Běhání po operační hysteroskopii

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 00:52
Behani po operacni hysteroskopii

Ahoj,
Jsem po hysteroskopii - odstraneny polyp a kyretaz. Bylo mi doporuceno dodrzovat sestinedeli. Jsem ale sportovec, zvykla roky denne behat ci cvicit pilates, jogu… je pro me naprosto nemyslitelne vydrzet 6 tydnu bez sportu. Mate nekdo zkusenosti s tim, ze to jde driv? Mam na mysli 2 tydny…? Treba :P
Prosim o realne zkusenosti, jak zvysovat zatez atd.. NE poucovani, ze “ti to rekli, tak to tak ma byt”. Dekuji.
Anonym ponechat - zdravotni stav - nebo smazat

Reakce:
Lenka_Hal
Echt Kelišová 9023 příspěvků 18.05.19 04:24

Ridila bych se asi pocitove, ale nejaky ten tyden urcite nebehala. Tak dva tri tydny urcite, radeji ctyri a zkousela pomalu navysovat. :think: ja si vzdycky riakm, radeji vydrzim jeste chvilku, nez abych neco pohnojila, a pauza se prodlouzila mnohonasobne…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 07:27

Tak asi záleží na stavu a pocitech. Já po dvou týdnech fungovala už téměř běžně, kolegyně v práci byla ještě po měsíci úplně vyřízená.

milami
Kecalka 132 příspěvků 18.05.19 07:55
@Anonymní píše:
Tak asi záleží na stavu a pocitech. Já po dvou týdnech fungovala už téměř běžně, kolegyně v práci byla ještě po měsíci úplně vyřízená.

Po hysteroskopii? Nepleteš si to s hysterektomií?

milami
Kecalka 132 příspěvků 18.05.19 07:58

Zeptala bych se lékaře, zda a od kdy můžu zařadit sport.
Nemyslel dodržováním šestinedělí spíš omezení v sexu?

ugluk
Hvězda diskuse 46663 příspěvků 18.05.19 08:57

Já byla na hysteroskopii, ale jen ambulantně, prostě do té dělohy jen koukli bez narkózy. Pak doporučili „něco jako šestinedělí, dva týdny budou stačit“. O kolik náročnější je to po operační, netuším. Ale taky bych doporučila řídit se tělem. Já byla na kyretáži po MA, tam jsem samozřejmě dodržela šestinedělí, co se týče sexu, koupání, atd., ale pamatuju, jak jsem po pěti týdnech vyrazila na běžky do hor a dost mě to semlelo, tělo mi zřetelně dalo najevo, že na to ještě není ready.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 09:04

@milami ne, ji rozhodí i rýmička :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 14:43

Dekuji za nazory. No, moc me to nepotesilo… 3 tydny je strasne moc. Ted, kdyz konecne muzu behat v hezkem pocasi… a co moje forma, jak budu vypadat, jak mi to pak pujde, co svaly? Ach jo.

jezz1e
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 18.05.19 14:58

Já teda začala sportovat po třetí revizi už zhruba za 14 dní, protože jsme odjeli na dovolenou, ale snažila jsem se hýbat jen lehce a hodně vnímat, jestli je to OK. Problém je, že výsledkem může být vznik srůstů a to asi člověk na sobě nepozná, takže je fakt lepší minimálně do další MS to vydržet, forma se vrátí rychle.

Váš příspěvek
Reklama