Běhání se psem - poranění tlapek

6
5.5.20 15:43

Běhání se psem (poranění tlapek)

Dobrý den, chci se zeptat jake boty by jste mi doporučili (pokud máte zkušenosti) na běhání se psem. Jde o to že já jezdím na kole a on běží ale je problém že když je někde trasa přes město či cyklostezku tak má úplně poraněné nohy (přední i zadní ) odloupanou tu kůži na tlapkach že spod až skoro do masa :( :( takže už semnou neběhá. Ale chci aby semnou běhal tak jaké boty by jste mi doporučili?? Děkuji moc :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

96
5.5.20 15:56

Doporucit boty tobe nebo psovi? 8) Jses si jista, ze pes vydrzi v botach? Nase mela na par dni Walker, kdyz mela poranenou pacicku, a vzdycky v tom tak divne poskakovala, ze si nedovedu predstavit, ze by je mela na vsech 4 packach a jeste s nima behala :lol:

Mozna behej jen tam, kde je pro pejska vhodny povrch nez resit psi botky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14565
5.5.20 16:01

Jak casto se to stalo? Nezvykne si casem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
5.5.20 16:09

@Lenka_Hal Ne Ne stalo se to když jsem jela i na bruslích a i když běhala jen tak sama po asfaltu na cyklostezce právě :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
5.5.20 16:10
@Kacenka.k8 píše:
Doporucit boty tobe nebo psovi? 8) Jses si jista, ze pes vydrzi v botach? Nase mela na par dni Walker, kdyz mela poranenou pacicku, a vzdycky v tom tak divne poskakovala, ze si nedovedu predstavit, ze by je mela na vsech 4 packach a jeste s nima behala :lol:Mozna behej jen tam, kde je pro pejska vhodny povrch nez resit psi botky ;)

Nejde vždy jezdit tudy kudy to je lesem někdy to končí a když potřebuješ přes 3km cyklostezku tak co máš dělat chytroune?? :D :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4149
5.5.20 16:18
@Canecorso píše:
Nejde vždy jezdit tudy kudy to je lesem někdy to končí a když potřebuješ přes 3km cyklostezku tak co máš dělat chytroune?? :D :lol:

Za tři km si pes tlapy neosoupe. Nejde jen o tlapky, při přílišné zátěží budou trpět i klouby. Ne každý pes může takto běhat. Problém budou mít zvlášť mohutnější plemena.
Na tlapky se prodávají i balzámy, které pomáhají polštářky chránit. Ale hlavní je zdravý rozum a zohlednit možnosti svoje i psa. A na dlouhé výlety psa prostě nebrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
5.5.20 17:06
@Canecorso píše:
Nejde vždy jezdit tudy kudy to je lesem někdy to končí a když potřebuješ přes 3km cyklostezku tak co máš dělat chytroune?? :D :lol:

Ja bych, ty chytroune, netahala psa na takhle dlouhe tury. Nevim, co mas z plemeno, ale nadmernym behanim mu dost znicis klouby. :pocitac: Radsi bez jezdit sama nebo s partnerem a psovi doprej klasickou prochazku, kdy ho nebudes tahat po cyklostezkach, kde mu akorat (krom znicenych klobu a odrenych pacek) jeste hrozi srazka s jinym cyklistou/bezcem/bruslarem :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
5.5.20 17:08
@lecijasek píše:
Za tři km si pes tlapy neosoupe. Nejde jen o tlapky, při přílišné zátěží budou trpět i klouby. Ne každý pes může takto běhat. Problém budou mít zvlášť mohutnější plemena.
Na tlapky se prodávají i balzámy, které pomáhají polštářky chránit. Ale hlavní je zdravý rozum a zohlednit možnosti svoje i psa. A na dlouhé výlety psa prostě nebrat.

Právě že ji vadí i 3km není po asfaltu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
5.5.20 17:09
@Kacenka.k8 píše:
Ja bych, ty chytroune, netahala psa na takhle dlouhe tury. Nevim, co mas z plemeno, ale nadmernym behanim mu dost znicis klouby. :pocitac: Radsi bez jezdit sama nebo s partnerem a psovi doprej klasickou prochazku, kdy ho nebudes tahat po cyklostezkach, kde mu akorat (krom znicenych klobu a odrenych pacek) jeste hrozi srazka s jinym cyklistou/bezcem/bruslarem :roll:

Ona je zvyklá semnou běhat/jezdit. Proto sháním boty jestli existují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
5.5.20 17:44
@Canecorso píše:
Ona je zvyklá semnou běhat/jezdit. Proto sháním boty jestli existují.

Ano, psi boty existuji - staci pouzit google. ;) Ale ujistuju te, ze v nich pes chodit, natoz behat, nebude. Je to pro nej neprirozene a hlavne ty boty na behani vubec nejsou. Riskujes akorat zraneni psa. Nase fenka mela jen jednu botu a misto toho, aby na nozicku doslapla, tak s botkou „pajdala“… a lepe se ji chodilo jen s obvazem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
5.5.20 17:47
@Kacenka.k8 píše:
Ano, psi boty existuji - staci pouzit google. ;) Ale ujistuju te, ze v nich pes chodit, natoz behat, nebude. Je to pro nej neprirozene a hlavne ty boty na behani vubec nejsou. Riskujes akorat zraneni psa. Nase fenka mela jen jednu botu a misto toho, aby na nozicku doslapla, tak s botkou „pajdala“… a lepe se ji chodilo jen s obvazem :lol:

To si přesně myslím proto jsem se ptal na zkušenosti :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14565
5.5.20 18:49
@Kacenka.k8 píše:
Ja bych, ty chytroune, netahala psa na takhle dlouhe tury. Nevim, co mas z plemeno, ale nadmernym behanim mu dost znicis klouby. :pocitac: Radsi bez jezdit sama nebo s partnerem a psovi doprej klasickou prochazku, kdy ho nebudes tahat po cyklostezkach, kde mu akorat (krom znicenych klobu a odrenych pacek) jeste hrozi srazka s jinym cyklistou/bezcem/bruslarem :roll:

Muzu se zeptat, zavisi to ciste od plemene? Se mnou behava nas labrador, ale opravdu klidne i 25km. Ja mela za to, ze je to pro ne zdravy pohyb. Ze by to nicilo klouby by me teda nenapadlo, pokud to neni uz stene. My se teda vyhybame asfaltu, obcas jsme treba ze dva ze tri km na asfaltu dali, ale uz se vyhybam i tomu. Ale kvuli mym kloubum :D on me trochu taha, coz mi zhorsuje techniku, takze uz jen lesem, kde muze bezet na volno.

@Canecorso S tlapkama v zivote problem nemel, takze nechapu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
5.5.20 19:49
@Lenka_Hal píše:
Muzu se zeptat, zavisi to ciste od plemene? Se mnou behava nas labrador, ale opravdu klidne i 25km. Ja mela za to, ze je to pro ne zdravy pohyb. Ze by to nicilo klouby by me teda nenapadlo, pokud to neni uz stene. My se teda vyhybame asfaltu, obcas jsme treba ze dva ze tri km na asfaltu dali, ale uz se vyhybam i tomu. Ale kvuli mym kloubum :D on me trochu taha, coz mi zhorsuje techniku, takze uz jen lesem, kde muze bezet na volno.@Canecorso S tlapkama v zivote problem nemel, takze nechapu.

Ano, zalezi na plemeni a to hodne, protoze ne kazdy pes je na behani vhodny.. retrivr, labrador apod jsou v pohode (pokud se nejedna o stenata a dospivajici psy), ale napr buldocek, mops, buldog apod maji vseobecne problemy s dychanim (kratky cumak), tak behanim tyto psy akorat zabijes.. to same moloisodni plemena nebo salasnici - to jsou psi vhodne na salas a ne na behani, nehlede na to, ze tito psi maji dost casto problemy s klouby, tak zatezovat je jeste behanim je opravdu pitomost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.20 20:07
@Canecorso píše:
To si přesně myslím proto jsem se ptal na zkušenosti :(

Podle nicku soudím, že máš Cane Corso? To bych si asi rozmyslela, jak moc mu fyzicky nakládat, molosové nejsou úplně dělaní na běhy u kola. Po asfaltu bych ho nenechala běhat už vůbec, když ne kvůli polštářkům, tak kvůli kloubům.
Ale k dotazu - botičky se určitě dělají, zkušenost mám pouze u zraněné tlapky s botičkami Walker, jak už tu někdo zmiňoval, jsou levné, ale prd vydrží. Pes si s tím vůbec neužíval procházky, natož aby běhal a spotřeba bot byla šílená :laughing:musheři používají botičky, ale do sněhu, to je něco jiného, než klasický povrch, psům tolik nevadí. Ale pak se nebavíme o dvoustovce za pár, jako u Walkera, ale tak 500+ za kus.
Mast na tlapky bych nepoužívala vůbec. Většina z nich změkčuje polštářky a ty se pak odírají ještě víc. Spíš se koukni po (opět) musherském vosku, ale pokud vím, to se dává spíš do zimy jako účinná obrana proti rozsoleným chodníkům.
Jakýkoliv dotaz ohledně výbavy na běh se psem a její vhodnosti bych určitě konzultovala v MushGo Levíčková, vygoogli si a napiš jim, ty vědí všechno a kdyby nevěděli, určitě poradí někoho se zkušenostmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30843
5.5.20 20:09
@Canecorso píše:
Dobrý den, chci se zeptat jake boty by jste mi doporučili (pokud máte zkušenosti) na běhání se psem. Jde o to že já jezdím na kole a on běží ale je problém že když je někde trasa přes město či cyklostezku tak má úplně poraněné nohy (přední i zadní ) odloupanou tu kůži na tlapkach že spod až skoro do masa :( :( takže už semnou neběhá. Ale chci aby semnou běhal tak jaké boty by jste mi doporučili?? Děkuji moc :) :)

Soudím že máš doma caníka, kdyžtak mě oprav. Kolik mu je? Pokud má tak masivní poranění i údajně poté co se trochu proběhne po asfaltu, tak něco musí být hodně špatně. Buď běháte na naprosto nevhodném terénu - rozpálený asfalt, plný bordelu (sklo, apod.) nebo si to poranil a už se mu to nestačí zahojit normálně. Kdy to začalo? Byli jste u veterináře? Jak velkou dálku běháte? Boty caníkovi opravdu ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama