Bazální metabolismus a (ne)hubnutí

75
6.8.12 09:22

Bazální metabolismus a (ne)hubnutí

Potřebuji poradit ohledně hubnutí. Byla jsem u dietologa a nechala jsem si změřit svůj bazální metabolismus mám 7047 kJ. Doporučení bylo jíst 7600 Kj, což dodržuji. Chodím na procházky v tepovce cca 5× týdně hodinu a doma cvičím a váha ani centimetry nejdou dolů. Také se to některé stalo? Co dělám špatně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3240
6.8.12 09:53

Ahoj, a jak dlouho už to tak dodržuješ? Piješ dost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3832
6.8.12 10:02

To je divné. Možná ybch se o tom zkusila poradit s doktorem nebo nějakým výživovým poradcem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
6.8.12 10:13

Dodržuji to už 2 měsíce, začíná mě to demotivovat. chjo. Piju dost a jídelníček mám taky vyvážený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
6.8.12 10:15

@vveerraa A dodržuješ denní příjem bílkovin? Já když jsem dodržovala jen kalorie a né bílkoviny, taky jsem nehubla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
6.8.12 10:17
@vveerraa píše:
Dodržuji to už 2 měsíce, začíná mě to demotivovat. chjo. Piju dost a jídelníček mám taky vyvážený.

A kdy máš mít další konzultaci? 2 měsíce je už dost, šla bych za tím dietologem znova, že jídelníček nefunguje. Někdy je potřeba udělat jiý, více redukční. A jestli by Ti nepomohl, tak bych kontaktovala spíš nějakého výživového poradce, který Ti sestaví vzorový jídelníček třeba na 14 dní, je to lepší, než si sestavovat jídelníček sama (tedy samozřejmě pokud Ti vzorový jídelníček nedal už ten dietolog).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5437
6.8.12 10:53

Ahoj, možná se pletu, ale četla jsem, že bazální metabolismus je energie, kterou tělo potřebuje ke svému provozu, tudíž, abys hubla, musíš snížit příjem energie o cca 2000 kJ. Nemělo by to ale klesnout pod 5000 kJ za den. :think:

Příspěvek upraven 30.10.12 v 11:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
6.8.12 12:58

@Giigi dodržuji všechno, kalorie i živiny. Už si fakt říkám, že nejsem asi normální. Každý jiný by už dávno hubnul a já nic.

@Maddlen další konzultaci mám za měsíc, tak uvidím, co mi na to řekne

@Clarita BM je hodnota, pod kterou se nikdy nesmí jít. Je to energie potřebná pro dýchání, trávení, funkci orgánů. Je to hodnota, kterou spotřebuji za den když jen ležím, relaxuji a vůbec nic nedělám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
6.8.12 16:35

@vveerraa Já bych být Tebou vydržela a pak, pokud se nic zásadního nestane, mu to řekla. Taky se snažím hubnout a bavila jsem se zrovna o tom s mou osobní trenérkou a ta říkala, že cvíčí s holkou, na kterou takjy nic nefungovalo a byla mz toho frustrovaná a její výživový poradce jí pak dal nějaké extrémně redukční jídelníček k nastartování metabolismu a pak pokračovala už s „normálním“ hubnutím pod dozorem a pak to už šlo. Někdy se taky říká, že pokud člověk dodržuje všechna doporučení a přečsto nehubne, tak je možné, že má někde nějaký jiný zdravotní problém, který se musí nejdříve vyřešit. Co testy na štítnou žlázu, máš je v pořádku? (Tedy já nechci malovat čerta na zeď, ale jen píšu, co mě napadá a co k tématu zrovna vím.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
7.8.12 07:21

@Maddlen já si spíš říkám, jestli to není v hlavě. Zdravotní problém mě nenapadl, zkusím to zkonzultovat s dietologem a uvidím. Díky za rady. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
karsol
13.11.12 10:44

Ahoj, zkus dr. Stankovou na Praze 1. Byla jsem u ní, změrili mi tam bazální matabolismu. Není to číslo odvozené, ale ležela jsem tam a spočítali mi to na základě vydechovaného vzduchu jak se to má správně dělat. A na základě toho mi pak předepsali dietu. Zhubla jsem a váhu si držím

• Citovat
  • Nahlásit
zuzana novotná
15.11.12 07:15

Ahoj, připadá mi divná hodnota bazálního metabolismu-moc vysoká. Byla jsem na školení(poslali mě tam z práce-jsem zdr. sestra)v Centru pro poruchy a metabolismu u paní doktorky Staňkové a v při praxi jsem tam celý den měřila metabolismus na Horiznu a u žen vycházela hodnoty 1200-1600 kcal bazálního metabolismu. Sestřička co tam pracuje, říkala, že to tak obvykle vychází. Bavili jsme se o metodách měření a POZOR!!!JEDINE jak jde skutečně změřit metabolismus je z vydechovaného vzduchu-prostě dýcháte do kanopy kam přivádí kyslík a měří to spotřebu kyslíku a výdej kysličníku. Takže-pokud tvé vyšetření nevypadalo takhle, je to blbost a hodnota je počítaná a ne měřená(viz takové ty váhy a impedance co ti takzvaně změří metabolismus) a tedy vůbec nemusí být pravdivá a to by vysvětlovalo tvůj neúspěch při snažení…

• Citovat
  • Nahlásit
14624
15.11.12 07:19
@Clarita píše:
Ahoj, možná se pletu, ale četla jsem, že bazální metabolismus je energie, kterou tělo potřebuje ke svému provozu, tudíž, abys hubla, musíš snížit příjem energie o cca 2000 kJ. Nemělo by to ale klesnout pod 5000 kJ za den. :think:Příspěvek upraven 30.10.12 v 11:31

Potvrzuji, myslím si to samé :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mellandra
2.2.13 05:16

Snížit spotřebu není zrovna moc vhodné. Pokud už, tak pod dohledem odborníka. Z mé zkušenosti funguje vyzkoušet jiný druh pohybu. Třeba chůzi vyměnit za plavání a cvičení doma se dá určitě taky obměnit. Mám to taky tak, druh pohybu musím měnit asi co půlrok. Tělo si prostě na určitý typ zátěže zvykne, přizpůsobí se a přestane reagovat jak by mělo. Zkus a uvidíš, uškodit to nemůže ;)

• Citovat
  • Nahlásit
samba26
23.2.13 18:52

Ahoj vveerraa a ostatní dámy…nikdo se tu nezmínil, že v těle člověka taky fungují obranné mechanismy, které mohou způsobit, že nejíte skoro nic, a nezhubnete ani deko třeba za 14 dní. Anebo cvičíte jako blázen, snížená a složená strava v perfektnosti nejperfektnější a taky nic…Prostě systém PŘÍJEM=VÝDEJ…takto jednoduše to funguje málokomu. Ano a správně se tu zmiňuje, že bazální metabolismus není to co vám řeknou když slezete z té „chytré váhy“ Tam je to jen vypočtené z vaší váhy. A není to bazální metabolismus, ale jen metabolismus…BAZÁLNÍ METABOLISMUS je klidový metabolismus, takže bez jídla, bez pohybu, jen pochody v těle. Moje mamka má odborně zjišťovaný metabolismus…velmi nízký…a s momentální váhou to nemá vůbec nic společného.
Já měla problém ten, že jakmile jsem chtěla zhubnout a začala cvičit, tak buď jsem nezhubla nic nebo jsem dokonce přibrala 3 kg za týden,2. týden další 3 kg nahoru což i podle odborníka rozhodně nemůžou být svaly…ty nepřibydou rychlostí 3 kil za týden, to by mi prý záviděli všichni kulturisti. Další problém byly léky na alergii které musím užívat denně. Zjistilo se že přibývám po Aeriusu, pak po Cetirizinu(má to i jiné názvy..Zyrtec a tak pod.)Ono je to totiž taky psáno v příbalovém letáku…jako případný vedlejší účinek.
Největší zvláštnost je, že o vánocích(to mám 10 dní volno, tak ani do práce) když jsem fyzicky dělala
skoro prd, kromě domácích prací, a semtam zobla i to cukroví, jsem zhubla…
Všechno mám převrácené, cvičím, málo jím…přiberu
Necvičím, nedělám nic, jím víc a hubnu..jenomže vánoce jsou jen jednou v roce a zbytek roku musím i do práce.
TÁÁÁK, A TEĎ BYCH ŘEKLA BABO RAĎ!!!
Mám vyzkoušeno, že když chci zhubnout, nesmím začít cvičit, musím jen upravit stravu…méně. Cvičit začínám až když dojde k tomu, že večer vážím stejně jako ráno, to u mne znamená…že to začíná jít dolu.
A také nezhubnu při vydatných snídaních, jak se doporučuje. Právě naopak, to přiberu spolehlivě. Při hubnutí mám ráno jen kafe s cukrem a malinká snídanička a celé dopoledne co nejméně jídla…Vezměte si z tohoto co chcete… :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat