Batolecí období - jednoznačně nejhorší věk

12171
27.4.17 17:17

Batolecí období - jednoznačně nejhorší věk

Táhne židli k lince…(už jsem ho sundala). Leze na palandu. Splachuje záchod (desetkrát za sebou). Venku - zvoní sousedům u chalupy na zvoneček (ještě že tam nejsou), vymete každou louži, sebere každý „hovno“, jde vždycky přesně tam, kam nepotřebuju, pokud se vůbec jen nemotí v kruhu cca čtyř metrů. Ted tříská nožem (mazacím) do stolu. Je ještě natolik hloupé, že by se mu mohlo něco stát, ale už natolik rychlé a šikovné, že jsem večer doslova vyflusaná a můžu si akorát tak jít lehnout. Nedoukoukám jediný film, který začíná ve 20 hodin. Teď chce jít ven, byla jsem s ním venku ráno, pak odpoledne a už mi zase nese boty. S ničím si nehraje, knížky si ještě prohlížet nechce, zato umí rozsvěcet a zhasínat světlo, vymetat ráno kamna, vyházet věci a já nevím, co ještě. Když byl miminko, tak jsem vyrazila s kočárkem na dlouhou procházku a aspoň si trochu vyčistila mozek, teď si občas připadám, že jsem úplně mimo. Kolikrát odpočítávám čas, kdy už půjde spát a čekám jako na smilování, kdy tohle šílené období skončí a ze vzpouzejícího se, prchajícího a louže vymetajícího šílence vyroste človíček, se kterým si třeba zahraji pexeso, půjdeme na procházku a někam dojdeme, nebo třeba si budeme prohlížet či číst knížku…Snad se dočkám. Dočkala jsem se čtyřikrát, snad i se dočkám i popáté. Dočkám se toho okamžiku, kdy si třeba dojdu v klidu na záchod (sama) a nebo si vypiju teplý čaj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70013
27.4.17 17:18
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22551
27.4.17 17:24

Jo jo, a nejhorší je to podezřelé ticho :D Známe taky. První byla v pohodě, další dvě mi to nahradily :D Nejmladší je právě 20 měsíců a taky to stojí za to. Do toho začala jaksi „blbnout“ skoro 4 letá. Co za poslední týden udělala, snad ani nemůžu napsat :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
27.4.17 17:31

Jo, batolecí období zrušit :lol: Jak jednoduchý je teď život, když starší už chodí do školy, už umí sám vstát, oblíknout se, nasnídat, mladšího strčím do školky a můžu jít odpočívat do práce, kde se můžu bavit s dospělými, uvaří mi tam oběd a ještě za to dostanu zaplaceno.

Ale abych jim nekrivdila, mladší byl cca v tom roce šílený torpédo a pak v 1,5-3r byl zlatej, rozumny, mluvící, nevztekaci… Pak se to zlomilo ve 3 letech a musím říct, že období vzdoru 3+ je mnohem horší než v batolecím věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12171
27.4.17 17:33

Řeknu vám, že jsem úplně vyflusaná. Navíc náš kluk je teda případ. Absolutně ničemu nedá pokoj. Já činnosti, které bych běžně dělala dvacet minut, dělám celé dopoledne a stejně zbytečně. Přirovnala bych to asi k tomu, že on někde založí požár a zatímco já hasím, on už má založené další tři a jede jak motorová myš.
Tuhle jsem 20 minut posílala na poště dopis. Ne, nebyla tam vůbec fronta. Ale on tam furt lítal, tahal všelijaké ty letáky, pak tam nadzvedal nějakou mega polici a ještě stihl sledovat, když někdo vcházel nebo vycházel a už byl vždycky u dveří a já musela za ním. Kdybych nebyla líná tahat kočár z auta, tak jsme to měli rychlejc. On mi připadá, že je furt ne o krok, ale o několik kroků přede mnou. Všechno stihne mít v merku, jak někde něco položím, už je tam a už to má v pařátech. No sotva někdy dejchám. Za vrchol blaha považuji, když můžu chvilku tupě zírat do zdi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
27.4.17 17:34

Jak já tě chápu.
To období, kdy se s dítětem nedalo domluvit, ale už bylo moc mobilní, to bylo peklo.
Navíc jsme se v té době stěhovali od rodičů=konec hlídání(a odpočinku) a děti byly dvě najednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12171
27.4.17 17:35

@Helileli Nestraš mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 17:48

Máme totéž, nejhorší jsou rána, to se mi chce vždcky hystericky propuknout v pláč. Vstáváme každé ráno do stacíku do vedlejšího města…Pere se u přebalování, oblíkání, chce jíst, nechce jíst, chce, nechce…je už oblečenej a má čistou plínku a to je samý ee, ee, ee…na obouvání ho honím po celým bytě,,hysterák každé ráno, jakože pití, pití, pití, přitom právě dopil a další flašku dostane za 20 minut ve stacíku…nechce se nechat připoutat v sedačce…hruza, opravdu se mi chce vždycky každý ráno nervama brečet, ale říkam si, jsi namalovaná, nemůžeš a než dojedeme do stacíku, tak se v aute tak krásně uklidním a další den nanovo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5750
27.4.17 17:48

Hm. Vymenim zdravy batole za desetiletyho tezkyho autistu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 17:50
@Tarjei píše:
:oops:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5750
27.4.17 17:53

@Danulinka16 sorac, jsem protivna. Narocny obdobi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14287
27.4.17 18:05

Kazdy obdobi ma neco, ja sem radsi za dvouletaka nez mimco co me nenechalo vyspat, od kteryho sem se nemohla na krok hnout kuli kojeni atd.. podle tveho popisu mam asi andilka, nebo mam pevny nervy a jen tak neco neresim, bordel udelat umi ale zas si ho umi sam uklidit a jinak kdyz chci klid tak mu staci pucit mobil nebo zapnout pohadku, filmy stiham sledovat v pohode i pres den kdyz mam cas, vecer kouka obcas se mnou :) ja se zas spis obavam casu az pude do skolky,/skoly a nastanou ty hovory s ucitelkama, protoze jestli bude po rodicich tak bude porad neco a o puberte pak nemluve :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5699
27.4.17 18:06
@Tarjei píše:
:hug: :hug: V porovnání s tebou (a podobnými maminkami) si opravdu nemáme na co stěžovat a věz, že si to uvědomujeme. Ale člověk si přesto někdy potřebuje slově ulevit.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5750
27.4.17 18:10

@Aamanda proto jsem pak psala, ze jsem protivna…no jsem no :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5699
27.4.17 18:11
@Tarjei píše:
@Aamanda proto jsem pak psala, ze jsem protivna…no jsem no :mrgreen:

To od tebe vůbec nebyl protivný příspěvek, spíš postesknutí :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama