Běh - bolesti krční páteře, proč?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 20:32
Běh - bolesti krční páteře, proč?

Ahojky, prosím o rady… Beham již několik let (s prestavkama), ale teď se snažím přidávat, tempo + někdy i vzdálenost. Ze zdravotních důvodu je to jedno z malá co mi zbylo. Poslední dobou jsem měla pořad zablokovanou krční pater a mezi lopatkama. Vždy když přestanu běhat, tak je to v pohodě. Čím to muže být? Mám ploché nohy, smajdam… Ps: prosím o zachování anonymů, informace o zdr. stavu, nezlobte se.

Reakce:
Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 19770 příspěvků 07.07.19 22:54

Zajdi za šikovným fyzioterapeutem, ale v těle všechno se vším souvisí. Pokud máš ploché nohy, můžeš mít následně špatné postavení kotníků, kolenou nebo kyčlí, s tím souvisí i celkově rozhozený postoj těla, páteře, těžiště. Taky je dobré pořešit vhodnou podprsenku, pevná opora poprsí je při běhu velmi důležitá! Uvidíš, co ti odborník řekně, třeba svému tělu nakládáš víc, než je aktuálně schopno zvládnout.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.19 06:37

@pe-terka moc děkuji. Já prave běh miluji, strasne se bojím toho, ze budu muset přestat…:-(

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34724 příspěvků 09.07.19 18:04

Nejspíš normální blokáda, po sportu je potřeba dělat kompenzační cvičení. Děláš to? Na odblokování krční páteře si sedni na kraj židle, měj rovná záda a jednou rukou si sáhni dozadu na hlavu, s výdechem si zatlač na hlavu tak, že ti brada směřuje do důlku pod krkem… na oblast mezi lopatkami je dobrý cvik, kdy ležíš na břichu, dáš ruce do svícnu a zvedáš… pokud se nepodaří odstranit doma, zkus toho fyzioterapeuta, stačí většinou pár návštěv, ukáže ti správné cviky, které ti odblokují přesně ty partie, na které trpíš. A určitě řeš obuv s ortopedem.

Váš příspěvek
Reklama