to zkazit a pak vytrhne. Čekat na analgosedaci na pojišťovnu je také na prd, dělá se to v Motole a čekací lhůta je skoro půl roku. Do té doby bude zoubek na vytržení. V soukromé klinice ti zub opraví. Dítěti tam objednej analgosedaci. My čekali pár týdnů. Čeká se měsíc až dva. Doba, než se zub nenávratně zkazí, je u dětí velmi krátká, asi 3 měsíce. Ale stojí to peníze. Dítěti bych ale zuby zkazit nenechala jen proto, že bych to zaplatit nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 07:04

V nemocnici v Motole, přes zdejší šílené reference byli úžasní, paní doktorka Srnkova. Ještě byl ve hře Karlak, ale tam byli po telefonu nepříjemní a ze prý preferuji narkozu, na tu se ale čeká minimálně půl roku, spis rok.

Sedace byla formou jahodoveho sirupu, účinnou látku nevím. Ještě bylo ve hře DentMedico, tam to snad také umí, ale rychleji nám vyšel Motol. Zubař nás chtěl poslat do Radna někde u Vaclavaku, tam byli superneprijemni a po telefonu mi řekli cenu 50 tisíc a čekací dobu asi 3 měsíce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 07:06

@Kipa22 To není pravda, my v Motole čekali měsíc. V květnu nás zubař našel kazy, v červnu už jsme byli v Motole, v červenci a srpnu měli provedenou sedaci, zatímco všude jinde nabízeli termíny od listopadu dále.

• Citovat
  • Nahlásit
1391
19.2.21 07:07

Přestat v noci kojit a změnit zubaře. Synovi zubarka vrtala první kus někdy ve 3 letech, ve 4 mu poprvé zub trhala, teď má 6 a má 1 plombu a dva zuby vytržené. Kazí se mu dost, cítíme, jak můžeme, v noci fakt nic nepije, sladké nápoje vůbec, sladkosti občas ano, ale s mírou. Ja sama mám slabou sklovinu a u zubaře jsem jako doma, tak prý to on má po mně. Ale je fakt nesmysl zuby neopravovat, každý se můžou rozšířit i na základy stálých zubů, nebo z toho bude zánět a to se řeší fakt hůř než vyvrtanim jednoho malého kazu. Navíc u nespolupracujicich dětí se dá udělat ta sedace nebo nejhůř narkoza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
958
19.2.21 07:13
@Anonymní píše:
@Kipa22 To není pravda, my v Motole čekali měsíc. V květnu nás zubař našel kazy, v červnu už jsme byli v Motole, v červenci a srpnu měli provedenou sedaci, zatímco všude jinde nabízeli termíny od listopadu dále.

Před koronavirovou dobou se opravdu čekalo asi 5 měsíců. Asi se lidi bojí a neobjednávají se. V každém případě, ať zakladatelka spěchá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
916
19.2.21 08:09

Mladšího syna vrtala zubařka ve dvou letech. Už je to teda nějaký pátek, ale byla to normální dětská, ke které jsme chodili. Jeden týden diagnostikovala kaz na stoličce, za týden, že se bude vrtat. Celý týden jsme si pak hráli doma na zubaře :-D Dopadlo to dobře, paní doktorka při vrtání klukovi zpívala, ten pomalu nevěděl, co se děje :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat