Bazální teplota, děložní hrdlo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eraguška
Kelišová 5724 příspěvků 29.07.09 17:09
Bazální teplota, děložní hrdlo

Ahoj všichni, jsem tu úplně nová a moc se tu nevyznám.
S manžou se snažíme o mimi už 8 měsíců, v pondělí jsem byla u gyndaře a dohodli jsme se, že počkáme do konce roku. Mám si měřit BT a vest kalendář, zapisovat ovu a změny hleny atd., můžete mi někdo poradit jak se to všechno dělá a zda je nějakej kalendářík ke stažení? A pak mám ještě jeden dotaz, poslední MC byl od 7.7., od čtvrtka mě jakoby tlačí něco v podbřišku a hlavně píchá. Je to možné z důvodu těhotenství, jo a houpe se mi žaludek, ale v pondělí mi gyndař dělal i UZ spodem a nic neříkal, poznal by to už nebo je to moc brzo, jen řekl, že to mám všechno dost našponované, může to být taky příznak těho?

Najde se někdo, kdo je ochoten mi odpovědět?

Za odpo předem móóóóóc děkuji

Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.09 17:21

ahoj, zkus

http://merenibt.xf.cz/

jinak na poznání těhotenství je podle mne brzy, dr. to většinou pozná na utz min. týden po termínu MS :wink:

eraguška
Kelišová 5724 příspěvků 29.07.09 17:30

Hned jdu na to juknout a díky,. A co test na něj je taky moc brzo co?

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 29.07.09 17:33

eraguš - já bych testovala nejdříve v den MS, ať nejsem zbytečně zklamaná, ale já jsem dlouhodobá snažilka, tak to můžu mít jinak :wink:

jo a píchání a žaludek, to může být cokoliv, jestli se sleduješ :lol:

tak hodně štěstí :wink:

eraguška
Kelišová 5724 příspěvků 29.07.09 17:36

Nesleduju, přišlo to najednou,tak jsem začala pátrat v paměti, jestli jsem to mívala a na nic nevzpoměla. Jinak přeji brzké //, určitě je co nejdřív najdeš.

Pro anonymní: Jinak ten odkaz mi nefunguje.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 29.07.09 17:38

eraguš - to jsem byla já,a mi funguje, jen to déle načítá

ps já teď půjdu do druhého IVF, tak uvidíme :roll: , díky

eraguška
Kelišová 5724 příspěvků 29.07.09 17:39

Tak držím móóóóc palečky, ať ti to vyjde, musím běžet, tak zatím papík, vrátím se večer.

eraguška
Kelišová 5724 příspěvků 29.07.09 21:12

Tak už mi ten odkaz fachčí, momentálně prohlížím a studuji prográmky na křivku. Mockrát děkuju jsou to bezva stránky. :P

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.09 21:20
hledej "symptotermální metoda"

Tahle metoda se nazývá symptotermální, používá se běžně, když chceš vědět, kdy máš neplodné dny - sama jsem ji pět let v manželství používala, dokud jsme se nerozhodli, že už je čas na miminko. Samozřejmě ji lze naopak použít k tomu, abys viděla, kdy jsi plodná, případně jestli nejsou nějaké problémy v cyklu (taky ocení ženy s nepravidelnými cykly - datum menstruace vím vždy dva týdny dopředu, i když mám třeba najednou cyklus o týden kratší nebo o deset dní delší). Všechno o tom najdeš na stránkách sdružení CENAP (www.cenap.cz), v menu si zvol PPR (přirozené plánování rodičovství), je tam hodně informací, vzorové tabulky, můžeš si objednat asi za 60 Kč podrobného průvodce i se záznamovými tabulkami na 40 cyklů, posílají to obratem poštou.

Tashet
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 14.10.09 07:51
bazální teplota

ahoj holky, nevíte některá od kolikátého dne oplodnění se zvyšuje bazální teplota?? Nebo je to různé?

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 14.10.09 10:27

tashet - teplota by se měla zvýšit v podstatě hned po ovulaci a už neklesnout :wink: , tzn. že není nezbytně důvod, aby stoupala po oplodnění,důležité je, aby neklesla(na více než 1 den )

Tashet
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 19.10.09 19:42

Borisko, děkuji za odpověd…měřím si bazální teplotu teprve druhý měsíc, tak to nemám vychytané. Mám to dostat za 4 dny…teplota rostla od 36.5 - 37.1, zatím neklesá, nicméně to ještě může přijít. A podle předmenstruačních bolestí co ted mám, asi mrcha dorazí. Ale díky za info. Monika

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 20.10.09 08:03

tashet mě často klesla až 1. nebo 2. den MS :roll: , takže šance jsem si dělala málem do poslední chvíle, ale časem jsem poznala, že tetka dorazí i bez měření, člověk se naučí znát svě tělo, tak ať ho nepznáš tak důkladně jako já :D

Tashet
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 20.10.09 14:50

to si mě borisko moc nepotěšila :-))) né, já se podle bazální teploty zatím moc neřídím, protože právě že to nemám vychytané…no ale to miminko už by taky mohlo přijít .....

Duli
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.10 19:25

mé známé pomohla symtotermální metoda, naučila se ji v poradně. Tom sledování opravdu pomáhá, už má miminko. Dominika

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Hokejista, který randí s Kovandovou: Prý nezapře podobu se slavným hercem

Vyplatilo se počkat! Česká Miss World Lucie Kovandová (25) byla dlouho věrná... číst dále >

Trápení rychlobruslařky Sáblíkové: Vyřešilo by její trable těhotenství?

Celých třináct let nechyběla Martina Sáblíková (31) na stupních vítězů na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >