Bazální teplota při zpoždění

Anonymní
2.12.19 08:12

Bazální teplota při zpoždění

Dobrý den, chci poprosit o vysvětlení bazální teploty. Nikdy jsem si ji nějak nemerila, jen při prvním těhotenství vím, že byla 36.9 když jsem byla těhotná. Mám menstruaci nepravidelnou a téměř vždy se zpožděním. Momentálne mám 7 dní zpozdeni a 3 den zpoždění se manžel udělal do mě. Teplota je po celou dobu zpoždění 36.3 tak mě jen zajímá, jestli mám očekávat menstruaci. Jestli vůbec dostávám ovulaci, když je teplota tak nízko i přes 7 dní zpoždění? A můžu takto z pokusu otěhotnět? Děkuji za odpověď. Průměrnou délku cyklu mám 35 dní.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

5618
2.12.19 08:33
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci poprosit o vysvětlení bazální teploty. Nikdy jsem si ji nějak nemerila, jen při prvním těhotenství vím, že byla 36.9 když jsem byla těhotná. Mám menstruaci nepravidelnou a téměř vždy se zpožděním. Momentálne mám 7 dní zpozdeni a 3 den zpoždění se manžel udělal do mě. Teplota je po celou dobu zpoždění 36.3 tak mě jen zajímá, jestli mám očekávat menstruaci. Jestli vůbec dostávám ovulaci, když je teplota tak nízko i přes 7 dní zpoždění? A můžu takto z pokusu otěhotnět? Děkuji za odpověď. Průměrnou délku cyklu mám 35 dní.

Ta teplota je příliš nízká na luteální fázi. Buď ovulace ještě nebyla nebo máš anovulační cyklus. Jinak v LF se teplota vždy drží nahoře (kolem těch 37°C) až do MS, pak klesá, neklesne, jen když jsi těhotná a MS samozřejmě nedorazí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48855
2.12.19 08:55

Pokud míváš poovulační kolem 36,9, tak pokud se 36,3 drží dlouhodobě, svědčí spíš o tom, že žádná ovulace nebyla. Jestli je to tak pouze v tomto cyklu náhodně, nebo neovuluješ vůbec, se nedá říct. Otěhotnět můžeš, pokud dojde k ovulaci, bez ní to nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 08:58

@ugluk já se bohužel bojím, že tohle není poprvé. Vždy když mám zpoždění tak měřím a teplota je téměř vždy taková. Dá se s tím něco dělat prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
5618
2.12.19 09:13
@Anonymní píše:
@ugluk já se bohužel bojím, že tohle není poprvé. Vždy když mám zpoždění tak měřím a teplota je téměř vždy taková. Dá se s tím něco dělat prosím?

Tak nejdříve měř celý cyklus, ať víš, jak se tvé tělo chová. Z měření několika dnů během cyklu nic nezjistíš. To je k ničemu. A pokud tam nebude jasná ovulace a luteální fáze, jdi ke gynekologovi. I anovulační cykly se dají řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48855
2.12.19 09:50

Tak tak. měř třeba dva cykly a pokud se to bude plácat pořád dole, zajdi k dr. Odsleduje to ultrazvukem a pokud opravdu budeš mít anovulační cykly, dá se to většinou docela snadno léčit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 12:07

@ugluk to se léčí asi hormonálne, že? Já hormony nemůžu, měla jsem trombozu :(

• Nahlásit
  • Citovat
48855
2.12.19 14:13

Tohle fakt nech na doktorech, měli by k tomu přistupovat s ohledem na anamnézu, popř. to konzultovat s hematologem. „Hormony“ jsou velmi široký pojem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.12.19 07:37

@ugluk měřím bazální teplotu sice krátce ale dá se z toho něco poznat? Menstruace teď meska 14 dní. Může ještě přijít ovulace? Dnes byla první teplota 36,6 ale hned poté další 2 36,5, tak jsem napsala 36,5

• Nahlásit
  • Citovat
48855
8.12.19 11:05

No, z těch pár teplot nic nepoznáš, když jich je tak málo a až na jednu se všechny motají 36,3-36,5. Takže možná už ovulace byla, možná teprve bude, možná nebyla a nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama