Bazální teplota vs. ovulační testy

2722
14.11.18 05:50

Bazální teplota vs. ovulační testy

Holky, předpokládám, že spousta z vás k tomuto tématu bude mít co říct.
Jde mi o měření bazální teploty, resp. provedení ovulačního testu během cyklu.
Kdo z vás dělá oboje, shoduje se vám to? Tedy, když dojde k navýšení teploty (ovulaci), máte vždy i pozitivní ovulační test?
Vím, že při měření teploty může dojít k pochybení (málo spánku, měření ne vždy ve stejnou dobu apod.). Někde jsem se dočetla, že když se měří stále ve stejnou dobu a pak třeba o hodinu dřív, tak by se k tomu mělo přičíst 0,1 stupně a mělo by to plus mínus odpovídat. Je to opravdu tak?
Tak by mě zajímalo, jak to vlastně je.
Děkuji za rady a vaše zkušenosti. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
15.11.18 15:19

Ano, shoduje se mi to. Mám pozitivní ovulační test, pak proběhne za 24-48 hodin ovulace a začínám měřit vyšší teploty než před ovulací. Korekci teploty neprovádím ani když mám málo spánku, v noci vstávám k dítěti nebo vstávám dřív či později. Naopak jsem někde četla, že ty korekce teplot jsou beztak nepřesné.
Zapisuju do aplikace www.fertilityfriend.com a vše se tam pěkně zobrazuje, měření v neobvyklý čas se automaticky označní jiným typem kolečka na grafu než měření v obvyklý čas.

• Citovat
  • Nahlásit
2722
15.11.18 15:22
@Anonymní píše:
Ano, shoduje se mi to. Mám pozitivní ovulační test, pak proběhne za 24-48 hodin ovulace a začínám měřit vyšší teploty než před ovulací. Korekci teploty neprovádím ani když mám málo spánku, v noci vstávám k dítěti nebo vstávám dřív či později. Naopak jsem někde četla, že ty korekce teplot jsou beztak nepřesné.
Zapisuju do aplikace www.fertilityfriend.com a vše se tam pěkně zobrazuje, měření v neobvyklý čas se automaticky označní jiným typem kolečka na grafu než měření v obvyklý čas.

Děkuji. Já právě také vstávám v různý čas díky dětem nebo manželovi, který vstává různě na směny. Já s měřením teprve začala, ale zapisuji si je přesně na tyhle stránky. :palec:
Já tedy měří přesně z opačného důvodu než většina žen, tak doufám, že to bude přesné. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
14.5.19 06:38

BT vs OT

Ahoj, můžu poprosit o radu? Byla ovulace nebo ne? Nejdřív jsem si myslela, že pozitivní test byl 16 DC (čárka byla víc tmavá než teď po zaschnutí), ale teploty tomu neodpovidaly. 21 DC mě začalo pobolivat břicho jako při MS, tak jsem jen tak zkusila znovu ovulační test a podle mě byl pozitivní - viz foto. Ale teploty? Na grafu mi to ovulaci pořád nevyznacilo. Teploty nemám nikdy tak vysoké, jak se většinou uvádí - skoro 37 stupňů. Jsem ráda za cca 36,5 - 36,6 :) no ale teď každopádně nevím, čím se řídit a jestli tedy ovulace byla a popřípadě kdy. Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.19 06:56

Podle testů to vypadá na ovulaci 21.DC. Podle grafu vlastně taky - když se trochu přimhouří oči a taky uvidíš, jak budou teploty pokračovat dál. Každopádně teplota po ovulaci nemusí být 37, to spíš až po otěhotnění a uhnízdění.
Po ovulaci musí být vidět, že je teplota vyšší než před ovulací, klidně jen o 0,2 stupně.
Např. já mívám před ovulací pod 36,5 a po ouvlaci 36,6 až 36,8.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.19 06:59

Jo a ještě pozitivní ovulační test znamená, že ovulace proběhne za 24-48 hodin. Nicméně záleží, kdy testy děláš. Jestli odpoledne (to je lepší), tak je vyšší koncentrace toho hormonu v moči a ovulace může proběhnout po pozitivním testu dříve. Mně se několikrát stalo, že jsem měla ovulaci v den pozitivního testu (testovala jsem odpoledne kolem 4-5 hod).

• Citovat
  • Nahlásit
82
14.5.19 07:13

Testy jsem dělala odpoledne, cca kolem 15 hodiny. U te teploty jsem si taky říkala, že kdyby byla BT ten 20 DC o něco nižší, tak už by to vypadalo líp :) zkusila jsem si ji teď v tom grafu i posunout z 36,5 na 36,4 a to už mi aplikace ovulaci vyhodnotila :lol: ale takhle se to asi brát nemůže :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.19 07:48

@Vndl Jo, tak jestli děláš testy odpoledne, tak to klidně mohla proběhnout ovulace v den pozitivního testu. Takže za mě to fakt vidím na ovulaci 21.DC.
To je v pořádku, že s těmi teplotami trochu experimentuješ, protože pak tomu budeš víc rozumět a taky vidíš, že nepatrná změna teploty může mít vliv na vyhodnocení ovulace tou aplikací - takže z toho plyne, že tu aplikaci nelze brát úplně 100% vážně. Já ji taky používám, resp. do otěhotnění jsem asi rok a půl používala, a fakt někdy vyznačila ovulaci nesprávně (většinou tedy ne plnou čarou, ale jen čárkově, jakože si nebyla úplně jistá). Po x měřeních a dělání testů už jsem prostě věděla, kdy tu ovulaci mám, a vždycky jsem byla zvědavá, jestli to aplikace vyhodnotí správně :-)
A taky je potřeba brát v úvahu to, že na teploty může mít vliv např. pití alkoholu večer předem, nekvalitní přerušovaný spánek, práce na směny, jestli měříš vždy ve stejnou hodinu (nebo aspoň plus mínu půl hodiny) apod. Např. já když jsem spala hodně špatně a byla ráno nevyspaná, naměřila jsem teplotu neobvykle nízkou. Ale to je asi individuální a každý tohle může mít jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
82
14.5.19 08:04

Tak moc děkuju za objasnění a uklidnění, už jsem se bála, že teda ovulace asi vůbec neproběhla a že to tento měsíc bude zbytečné snažení. Snažíme se od září a zatím bez úspěchu. :( teď druhý měsíc beru kapky Gynex, tak jsem zvědavá, jestli s tím trochu pohnou :) jinak přikládám fotku, když jsem teplotou 20 DC snížila z 36,5 na těch 36,4 :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4116
14.5.19 08:46

Zkoušela jsem minulý měsíc poprvé měřit BT i udělat si ovu test…a zjistila jsem, že v den kdy jsem měla pozitivní ovu test, že mám i dle teploty ovu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
15.5.19 06:08

Tak přikládám dnešní graf, teplota sice pomalu, ale roste :dance: tak to mě trochu uklidňuje, že teda ta ovulace asi fakt byla. Jen kdyby se tak ještě zadarilo :hug: akorát mám ještě problém s délkou lutealni fáze, mívám cykly tak 28-30 dní no a vzhledem k ovulaci 21 DC nic moc…tak snad to ten Gynex taky trochu poupravi, teď už tak čtyři dny mě hrozně bolí prsa, občas pichne v podbřišku, tak se obávám,, že se blíží MS. No uvidíme ;) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.19 06:15

Že se blíží menzes poznáš podle toho, že teplota bude klesat. Někdy tedy klesne až po začátku ms. Pokud teplota poroste a bude se držet kolem 37, můžeš být těhotná.
Délku luteální fáze jsem taky řešila, mám ji v průměru 10 dní. Doktor mi na to řekl, že 10 dní by mělo být dostačující. Nic jsem nebrala a otěhotněla přirozeně (trvalo to rok a půl, ale nejsem žádná mladice - u mladších by to mělo jít rychleji).

• Citovat
  • Nahlásit
4116
15.5.19 07:46

@Vndl já měřila min. měsíc poprvé…ráno jsem měla teplotu nízkou a když jsem vstala a šla na wc, zjistila jsem, že už mám ms…jinak k Vašemu cyklu…tím, že byla ovu 21dc, je možné že se Vám posune i délka cyklu…např. máte délku lf 10dnů (což jsem se dočetla, že by měla mít min. délku, aby se vajíčko stihlo zahnízdit) a tudíž byste měla cyklus dlouhý 31dnů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
15.5.19 09:53

Tak my se zatím snažíme 7 měsíců, vím ze to není ještě moc, ale mně to už přijde jako věčnost :zed: tak uvidím, jak se ta teplota bude vyvíjet dál a jak to celé tenhle cyklus dopadne :) jen to občasné píchání v podbřišku většinou na pravé straně je docela nepříjemný a nevím čemu to přisuzovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4116
15.5.19 10:01

@Vndl ještě vydržte, jak se bude teplota dál vyvíjet…mě se třeba stává, že po ovulaci mě ještě několik dní píchá v podbřišku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat