Bazén na střešní terase

Anonymní
4.4.20 12:31

Bazén na střešní terase

Zdravím. Na celém internetu jsem nenašla tohle téma :think: zvažujeme koupi bytu, který má přístup na střechu a je možné po celé její délce vybudovat terasu. Úplně vidím, jak by se tam vyjímal bazének :mrgreen: šlo by to? Jedná se o pětipatrový dům. Občas čtu, že terasa bazén neunese, ale střechy by se to týkat nemělo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34617
4.4.20 12:33
@Anonymní píše:
Zdravím. Na celém internetu jsem nenašla tohle téma :think: zvažujeme koupi bytu, který má přístup na střechu a je možné po celé její délce vybudovat terasu. Úplně vidím, jak by se tam vyjímal bazének :mrgreen: šlo by to? Jedná se o pětipatrový dům. Občas čtu, že terasa bazén neunese, ale střechy by se to týkat nemělo?

Terasu ano, bazén raději na zemi. To si dovedu představit na střeše luxusního hotelu. Ne v obytném domě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20022
4.4.20 12:35

Co myslíš bazénkem? Z laickeho pohledu bude mít rovná terasa větší nosnost než šikmá střecha. Tu můžeš mít i z tenkého plechu a požadavky na střechu splní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.20 12:36

Vypadá to momentálně takto.
Tím bazénkem nemyslím nic zapuštěného, klasiku nadzemní Orlando, 3,66 s hloubkou 0,91

• Citovat
  • Nahlásit
8017
4.4.20 12:37

Myslím si, že to není jednoduchá záležitost, jen tak někde něco mít a vybudovat. Pokud se staví dům, v projektové dokumentaci by se muselo počítat s budování bazénu, kvůli zatížení, izolaci apod.
A ostatní majitelé by měli mít taky možnost vyjádření…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.20 12:39

Byt je průměrný, máme o něj zájem právě kvůli tel střeše, to je tady rarita

• Citovat
  • Nahlásit
840
4.4.20 12:40

To by asi byl pomerne problém pokud s tim nepocita staticky jiz ten dum - klasicke maximalni zatizeni teras dle normy je 200-400 kg na metr čtverečny. Coz je jinak receno 20-40 cm hluboky bazen, ktery sam o sobe ma navic nulovou hmotnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22456
4.4.20 12:49

Na to zapomeň. Spočítej si, kolik ten napuštěný bazén bude vážit. Takovou nosnost nemají ani podlahy v patrech průmyslových objektů. Ten dům by na to musel být projektovaný od samotného základu, což u střechy v běžném domě nebude ani omylem. Než na té střeše začnete něco vymýšlet, vezměte si tam statika. Možná budeš překvapená, co všechno si na té terase nebudete moct dovolit. Tyhle střechy nemívají velkou nosnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17785
4.4.20 12:51
@Anonymní píše:
Byt je průměrný, máme o něj zájem právě kvůli tel střeše, to je tady rarita

Krasa, tohle bych brala vsema deseti.

K tematu: je velmi jednoduche si spocitat, jake zatizeni by takovy bazenek strese pridal. Vypocitej si zakladnu bazenku, to jest plocha kruhu krat vyska, vyjde ti objem. Litr=kilo.

Nebude to malo…

Pak bych se zeptala nekoho, kdo rozumi statice, jak to vidi. PS: nejde jenom o tu vodu, ale kdyz do toho bazenku vlezou deti a i vy dospeli, tak na relativne male plose bude slusna zatez.

Jinak tahle strecha je naprosto uzasna. Ja bych to videla na grill a posezeni, plus nejakou pergolu s pnouci rostlinou, ktera by castecne stinila. Do velkych kvetinacu bych zasadila i stromky, okrasne rostlinstvo, to nejlepe kolem zabradli. Na zem bych dala udelat drevenou teakovou podlahu. To a tam nejake kreslo na sluneni, mozna do rohu houpaci sit.

Bazenek by mi ani nechybel, ale kdybych jo potrebovala vodu na strese, tak bych si tam nechala instalovat zahradni sprchu, ktera by mlzila vodu, decka by pod tim behaly a ochlazovaly se.

PS: pocitej s tim, ze v lete tak bude VYHEN jako na Sahare. Takove salajici vedro si jeste nezazila. Takze cim vice kvetinacu s rostlinstvem (a s kapkovou zavlahou) tam budes mit, tim lepe. Fakt nezertuju. Hlavne si na podlahu nedavejte kachlicky, jinak se upecete, nez dojdete od k dveri k zabradli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20022
4.4.20 12:56

Střecha je pěkná, chápu nápad s bazénem, ale ten neklapne. Možná nějaká nafukovací vířivka, která přeci jen nemá takovou hloubku, počítá se, že v ní člověk jen sedí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1252
4.4.20 12:57

Bazén by to uneslo, ale nebudete si ho moci napustit vodou. :mrgreen: Je to přesně, jak píše @wendy. Prostě si udělejte posudek, a radši i od dvou znalců - fakt se děje i to, že tam zapomenou započíst tu vodu. Třeba nějaký menší, nezapuštěný půjde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22456
4.4.20 13:13

Holky, nechci vám brát iluze, ale na téhle střeše bude zakladlka ráda, že si tam dá tak možná zahradní posezení. Stromy v květináči nebo bazén, ani omylem. Už mám za sebou pár rekonstruovaných nemovitostí a na rovinu říkám, že tahle střecha toho moc neunese. A všimnula už si některá z vás, že na té střeše jsou výduchy z digestoří a koupelen? Dost silně pochybuju, že majitelé bytů povolí, aby se s tou terasou cokoliv dělalo. A jak píše @warita, v létě tam bude taková výheň, že to stejně nebude obyvatelný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20022
4.4.20 13:23

@Janli no jo, asi tomu rozumíš. Já jen rozumím zakladatelcinu napadu, byla by to paráda, kdyby se ta střecha dala pořádně využít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27106
4.4.20 13:26

Já bych hlavně řekla, že ta střecha asi tak úplně nebude její :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.20 13:42

Tak teď jste mi nasadily brouka do hlavy hlavně s těma digestořema.. kdybych ji nemohla využít tak za tu cenu mám tady rodinný dům

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat