Batole zapomíná naučené věci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rody86
Povídálka 22 příspěvků 26.11.17 15:12
Batole zapomíná naučené věci

Holky, zapomínají vaše děti již naučené dovednosti? U nás 15 měsíců se něco naučí, teť uměl spoustu zvířátek, a když je na hlídání u rodičů, po dvouch dnech to neumí. Je to normální? Stává se to docela často, že když s ním denně neopakuju dovednosti, zapomene na ně.

Reklama

Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15103 příspěvků 26.11.17 15:20

@Rody86 Po dvou dnech urcite ne. Tyhle jsem take mela pocit, ze podobne stare batole zapomnelo jiz naucenoj vec, ale to jsme ji vytahli treba po mesici.

Helileli
Závislačka 2648 příspěvků 26.11.17 15:50

Z mojí zkušenosti děti zapomínaly to, na co ještě nebyly zralé, ať už motoricky nebo psychicky. Že to s dítětem nadrilujes je jedna věc, ale dokud to nechápe, nemá to pro něj význam. Je to jakoby tebe někdo naučil dlouhou básničku v jazyce, kterému nerozumíš, když ti ji budou každý den opakovat, budeš ji umět odříkat, ale jakmile je od toho odstup, něco určitě zapomeneš.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 2 inzeráty 26.11.17 15:54

@Rody86 Ne, nestalo se mi to ani u jednoho dítěte. Nepočítáím tedy třeba to, že si batole po 3 měsících nevzpomene, že tohle zvíře je mýval či šakal a nazve je medvědem a vlkem. Ale faktem je, že jsem je v 15 měsících (a vůastně nikdy ničemu) cíleně neučila. Když je něco zaujalo, stačilo jim to ukázat jednou, dvakrát a umí to.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.17 16:04

Ano, syn to tak měl ještě kolem 2 let a vlastně to tak má dodnes s mluvením - je mu 3,5 roku. Když byl menší a něco se naučil a denně jsme to neopakovali, tak to za 2-3 dny neuměl. Bylo to třeba s částmi těla. Denně jsme museli zopakovat, kde je nos, oči, ruce…, jak jsme to neudělali, tak další den nevěděl a nestačilo, že bych mu to já řekla při oblékání, musel to ukázat sám.
S mluvením to má dodnes, něco řekne a další den to musíme znovu učit, protože to přes noc zapomene. Trvá to pár dní, než si to zažije tak, aby to zvládal říct sám bez nápovědy, ale i tohle se už začíná lepšit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.17 17:20

@Svistice staršího jsem taky nikdy nic neučila a všechno se učil sám a nezapomínal. U mladšího od cca 20 měsíců už cíleně učíme a je to teda občas náročné. Dodnes jsou problémy s tím, že jsou věci, co se „nechce“ naučit a když už se to povede, tak to chvíli nepoužíváme a zapomene to. Třeba kam patří špinavé oblečení, špinavé nádobí a tak podobně. Hlavně něco platí u babičky a něco doma, takže se mu to dohromady plete. Každé dítě je jiné.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Legendární pražský DJ Loutka zemřel ve věku 51 let. Oběsil se!

DJ Loutka, občanským jménem Michal Maudr, je po smrti. Houseový dýdžej,... číst dále >

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama