Batole vzteky se vším háže - jak reagovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Innocence
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 25.07.19 14:49
Batole vzteky se vším háže - jak reagovat?

Ahoj,
zajímalo by mě, jak mám řešit nejlépe to, když můj syn ( 15 měsíců ) vzteky háže vším, co mu přijde pod ruku, když mu někdo něco zakáže. Provokativne se na dotyčného diva a jde s něčím mrsknout.
Jak na to reagovat? Plácnutí nepomáhá, domluva už teprve ne. Má teď období, kdy se opravdu hodně vzteká, když není po jeho.
Jde to nějak odnaučit? :roll: :nevim:

Reakce:
Reflex
Závislačka 4191 příspěvků 25.07.19 14:51

Z mé zkušenosti nejde. Dej pryč věci, se kterými nechceš, aby házelo. A to je asi tak vše :mrgreen:. Zkoumá, jak to hezky letí a taky se mu líbí tvá reakce. No a talířema vzteky hážou i dospělé ženské a taky nic nepomáhá :lol:

blumen
Hvězda diskuse 53474 příspěvků 25.07.19 14:53

Moje to zacala delat asi ve 2 letech. Chytla jsem tu ruku a rekla, ze se tim nehaze. Pak jsem ty veci zabavovala, hazela teda hrackami, odnasela jsem ji do pokojicku. Casem s tim prestala a ted ve 4,5 vyjimecne, ale to ji pak ta vec zmizi na tyden a dyl, tak si dava bacha.

Kotatko03
Echt Kelišová 8830 příspěvků 25.07.19 15:03

NIC :mrgreen: ne vážně, mě pomohlo absolutně si jí nevšímat, jakmile věděla, že mě to nerozruší, sama s tím přestala…
EDIT.: věděla, že se to dělat nesmí, házela vyloženě na truc.

blumen
Hvězda diskuse 53474 příspěvků 25.07.19 15:21

@Kotatko03 to byta nase zlikvidovala kompletne cely pokojicek…

Aduš8
Kelišová 5329 příspěvků 25.07.19 15:29

U nás taky pomáhá to ignorovat, čím víc nadávám nebo vysvětluji, tím je to horší.

ElucaK
Kecalka 362 příspěvků 25.07.19 15:41

Ignoruji a když se uklidní, tak to jdeme společně uklidit. Je to lepší, než kdyby někoho plácla. :nevim: doufám, že s věkem to snad přejde..

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1284 příspěvků 25.07.19 15:50

@Innocence
17 měsíců, stejný problém. Nezahazuje jen hračky ale co mu přijde pod ruku. Když mu to zabavim s duraznym Ne a vysvětlováním (kterými asi stejně prd rozumí), že se s věcmi takhle nehazi, že se rozbíjou, najde si něco jiného a když mu zabavim všechno, jde s revem dupat do kouta a pak se většinou usedave rozbreci… V ty chvíli už je to dobrý, potulim a je klid…

Doufám, že to časem pochopí. Jinak to dělá schválně, takže tlumím reakci, aby nemel pocit že si vypnutí pozornost… Snad to přejde no :mrgreen:

Baruunečka
Kecalka 176 příspěvků 25.07.19 15:50

@Innocence
U nás taky pomáhá jenom ignorovat :)..Malé je 21 měsíců. Vzteká se hodně…Moc dobře ví, co se smí a co ne. Já šikovná. Ale když jí to chytne, kouká na me a dělá to uplne naschvál. Jediný co funguje je ignorance. Když vidí, ze mi je to fuk, nebaví ji to. A pak v klidu ji připomenu, že se to nesmí dělat :)..Čím víc ji rikam při vztekani, že se to nesmí dělat apod, tím dostává vztekani na vetsi intenzitě :mrgreen: takže si ji nevsimam, nebo odvádím pozornost a nebo ji rikam papa a dělám, že odcházím. :)

pet p
Kecalka 452 příspěvků 25.07.19 18:44

Popíšu jeho pocity (ty máš vztek, že? protože…) a dodám, že ale nebudeme házet s věcmi, protože by se mohly zničit. Nezvedám hlas, jsem trpělivá, neplácám, nenadávám. Věci, se kterými opravdu nesmí házet, dávám z dosahu.
Je to prostě období, ve kterém se učí zpracovávat své emoce. Na tobě je mu v tom co nejvíc pomoct tím, že mu ukážeš, že pro to máš pochopení a máš ho ráda, i když hází s věcmi. On teď třeba i ví, že se něco může rozbít, ale v té chvíli si nedokáže pomoct, prostě s tím „musí“ mrksnout. Je to fakt normální. Pokud ho budeš plácat nebo na něj za to budeš hnusná, možná docílíš toho, že s těmi věcmi nebude házet, ale zároveň ho tím bohužel naučíš pocity potlačovat, nikoli zpracovávat.

inkakřivák
Generální žvanilka 20592 příspěvků 25.07.19 19:14

@Innocence uklidit křehké věci, kterých by ti bylo líto, tvrdé, kterými by mohl něco rozbít a nevšímat si toho. Ignorovat.

divine woman
Extra třída :D 12598 příspěvků 25.07.19 19:19

Né, podávej ať může házet. Časem se unaví a přestane ho to bavit.

Váš příspěvek
Reklama