Batole venku - nesnáším to

Anonymní
27.6.20 18:39

Batole venku - nesnáším to

Potrebuju si ulevit, i když vím, že to, co tu popíšu je normální. Dítě mi začalo chodit, takže jsme začali chodit ven. Ale já to uprimne nesnáším. Bydlíme ve dvojdomku a máme s příbuznými společnou krásnou takovou menší zahrádku se záhony. Protože nám tam dost řádí slimaci, tak všude na záhony často sypeme granule, abychom se jich zbavili. No a jak teď chodím s dítětem ven, tak to ne že bysi litalo po zahrádce nebo si se mnou hrálo na dece nebo trave, ale pořád mi leze do těch hnojenych záhonů, hrabe tam v ty hnusny zemine a samozřejmě ji rve do pusy, rve kytky, sahá na trny atd. Ani sekundu ho nemůžu nechat samotný. Se vždycky tak těším ven, jak si to tam užijeme, ale mám z toho akorát velký H… Buď si nahází hlínu do očí, nebo si něco pichne do ruky, nohy, něco narve do pusy a nemůžu to vyndat nebo se ho snažím od zahonu dát pryč, jenže to dostane zase hysterak… Dneska mi hodilo ten bordel ze zahonu normálně do obličeje… S myslela že už dostane na prdel! No mě to tak vytočilo! Má to někdo stejně? Si říkám, že budeme prostě jen doma, ale to samozřejmě nejde. Závidím všem matkam co si to venku s dětmi užívají!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4270
27.6.20 18:45

Plot kolem záhonů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6375
27.6.20 18:47

Pořídit pískoviště, bazének, houpačku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3780
27.6.20 18:49

Co třeba nechat na chvíli hubení slimáků u ledu? Podle mě je lepší ochutnat slimáka, než jed na něj. Plus teda neřešit všechno, co to dítě dělá. To by ses z toho taky mohla pos… pokud ho to neohrožuje na životě, tak s rezervou. Nebo jedině fakt zůstat doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21124
27.6.20 18:54

Tak dite objevuje. To je mi prekvapeni, ze jen nesedi a nekouka. :nevim:
Tak jeden rok nehnojte a ozelte orvany kytky, poridte mu piskoviste, klouzacku, houpacku, bazenek. A ber ho na prochazky, na hriste.
Se divim, ze na te zahradce nejste uz od jara, kdy dite lezlo. To chodis s ditetem ven az od doby, co chodi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
27.6.20 18:54

Tak choďte do lesa nebo do parku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9871
27.6.20 19:02

První, co jsme my i oboje prarodiče na zahradu pořídili, bylo pískoviště a míč, abychom nabídli dítěti nějakou zábavu. Kolem záhonů jsme dali jednoduché plůtky. Dítě jsme důsledně učili, že za ty plůtky „nenene“, úplně stejně jako s elektrickými zásuvkami a kabely (nedřív odnášet, pak odnášet s důrazným zákazem, pak zkoušet, jestli už funguje jen ten důrazný zákaz, a když nefungoval, dostalo dítě přes ruku - někdo by řekl, že jsem zbytečně fyzicky trestala, ale obě děti dostaly přes tu ruku max. 5× a na kabely ani do záhonů potom nelezly).
Ale tohle bylo předtím, než chodily, už jako lezoucí batolata mohly děti na deku s hračkami, na trávu, ale do záhonů ne. Když začaly chodit, už to automaticky respektovaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
27.6.20 19:02

Pokud neni mozne jit jinam, oplotila bych zahonek nebo minihriste. Jako prvni bych poridila hraci stul, kde si bude patlat pisek a vodu. Vedle bazenek. Zajimavejsi zabavu nez zahonek..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45783
27.6.20 19:03

A bude hůř. Kdyby jsi věděla, jak je hyperaktivní moje čtyřletá dcerka. :lol: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4882
27.6.20 19:04

Ano batolata veskrze miluji hrabání se v zahone.. pořiďte pískoviště teď je teplo nafouknuté bazének. Bude si hrát s pískem a nebo přelévat vodu v bazénku. Já osobně bych tedy nic žádným jedem nesypala.

Taky chodíme na procházky klidně kolem bloků jsme teda na vesnici moc tu auta nejezdí.. zkoumá všechno sebere každou pecku na silnici… Holt buduje imunitu no.

Příspěvek upraven 27.06.20 v 19:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
27.6.20 19:05

Tak zalezi na tom, co od ditete ocekavas, asi te nenecha sedet na terase s kafem a nebude vedle tebe sporadane pobihat kolen stolu no…jak se pise vyse, poridila bych nejake veci na zahradu, reseni je tak naka hodne velka ohradka, aby sis mohla treba aspon odskocit…ale spis se mu tam nebude libit a bude chtit objevovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4882
27.6.20 19:09

Jinak malá ochutnala hlínu, kamínky písek seno pampelišku sedmikrásku jitrocel našla mrtvého ptáka olizla šneka snědla sladěnou nahnilou třešeň chytla brouka a dala mi ho vítězoslavně do ruky prej nám nam tak nevím jestli nějakýho snědla a chtěla se rozdělit. Dneska se vyvadela v seně a zjistila že fakt píchá.. jojo chybám se člověk učí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
937
27.6.20 19:21
@ludmilaadamkova píše:
Jinak malá ochutnala hlínu, kamínky písek seno pampelišku sedmikrásku jitrocel našla mrtvého ptáka olizla šneka snědla sladěnou nahnilou třešeň chytla brouka a dala mi ho vítězoslavně do ruky prej nám nam tak nevím jestli nějakýho snědla a chtěla se rozdělit. Dneska se vyvadela v seně a zjistila že fakt píchá.. jojo chybám se člověk učí.
:lol: To mi připomnělo jak jsem kdysi holku, byly jí tak dva, vzala na houby. Seděla v kočárku, já sbírala. Dala jsem jí do ruky malou babku, jakože na hraní a sbírala dál, no když jsem se po ní znovu podívala, tak ji měla skoro snědenou :mrgreen: Žije, už půjde do školy :lol:

Příspěvek upraven 27.06.20 v 21:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
937
27.6.20 19:21

Jinak zakladatelko bych dala plůtky a šmitec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49539
27.6.20 19:25

Jo porid piskopiste a dalsi hraci prvky. Dite si chce hrat a zkoumat. Ja bych to nedramatizovala.
Nebud prehnane uzkostna.
A na slimaky zabira pivo. Dej tam sklenice od okurku, do nich nalij pivo. Nalezou tam, ze je to laka a tim slimak konci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama